Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Ahoj všichni,mám problém:myslim s otáčkami motoru nějak kolísají nevíte co to může způsobovat?Kamarád mi říkal že to může být potenciometr škrtící klapky.tak bych se chtěl zeptat kolik stojí nebo jestli jde opravit?A ještě by mě zajímalo kolik otáček by měl mít P309 1.4, 55Kw.Předem díky za pomoc.:papa

Odesláno

Mam to samý auto co máš ty! Podle knížky by volnoběžný otáčky měli být 900 ot./min.! Mírný kolísání je u tohodle auta normální (aspoň doufám)! Příčin může být hodně: unavený jeden válec, spatně seřízený ventyly a tak. S poťákem si nejsem jistej, podle mě, kdyby byl špatnej, motor chcípe, nebo cuká, ale nejsem odborník! Zkus vyhledat ,,kolísání otáček\"(nebo podobně). Už se to tu určitě řešilo!

Já mam teď problém s tím, že po zahřátí motoru mam otáčky na 1300 ot./min. O weekendu budu hledat závadu!

Odesláno

no já mám otáčky něco přes 1000ot/min teda pokud ten otáčkoměr ukazuje správně.dělá mi to jen občas ale zakolísá to z 1000 na 1500ot/min(udělá to tak třikrát a pak se to uklidní)nebo to drží chvilku vysoké otáčky.jinak ventyly mám seřízené a je tam dělaná i generálka hlavy.mohl by to dělat ten krokový motorek co řídí volnoběžné otáčky?

Odesláno
Původně zaslal: Dakaros

Mam to samý auto co máš ty! Podle knížky by volnoběžný otáčky měli být 900 ot./min.! Mírný kolísání je u tohodle auta normální (aspoň doufám)! Příčin může být hodně: unavený jeden válec, spatně seřízený ventyly a tak. S poťákem si nejsem jistej, podle mě, kdyby byl špatnej, motor chcípe, nebo cuká, ale nejsem odborník! Zkus vyhledat ,,kolísání otáček\"(nebo podobně). Už se to tu určitě řešilo!

Já mam teď problém s tím, že po zahřátí motoru mam otáčky na 1300 ot./min. O weekendu budu hledat závadu!

HLEDEJ SONDU TEPLOTY MOTORU ZE ZADU NA HLAVE :papa
  • O 3 týdny později...
Odesláno

mam stejnej motor a drzi to taky vysokej volnobeh :(

zkusil sem podle rady rozdelat potenciometr a vydrene drahy premalovat mekkou tuzkou a zpravilo se to ... bohuzel akorat na asi 5 dni

takze schanim taky novej potenciometr :-/ nebo mate nekdo nejakej napad jak to vyresit ?

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...