Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

chyba P2448


Trnda

Recommended Posts

Neuvádíš jaký motor, ale pokud budu brát HDi, tak P2448 je nevěrohodný průtok vzduchu, vysoká mez.. pravděpodobně díra někde v trubce za turbem ;) když upřesníš motor, tak ti mohu prozradit slabá místa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj motor 1.5 blueHDi, 93 kW, pokud by to byla jen dira v trubce tak paráda, ale jak píšu v jiném vlákně, tak jsem nedávno řešil potkaný motor a celé to bylo rozhozené. Chybu to začalo házet až po opravě 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není ;) objeví se tam právě P2448 ;) Druhá možnost je v zimě, kdy zamrzne voda v cooleru, tak tam bývá také stejná chyba.. ale to teď pravděpodobně nehorzí pokud nejsi v Gronsku ;) Třetí možnost je samozřejmě netěsnost někde v okruhu sání před i za turbem jak jsem již psal dříve

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 16. 8. 2022 at 10:34, ChouLu napsal:

Ano pokud bude o zub presazeny tak dokáže tuhle chybu vyhodit 

Zeptám se jestli je možné ten řetízek přesadit, už dva mechanici mi tvrdí, že je to hloupost. Já u toho nebyl, ale barevně je prý označen článek řetězu a na vačce je značka. Zatím oba hledají chybu jinde, ale rád bych se vyhnul metodě pokus/omyl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co turbo nebo senzor tlaku vzduchu, to je typ posledního mechanika. Může vypsat tuto chybu? 

 

Tzn. že na řetízeku jsou dva označené články ke dvěma značkám oboz vaček, chápu to dobře? 

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj přímo předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli můžu ještě dál vyzvídat. Zrovna to řeším s tátou a dává smysl, že kdyby byl přesazený řetízek, tak by byla vačka o dost velký úhel pootočená a na chodu motoru to musí být znát stabilně. Navíc by snímač správné polohy rozvodů začal křičet, není to tak? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Po půl roce trápení snad konečně rozuzlení. Složité problémy mají většinou jednoduché příčiny, tzn. že problém s tlakem systému způsobyly dva chybějící šrouby na přírubě vedení splodin z EGR ventilu do sání. 

Člověk nechce nic zakřiknout, ale ještě že jsem se nepustil do kontroly rozvodu ventilů či výměně jiných součástí např. EGR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na tom podobně. 

Vyzkočilo to na mě minulý týden (čtvrtek) jak byly mrazy, dneska diagnostika a P2448. 

Zítra musím kouknout na hodice sání, které jsem měnil nakonci listopadu, jestli jsem nehýbl s nějakým konektorem. 

IMG_20230213_094447.jpg

 

IMG_20230213_221854.jpg

Upraveno uživatelem zbynek..s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorší je, že tato chyba neukazuje přímo na konkrétní problém, ale je obecná pro celý okruh. Přímo v Peugeotu jsem viděl fota s označenými místy možných úniků.

Jak píšeš, projít všechny hadice, někdy je prý problém kolem intercooleru v podběhu (jak jsem slyšel) a nakonec to může být i vedení mezi EGR a saním (můj případ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...