Jump to content

Peugeot 407 1.6 HDI auto chcíplo

Recommended Posts

Zdravím,

setkal jsem se s takovým krásným případem, kdy jsem jel ráno do práce a po ujetí cca 35km, mi auto po přeřazení a lehce přidání rychlosti, začalo přestat zabírat, respektivě jakoby mi vůbec nefungoval plynový pedál. Tudíž jsem dojel , zastavil jsem tedy a motor zdechl sám od sebe při zastavení, nutno podotknout nevyskočila mi žádná chyba, dokonce i z elektriky fungovalo vše jak mělo.
Když jsem zkusil znovu nastartovat, motor točil ale nechtěl naskočit. Asi po cca 10 minutách jsem to opět zkusil a motor naskočil. Nicméně ujel jsem 5km a nastalo to samé. Opět ale po cca 5 minutách auto jsem opět nakopl a dojel už v klidu do práce (asi 800m).
V ten den jsem letěl ještě na dia, jestli mi náhodou neřeknou, co to bylo. A ejhle žádná závada, která by tohle mohla způsobovat, borec pročistil kontakty, šel se s autem projet, vyzkoušel jak to jede, když tomu přitne za studena, jestli náhodou vstřiky nejsou v háji a nic, auto jelo jak po másle.
Do dneška auto opět jezdilo jak mělo, nalítal jsem s ním cca 300km a úplně bez problému. Jenže dneska opět nastal ten samý problém, auto opět dojelo a po cca 5 minutách naskočilo a odjel jsem s ním domů.

Obvolal jsem známé, jeden si myslí, že by mohla být vadná BSI jednotka, další si myslí, že by to mohl být snímač otáček klikové hřídele, ale myslím si, že by to bylo vidět na diagnostice, že je něco na tom špatně.

P.S. Jediná chybová hláška, která mi vyskakuje v autě je aktuálně Depolution system faulty, ale je to kvůli špatné žhavící svíčce, odzkoušeno skrz smazání s diagnostiky. 

Prosím o další nápady ať se na to zkusím přes víkend podívat. 🙂

Ahoj , nevím, čím jste vyčítali závady , ale jestli máš na palubce hlášku Depolution system faulty , tak to určitě nebude kvůli žhavicím svíčkám (ty tuhle závadu nerozsvěcí) Chce to přečíst origo diagnostikou , pokud možno i deník závad v BSI . Takhle se to chová , když je problém se snímačem tlaku paliva nebo snímačem otáček (nemusí být vadnej jenom snímač , ale i vedení k němu nebo piny v patici) , ale to je jenom nástřel , bez pořádný diagnostiky je to jenom dohad .