Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

"EDC16CP39" elektromagnetický ventil kompresoru 2


steer

Recommended Posts

Ahoj všem,

prosím o konzultaci. V diagnostice (PSA DiagBox) mám tuhle chybu "EDC16CP39" elektromagnetický ventil kompresoru 2. Jedná se o 807 2.2HDI 125kw rv2008 . O jaký kompresor se jedná? je to klima? Jestli jo, proč je to v sekci vstřikování?

Díky moc za názory

 

 

IMG_3598.jpeg

IMG_3599.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Tak mě to stejně dohnalo. Je to elektromagnetický ventil tlaku turba. Už začal hlásit chybu trvale. Bohužel díky němu jde motor zřejmě do nouzového režimu. První co koupil jsem nové čidlo, ale chyba stejná. Tzn kabeli nebo ŘJ. Řídící jednotku nemám jak odzkoušet. Ale kabely ano. Z Čidla jdou dva modrý a žlutý. Podle kódu na modrém jsem ho dohledal až k jednotce a proměřil. Bohužel na žlutém kód není takže si nejsem jistý který to je. V hlavním svazku takových žlutých je 5 (propípal jsem u jednotky všechny a ani jeden nic). Nicméně žlutý který je na konektoru ŘJ ukončný vedle toho modrého z čidla, už proměřit nejde. Takže teď je otázka, zda je to on. Pokud ano tak je někde po cestě přerušený. Pokud není kam ten žlutý od čidla vede? Do jiného čidla? Nemá někdo diagram? průšvih je, že pokud je poškozený tak je v místě za přívodem recirkulace :-(. Ideálně bych natáhl celý nový kabel za ten žlutý nepotáhnu 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardón máš pravdu je to 4HS. Špatně jsem to napsal né čidlo, ale ventil/měnič tlaku tam mělo být. Tuším že mi objednávali tohle https://www.mroauto.cz/cs/katalog/tecdoc/osobni/peugeot/807-e/2-2-hdi/kompresor-jednotlive-dily/menic-tlaku-turbodmychadlo/pierburg/7-01633-04-0/88/4897/26632/100002~100383~100390~100391/7619062/63776

Jestli jsem mimo a jdu po špatný stopě, budu fakt vděčnej když mě někdo nasměřuje správně

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

je to pakárna. Postup stejnej jako když jdeš na žhavičky. odpojit potrubí od egru, povolit tu spodní část přívodu vzduchu k sání. Odpojit ty tři tenké hadičky co jdou od turba. vyndat to neco do čeho vedou 😄 nevím co to je. a pak už uvidíš ten druhý ventil. v SZ máš fotky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...