NED_CZ Odesláno 8. květen 2023 Odesláno 8. květen 2023 Ahoj, při výměně oleje se mi povedlo ulomit konec plastové měrky oleje (pod MAX značkou). Mám na vás, zkušenější, tři otázky: Co se stalo s koncem, spadl do vany, nebo je chycený někde v trubce a je šance ho z tama vyšťouchnout? Stane se něco, pokud nebudu řešit ulomený konec (popravdě s autem už se jezdí a zatím nic nenastalo ...)? Chci koupit novou měrku - ideálně kovovu, abych předešl dalšímu ulomení. Kovové se dělají, ale narazil jsem, jelikož je to jiné OEM číslo a vypadá to, že možná i jiná délka. Obě dvě mi doporučuje eshop pro dané vozidlo a motor. Jsou zaměnitelné, nebo mám zase koupit plastovou (přiťuknout kilnerem značku na ocelovou v případě jiné délky mi nevadí)? Jsou to měrky: 1174 44 - ocelová 1174 82 - plastová DÍKY Citovat
Pe.Tr Odesláno 8. květen 2023 Odesláno 8. květen 2023 naposled co se to kolegovi stalo na hdi 1,6 307 tak nova merka nesla zasunout neb konec puvodni merky zustal v ohybu trubicky co je prisroubovana zespodu bloku. takze vana dolu ,trubicka dolu a vyklepali jsme ji. prakticky ve vane bude plavat v oleji. cerpadlo ji nenasaje je tam sitko a na kliku se nedostane. spis pujde fakt o to aby nebranila nove merce Citovat
Akoc Odesláno 8. květen 2023 Odesláno 8. květen 2023 Problémy s ulomenou mierkou oleja sa tu už riešili. pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
ozzy56 Odesláno 8. květen 2023 Odesláno 8. květen 2023 zkus prostrčit do vany otvorem od měrky ocelový svařovací drát o průměru 2mm, jestli projde i přes ten ulomený konec původní měrky, tak máš vyhráno a z toho drátu si udělej novou měrku , já to tak vyřešil u kamaráda--oprava zdarma Citovat
NED_CZ Odesláno 8. květen 2023 Autor Odesláno 8. květen 2023 Chlapi díky za odpovědi. Stará, ulomená měrka mi jde zastrčit až na konec, čili buď dosedne hned na tu ulomenou část, kteráje furt zaseklá, nebo je ten úlomek už ve vaně. Praskla mi při vytahování ... Koupím novou plastovou (beru zn. Sasic) a snad to nějaký rok vydží. Jediné, z čeho mám trošičku strach, je aby se to nedostalo do pohonu olejového čerpadla - ten je řešený řetězem, ale nevím, jestli ten řetěz jde až pod hladinu. Že by se nasála strach nemám. Citovat
ozzy56 Odesláno 8. květen 2023 Odesláno 8. květen 2023 jsou tu lidi, co mají ve vaně 3-4 plast. úlomky měrky a jezdí v pohodě--je to dlouhodobá bolest pežotů a citroenů, asi aby se zvýšila výroba těch měrek Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.