Bohouš Odesláno 26. duben 2006 Odesláno 26. duben 2006 Nevím zda někdo poradí, ale přesto to zkusím U nás před barákem si jeden \"zvláštní\" nájemník udělal parkoviště starých sanitek. Prý je sbírá a bude je časem renovovat, ale zatím renovuje staré ho*** a ty střepy zabírají akorát místo, kterého je už tak nedostatek. Na sběratele je naštvaný už celý barák a dává mu to všemožně najevo, ale to je mu fuk. Tak mě zajímá jestli existuje nějaká legální cesta, jak ty vraky dostat pryč. Vím, že se na tyhle střepy vylepují výzvy na odstranění ......... ale kde se to hlásí atd. ???? Horší je, že všechny ty popelnice maj SPZ a pár jich má i technickou, což je docela úsměvné. Případně pokud někdo má tiskopis oné výzvy na odstranění, tak bych jí bral - uděláme samolepky a alespoň pana sběratele trochu vystrašíme. Citovat
mk405 Odesláno 26. duben 2006 Odesláno 26. duben 2006 u nás ve městě chodí černí šerifové a sledují auta na parkovišti, pokud tam stojí délá vylepují na něj cedupky a na nich \"monitorujeme\" takže bych to nahlásil na tu městkouu policii to je asi jediný kdo stím může neco udělat, asi je neodstraní ale asi dají pokutu Citovat
Tommy306 Odesláno 26. duben 2006 Odesláno 26. duben 2006 Původně zaslal: mk405 ... asi je neodstraní ale asi dají pokutu pokutu za co?? jestli to má RZ a ještě navíc technickou a nestojí na zákazu, tak s tím těžko někdo něco zmůže...leda ukrást RZ a pak nahlásit, ale to je Citovat
mk405 Odesláno 26. duben 2006 Odesláno 26. duben 2006 Původně zaslal: Tommy306 Původně zaslal: mk405 ... asi je neodstraní ale asi dají pokutu pokutu za co?? jestli to má RZ a ještě navíc technickou a nestojí na zákazu, tak s tím těžko někdo něco zmůže...leda ukrást RZ a pak nahlásit, ale to je nevím co stím pak dělají proto píšu asi, to by to auto tam taky vpohodě mohlo stát 2roky bez popojetí, myslím že tímto prostě udržují parkoviště alespon trochu funkční Citovat
Guest DD Odesláno 26. duben 2006 Odesláno 26. duben 2006 Pokud si dobre vzpominam, byl o tomhle kdysi davno porad v telce. Staci zajit na Obecni urad a nahlasit nepojizdne vraky blokujici parkoviste. Mam za to, ze nesmeji mit SPZ. Oni maji povinnost to overit a posleze vyzyvaji majitele k odstraneni. Pokud to neudela on, prijedou odtahovky a odvezou to na vrakac za nej. Jak rikam - mozna si to pamatuju spatne, ale u nas to takhle vyresili v sousednim baraku, kde byl najemnik, co sbiral stary volhy (bez znacek). Citovat
EasyRider Odesláno 26. duben 2006 Odesláno 26. duben 2006 Tady pridavam vicemene oficialni vyjadreni zakona.. V souladu se zákonem č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích ve znění pozdějších předpisů, konkr. § 19, odst. 2) je zakázáno na dálnicích, silnicích, místních komunikacích odstavovat silniční vozidlo, které je trvale technicky nezpůsobilé k provozu ( dle vyhl. Ministerstva dopravy č. 102/1995 Sb. o schvalování technické způsobilosti a technických podmínkách provozu silničních vozidel na pozemních komunikacích ) a není opatřeno státní poznávací značkou nebo které je zjevně trvale technicky nezpůsobilé k provozu. Podle § 19, odst. 3 silničního zákona je vlastník vraku povinen na výzvu vlastníka místních komunikací odstranit vrak do dvou měsíců od doručení výzvy. Neučiní-li tak, odstraní a zlikviduje vrak vlastník této pozemní komunikace na náklady vlastníka vraku. Nemůže-li vlastník, v tomto případě místních komunikací, zjistit vlastníka vraku, zveřejní výzvu k odstranění vraku způsobem v místě obvyklým a po marném uplynutí lhůty dvou měsíců ode dne zveřejnění výzvy odstraní a zlikviduje vrak na své náklady. V případě, že vlastník místní komunikace zjistí vlastníka vraku dodatečně, může vůči němu uplatnit nárok na náhradu nákladů, vzniklých odstraněním a likvidací vraku. Citovat
