Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Ahoj páni. 

Chcel by som sa spýtať na radu skúsenejších.

Prišli prvé mrazíky a moj pežotík 1,4Hdi mi prestal štartovať. Pri cca -4 veľmi dlho točí a chytá akoby postupne na 1-2 valce.

Kontroloval som žhaviče, vymenil batériu,lebo už slabšie točila, snímač kluky. Problém stále pretrváva. Skúšal som či niekde nechytá vzduch palivový systém.... ZA balonikom pri pumpovaní šli take velmi drobné bubliny, ale žiadna veľká bublina čo by nasvedčovalo padani naftu tam nebola.

Premyšlal som nad palivovým filtrom,ale problém by sa prejavoval aj pri zaťaži,pokial by bol pripchaty...

Chcel by som vedieť aky mam byt tlak v systeme paliva za cerpadlom? Nemoze to robit cidlo teploty? 

Skuste prosim poradiť kam by som sa mal pozrieť? Diagnostiku mam ,ale nič okolo motora nepiše,iba pedal spojky, ale to je od začiatku....

Ďakujem za rady....

Odesláno (upraveno)

tak zkus před startem pumpovat naftu balonkem, co to udělá..., pokud to chytne hned, tak je to jasné 😉, jinak v mrazu celkem známá věc--ta těsnost naft. potrubí s poklesem teploty klesá, plast tvrdne a spoje netěsní...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odesláno (upraveno)

To samozrejme skusim, len ci by prejav padajucej nafty bol taky akoby motor chytal na 1-2 valce….

za tepla nieje absolutny problem zo startom.

Upraveno uživatelem jogi24
Odesláno

ano, když má motor málo nafty, chytá postupně jeden dva válce, třepe se, běží nepravidelně do té doby, než čerpadlo natlačí dostatek nafty ke všem vstřikům

Odesláno

netěsnost je v těch plast. spojích na koncích hadic--někdy pomůže vyměnit ty O kroužky, co jsou uvnitř, bo ty staré jsou tvrdé, ale musíš je změřit a pak koupit v prodejnách řemenů, gufer, atd., prostě v mrazu se to mikroskopicky stáhne a netěsní jak by mělo 😧, a dej do nádrže něco proti zmrznutí nafty, třeba VIF zimní

Odesláno

Ahoj, připojím se k dotazu. Nemá náhodou někdo rozměry těch O krožků na spojkách hadice/pal. filtr? Chtěl bych je taky zkusit vyměnit, ale v tomhle počasí se mi to moc nechce rozdělávat dvakrát. Potřebuju na 307, motor RHR, ale předpokládám, že to bude všude stejné. Díky

Odesláno

Podla coho riadi rele zhavenia cas kolko ma zhavit?

Je mi jasne, ze podla teploty, ale od akeho snimaca si berie teplotu? Od snimaca teploty chladiacej kvapaliny? Alebo vaha vzduchu? 
Mam pocit, ze druha 206, tiez 1,4hdi zhavi o nieco dlhsie , a aj chyta dobre.

Naftu som skusal napumpovat, ale nezaznamenal som vyraznu zmenu v startovani. 
Proste dlho toci a chyta akoby na 1-2 valce, aj to tazko. Za tepla uplne super chyta, a pokial niesu mrazy aj teraz okolo 0 chyta dobre….

Odesláno

@jogi24  může to dělat moc věcí--slabé tlaky valců, vysokotlak čerpadlo, vstřiky atd. atd., ale pokud to kolem nuly jezdí bez problémů, nechal bych to tak..., ty opravy jsou moc drahé na to, že tady je pořádný mráz pár dní do roka :myslim

Odesláno

Chalani tak padajucou naftou to asi nebude, po dvoch dnoch som ho isiel nastartovat, vonku cca 6stupnov a chytil hned na brnk. Rele a zhavenie skontrolovane, aj ampermetrom. Berie cca 48A pri zhaveni. Este skusim palivovy filter.

Ake mam mat tlaky vo valcoch?  Akym sposobom sa meraju? Je na to nejaky presny postup?

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...