marsum Odesláno 20. listopad 2021 Odesláno 20. listopad 2021 Zdravím, lze provádět geometrii přední nápravy kdekoliv (mimo servisy Peugeot), nebo je potřeba nastavovat i něco přes diagnostiku? Řeším volant mírně natočený doprava při jízdě rovně, auto nikam netáhne. Citovat
pavelu96 Odesláno 20. listopad 2021 Odesláno 20. listopad 2021 Nebude lepší vyndat volant a srovnat ho tak jak patří? Citovat
jarokare Odesláno 20. listopad 2021 Odesláno 20. listopad 2021 @pavelu96 nelze , to se snad dělalo naposledy u škodovek 120 a žigulů Citovat
ozzy56 Odesláno 20. listopad 2021 Odesláno 20. listopad 2021 jestli máš ten volant křivě po nastavení geometrie v servisu (kdekoliv), je to na reklamaci, navíc je neuvěřitelné, že se tohle ještě dneska děje Citovat
pavelu96 Odesláno 20. listopad 2021 Odesláno 20. listopad 2021 (upraveno) @jarokare Když jsme na Bobíkovi předělávali volant, tak je nasazen na tisícihran a tam je asi možnost to nasadit mimo výseč @ozzy56 On chce podle mě teprve tu geometrii řešit... Upraveno 20. listopad 2021 uživatelem pavelu96 Doplnění Citovat
ozzy56 Odesláno 20. listopad 2021 Odesláno 20. listopad 2021 @pavelu96 aha, tak aspoň tazatel teď ví, že volant musí být po seřízení geometrie rovně , geometrii můžou dělat všude, kde na to mají vybavení... pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
jarokare Odesláno 20. listopad 2021 Odesláno 20. listopad 2021 Jestli je volant natočenej jenom mírně , tak ho přesazením na tisícihranu nesrovnáš , tak jemnej není . Navíc se na tom tisícihranu sám nepootočí , takže chybu je třeba hledat jinde , stačí blbý gumy nebo projetá větší díra a je problém ... pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
Hafity Odesláno 20. listopad 2021 Odesláno 20. listopad 2021 Na pravé tyčce půl otáčky utáhnout, na levé tyčce půl otáčky povolit.... Teda pokud jsou gumy sjeté rovnoměrně a jsou funkční ložiska v horních uloženích.... Citovat
ChouLu Odesláno 20. listopad 2021 Odesláno 20. listopad 2021 To je tak, když se geometrie dělá tím způsobem, že se auto naveze na hever a rovnou se dělá geo Citovat
ChouLu Odesláno 20. listopad 2021 Odesláno 20. listopad 2021 Aretace volantu je první věc a to předpokládám (nebo aspoň v to doufám), že dělá každý servis... Věc druhá je svěšení vozu, zmeření světlýc výšek a vypočítání vůbec jaké jaké hodnoty má na konci geo vozu dosahovat. Pokud se postup (ačkoliv PSA jsem v tomhle nikdy nechápal) nedodrží, tak se spíše ta geo ještě víc dojebe Tento problém řeším aktuálně na GTi.. 3 autorizáky, 2 autorizáky jiných značek s novými geo a nikdo není schopný udělat geo podle postupu PSA Karel, ozzy56 a HonzaZ ohodnotil 3 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.