EasyRider Odesláno 26. duben 2006 Odesláno 26. duben 2006 takze pokud nema SPZ, nebo RZ, tak no problemo, jinak musis prokazat nezpusobilost k provozu, nebo naopak majitel by mel prokazat zpusobilost:myslim Citovat
Bohouš Odesláno 26. duben 2006 Autor Odesláno 26. duben 2006 Děkuju za rady. Zkusíme a uvidíme..........:roker Citovat
oddie Odesláno 26. duben 2006 Odesláno 26. duben 2006 Stačí to říct měšťákům, pokud tam nemáte extra líné, tak se o to vylepení postarají. Jestli to má nebo nemá SPZ je fuk, stačí když je to od pohledu vrak - viz citace výše. Citovat
Ladis Odesláno 27. duben 2006 Odesláno 27. duben 2006 A nebo počkat na blokové čištění. Teťka ze začátku roku se technické služby snaží, takže by mohly padnout za oběť. Zvlášť když tadle informace se dostane k nějaké aktivní odtahové firmně a policajti to jen zmáknou svojí pasivní účastí. Citovat
Bohouš Odesláno 27. duben 2006 Autor Odesláno 27. duben 2006 Původně zaslal: Ladis A nebo počkat na blokové čištění. Teťka ze začátku roku se technické služby snaží, takže by mohly padnout za oběť. Zvlášť když tadle informace se dostane k nějaké aktivní odtahové firmně a policajti to jen zmáknou svojí pasivní účastí. Čištění proběhlo před 14 dny - ten smeták ty vraky vždycky jen přetáhne s dalším šoumenem na jiné místo a pak hned honem zpátky.....:grr Citovat
Marcel505 Odesláno 27. duben 2006 Odesláno 27. duben 2006 Původně zaslal: Bohouš 205 GTI Původně zaslal: Ladis Čištění proběhlo před 14 dny - ten smeták ty vraky vždycky jen přetáhne s dalším šoumenem na jiné místo a pak hned honem zpátky.....:grr Ale tak Bohouši, každý sbírá něco... Někdo sanitky, někdo Peugeoty... Ale s tím místem je to na prd, vím a někdy to asi naštve. Nemáš fotku jak to tam u vás vypadá? Prosím... Citovat
Crack Odesláno 27. duben 2006 Odesláno 27. duben 2006 Bohouš,už sem se lek že chceš prodávat auto:D Citovat
Bohouš Odesláno 28. duben 2006 Autor Odesláno 28. duben 2006 Marcel - jo to sbírá, ale když chce sbírat sanitky, tak ať si pronajme, nebo koupí někde nějakej plácek a má klid. Navíc Peugeota nemá ani jednoho . Foto by nemělo být problém Crack - vtipálku :P:papa Citovat
Marcel505 Odesláno 28. duben 2006 Odesláno 28. duben 2006 Původně zaslal: Bohouš 205 GTI Marcel - jo to sbírá, ale když chce sbírat sanitky, tak ať si pronajme, nebo koupí někde nějakej plácek a má klid. Navíc Peugeota nemá ani jednoho . Foto by nemělo být problém Crack - vtipálku :P:papa Jenže pozemky a garáže jsou teď moc drahé, takhle to má zadarmo. S tím, že nemá Peugeota - já to myslel tak, že NĚKDO sbírá Peugeoty, ale někdo sanitky. Kdyby sbíral Peugeoty, jak bys to viděl? A kolik tam těch sanitek má? Ber to z té druhé stránky, až bude někdo potřebovat do nemocnice, tak je ušetřena jedna cesta. Místo aby si pro tebe sanitka jela tě rovnou soused odveze... :D:D FOTO, Bohouši, prosím to FOTO! Díky [upravil dne 23/5/2006 Marcel505] Citovat
Marcel505 Odesláno 23. květen 2006 Odesláno 23. květen 2006 FOTO, Bohouši prosím FOTO. Nezapomínej na mě... P.S. Já dal upravit, ale tento příspěvek se pak nepřesunul na první místo... Tak jsem dal další odpověď... (Jinak by si toho Bohouš nemusel taky všimnout.) Citovat
Bohouš Odesláno 24. květen 2006 Autor Odesláno 24. květen 2006 Marcel - OK budu to muset nějak domluvit s bráchou. Odstěhoval jsem se totiž od rodičů a tak jsem nějak na sanitky zapomněl.....:myslim Citovat
Marcel505 Odesláno 24. květen 2006 Odesláno 24. květen 2006 No já popravdě na Kebrtovce spoléhám, takže je mi jasné, že to bylo JEN zapomenutí. A propó, nejsou ty sanitky blízko mě? (Praha 9 ~~~~) Citovat
Marcel505 Odesláno 26. květen 2006 Odesláno 26. květen 2006 Původně zaslal: Bohouš 205 GTI jj jsou na Praze 8 Že bych se tam stavil kdybys mě navedl? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.