Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P 508 automat r.v. 2016 emise


TonyIII

Recommended Posts

Zdar, setkal jsem se s 508-čkou automatem r.v. 2016 motor DW10FC (AHW) 133kw/1997 CCM na emisích a tento vůz má problém. Oficiální přeběhové otáčky na emise jsou homologované ve výši 5.000 - 5.200 ot/min, ale auto fyzicky točí max cca 4.500 ot/min a tudíž je na emisích neměřitelné. Automaticky se udává závada B a e + tk na měsíc. Je to v řešení, jediné východisko je aby importér pro ČR zažádal na MD o výjimku. Automat má z výroby omezené otáčky, manuál tento problém nemá.  Je možné že tato problematika se bude týkat i jiné motorizace, ne jen výše zmíněného motoru. Hezký den

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněno formátování
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím hledal bych metodiky ME zde příklad z  r. 2018 nebo navštívil jinou SME

Referenční otáčky: pokud výrobce vozidla s dieselovým motorem nestanoví maximální nebo 
 referenční otáčky za účelem měření kouřivosti, považují se za referenční 
 otáčky dieselového motoru při akceleraci ty otáčky, do kterých se motor 
vytočí při sešlápnutí pedálu akcelerace do jeho maximální zátěžové 
polohy, (které řídící jednotka vozidla umožní).

Upraveno uživatelem Multiplex406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně toto se mě stalo u jiného auta konkretně mercedes B psal jsem to v jiném tématu včera. Zkus obvolat pár STK a říct jim problém. Já jsem se tenkrát optal přímo v mercedesu kam dávají na STK dojel tam a tam už to bylo OK. Případně nechat STK udělat přímo Peugeot ať si poradí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak TonyIII, 

jsem to přečetl ještě jednou a jediné co je mi jasné že to píšeš asi s pozice technika ME. (že jsou nastaveny) asi myslíš jak jsi napsal otáčky homologovány v měřícím přístroji (nejsou v databázi pro daný tip vozidla) , proto si myslím že by se mělo pokračovat dál podle metodiky ručním nastavení max ot. bez zavady B, a není nutné aby importér žádal o výjimku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...