Jump to content
matyas zikmund

nefunkční origo rádio

Recommended Posts

Zdravím, potřeboval bych radu ohledně rádia. Již delší dobu mi nefungují tlačítka u rádia v 406 2,0HDi. Páčka pod volantem normálně funkční, takže po nastartování rádio hrálo a dalo se ovládat páčkou. Dnes ráno ale přijdu k autu (stálo celou noc venku) na přístrojovce mi svítí budíky a několik kontrolek(viz foto), docela jsem koukal, protože večer po příjezdu a vypnutí motoru bylo vše OK. Po nastartování je vše OK, auto jede v pohodě, jen přestalo hrát rádio a ani se nerozsvítí. Prostě přestalo fungovat včetně páčky pod volantem. Nevíte někde kde by mohla být chyba? Díky za radu

IMG_20190806_121427.jpg

Edited by matyas zikmund

no, zkusit origo diag, zda radio komunikuje. Nevim zda to auto mas od noveho, nebo je to z druhe ruky, jestli je to kupovany od nekoho jako starsi,mozna by stalo za to i ho vytahnout ven a podivat se vzadu na konektory, odbcas predchozi majitele origo radia demontujou a aby neorigo radio hralo, jsou schopni prestrihat kabelaz a prepojovat draty (co jsem parkrat videl hlavne u aut z nemecka, to mi hlava nebrala), vetsinou to i spatne zaizolujou a pak se muze neco uklepat nebo zkratovat, tak aby se vyloucila i tahle moznost.

mám ho cca rok a půl z druhé ruky. Každopádně možná by toto dávalo smysl, protože když jsem ráno přišel k auto svítily snad všechny kontrolky na palubce jako by tam byl nějaký zkrat. Jinak si to nedovedu vysvětlit, že mám klíče v kapse a  přes noc se rozsvítí kontrolky a přestane pak něco fungovat.

Nepršelo přes noc?

Tohle mi to udělalo když jsem odjel z myčky. Auto jelo vpohodě, ale elektrika uvnitř se zbláznila. Nakonec jsem zjistil, že zateklo zadním světlem do kufru a tam to zkratovalo konektor do CD changeru. Po vysušení a odbahnění zase vše jelo jako dřív. :papa

P.S. Mám BSI bez MUX r.v. 2001.