Jump to content

Ulomená měrka oleje

fatboy605
 Share

Recommended Posts

Zdarec všem.

Vyměnil jsem olej v našem mazlovi.Chci to zkontrolovat,kolik jsem tam nalil novího.Vytáhnu měrku,otřu,zastrčím-vytáhnu a čumím jak trubka :o  :o ,kus plastu na konci zůstal ve vaně.Chtěl bych poprosit jestli nevíte kde by se to dalo sehnat krom. Peugeotu.Popřípadě kdyby jste byli někdo tak hodnej a přeměřil mi dýlku toho prutu i s tím plastem a horní a spodní hranici oleje.

Dík jak sviňa za pomoc. :roker

Maroš 1975 1,6 bude mít asi jinou,nevím,ale dik.

Laďo taky děkuju za info,ale ulomit další-aby mi ve vaně plavali dvě-no nevím.

Mám z toho takovou  obavu.Když vemu,že ta měrka byla používaná minimálně a ulomila se,tak co vydrží nová? :myslim

Vyzkouším ji vyrobit z nerez drátu.Už to mám v hlavě jen mi chybí ty rozměry.

Ještě jednou dík chlapi :super

• 1 year later...

No tak nevím, buď vada materiálu nebo "ručičky". 14 let mladá (stará) P-406, měrka plastová a stále OK?? A ani na přehřátí bych to nějak netypoval - teplota oleje i v extrému nepřesáhne 150 °C Něco je špatně a při současných trendech = šetřit všude, kde se dá = bych typnul na materiál.

A co se týká rozměrů: Zajdi do AK a na rovinu řekni o co se Ti jedná, nech si ukázat origo měrku, změř si jí a máš co potřebuješ. (Pravda, záleží na koho za pultem narazíš).

To Brutall: Máš pravdu, nemá plastový konec, je z plastu celá. Patrně to tedy nebude originál, to je možné, ale takto jsem miláčka pořídil před 12-ti lety. Jen to oko pro vytažení měrky mi spíš než plast připadá jako guma.