Jump to content

Recommended Posts

Zdravím. Poprosím o pomoc pri riešení problému s kúrením. Auto mi stále kúri naplno, nedá sa regulovať, teplota vzduchu, ktorý ide z výfukov. Vedel by niekto poradiť, čo sa môhlo pokaziť a čo treba skontrolovať?  Ďakujem.

Link to post
Share on other sites

Ešte doplním chronológiu poruchy. Regulácia prestala pracovať po zime. Celú zimu som mal v podstate kúrenie skoro na najvyšší stupeň, takmer som s ním nehýbal. Teraz, keď sa oteplilo som chcel kúrenie stiahnuť na nižšiu teplotu a už to nejde, stále fúka teplý vzduch. Ovládač kúrenia mám pocit, že chodí rovnako ľahko (ťažko) ako keď to bolo v poriadku.

Link to post
Share on other sites

Nepíšeš, zda máš auto-klimu. Auto klima má ovládací potenciometr a elektronickou klapku - krokový motorek. Zkus promazat krokový motorek. Pokud vzpomínám, je nad nohami spolujezdce, na středním panelu. Taky jsem ho měnil (3000 Kč).

Pokud máš klimu s manuálním ovládáním, tak jsou tam bowdeny, které mohly vypadnout, anebo se klapka nalomila.

Fotka automatické klimy:

obrazek.png.8c85836971881cc110adb14709484268.png

Link to post
Share on other sites

To P607Olda: Mám automatickú klimu, presne také ovládanie, ako je na obrázku, ktorý si vložil. Ďakujem za info o spôsobe ovládania klapky. Toto som nevedel. Skúsim pozrieť ten krokový motorček.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Posted (edited)

To P607 Olda: Pozeral som to na stredovom panely z bokov a nič, čo by pripomínalo krokový motorček som nenašiel. Poprosil by som Ťa, ak sa Ti dá,či by si nedal sem obrázok, ako ten motorček vyzerá, poprípade jeho umiestnenie v aute. Veľmi by mi to pomohlo pri hľadaní a asi aj výrazne skrátilo čas hľadania. Ďakujem.

Edited by rolis7
Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Stále sa mi nedarí nájsť ten motorček ovládajúci klapku kúrenia v mojom aute. Vie mi s tým prosím vás niekto pomôcť? Potreboval by som informáciu, kde by sa mal ten motorček v aute nachádzať, aby som mohol skontrolovať jeho funkčnosť.  Ak by mal niekto prístup do  ServiceBoxu , tak poprosím aspoň nejaký obrázok. Ďakujem.

Edited by rolis7
Link to post
Share on other sites

Lukas veľmi pekne ďakujem. Ak sa nemýlim, tak inkriminovaný motorček je na obrázku položka 5. Dole na spodku Tvojho obrázku je lišta s názvoslovím a typovým označením jednotlivých dielov na  obrázku. Bolo by prosím Ťa možné odfotiť aj túto časť webovej stránky? Ďakujem.

Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Už som to našiel pomocou názvu stránky. Ale ani podľa týchto informácii neviem dohľadať typ a objednávacie číslo motorčeka. 😳 Vie ma niekto prosím vás postrčiť správnym smerom? Ďakujem.

Edited by rolis7
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Takže dnes  teplejší deň, takže som sa konečne mohol vonku pozrieť na problém s ovládaním klapky kúrenia (nemám teplú garáž a doteraz boli u nás stále mrazy). Rozobral som plasty okolo rádia a ovládačov kúrenia a klimatizácie. Vybral som vonku rádio a celý modul ovládania (bolo potrebné odskrutkovať štyri skrutky, odpojiť jeden konektor a dva lanká na ovládanie klapiek rozdelovania vzduchu). Po rozobratí toho modulu ovládania ma čakalo prekvapenie. Na príčine nefunkčnosti nebola elektrická chyba, ale mechanická. Bol zlomený plastový trň na ovládači regulácie nastavenia teplého a studeného vzduchu, ktorý prenáša pohyb medzi mechanickým ovládačom (kolieskom ovládania) a potenciometrom, ktorý je osadený na doske plošného spoja. Po opravení tohoto zlomeného trňa, pozapájaní odpojených vecí a spätnom poskladaní rozobratej časti ovládacieho panelu už všetko fungovalo ako má. Takže problém s kúrením úspešne opravený a mne už len zostáva poďakovať sa všetkým prispievateľom do tohto fóra. Pomocou ich príspevkov sa mi podarilo opraviť nefunkčné ovládanie kúrenia. Ďakujem. 👍

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...