Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zátěž střešního nosiče - 406


svoji

Recommended Posts

ahoj všem,

jaké máte zkušenosti se zatížením střechy na p406 combi.

O víkendu jsem vezl na střeše 3 kola a měl jsem nepříjemný pocit z \"lupání\" v místech uchycení lyžin po střechou.

Potřebuji odvézt 4 a nejsem si jist, jestli to zvládne. Oficiální zatížení je napsáno tuším že 50kg, což ale 4 kola jednoznačně převyšují.

Minulý rok jsem šrouby, co drží ty lyžiny dotahoval. (pěknej opruz :bojim )

Díky za info o vašich zkušenostech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja na originalni pricniky na 406ku stejne vic jak tri drzaky na kolo nedostal, vezl jsem na nich tedy tri zavodni horska kola, kazde o vaze cca 12Kg ,takze celkem 36kg, zatizeni strechy pisou max. 70kg ( mozna jen tech 50, ted si nejsem jistej )

kdyz jsme jeste jezdili na zavody s kamosovym wartburgem kombi, vozili jsme na strese i 6 kol, ale to byly silnicni a kazdy melo tak max 10kg :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jám mám 406 sedana a v TP mám zatížení střechy 50 kg a v provozní příručce je napsáno pro změnu \"max. zatížení střechy = 75 kg\". Vloni v létě jsem tam vozil 3-4 treková kola (cca 4 x 17 kg = 68 kg). Naprosto v pohodě, jen se ozývaly různé zvuky - vlivem pohybu kol, aerodynamického odporu, apod. Samozřejmě je nutné kontrolovat, aby bylo vše řádně upevněno a dotaženo, ale myslím, že pokud to nepřetížíš ňák moc, tak se v podstatě nic neděje, snad jen kromě spotřeby :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 406 kombi, 3 bikes uplne v pohode, mam odskusane, samozrejme ziadne preteky po dialnici, kamarat viezol aj 5, pre istotu ich priviazal o seba aj navrchu, po 200 km (vzdialenost) v pohode. Zvuky sa ozyvali aj mne, najskor to bola antena, co klepala o koleso, potom blatnik bicykla, strecha nema problem.

Mal som sedan 406, na origo nosic narves max. 3 bicykle, nic moc....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...