Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor 1.6 HDI od 2014


atilius

Recommended Posts

Ahoj, potřeboval bych poradit....padla mi do oka 5008 2014 a novější. Většina z nich je vybavená 1.6 HDI. Hledal jsem nějaké zkušenosti, recenze....většina se mi zdála vcelku pozitivní, až jsem našel tuhle:

6. Peugeot 5008 1.6 HDI

Samo o sobě není francouzské MPV špatné, ale musí mít dobrý motor a naprosto transparentní servisní historii. Vlastně jedinou rozumnou volbou je naftový dvoulitr, který je ale poměrně vzácný. Hodně importů má totiž ještě zlobivou šestnáctiventilou šestnáctistovku HDI, kombinovanou s robotizovanou převodovkou.

 

Malý šestnáctiventilový diesel proslul především opakujícími se problémy s regenerací DPF a velice rychlou degradací olejové náplně. Výsledkem jsou tak vylágrované vnitřnosti a zničená turba často ještě přes najetím mety 100 000 km. Těmhle motorům pomůže jen pečlivé dodržování výměn oleje už po 10 000 km. Ale problémů s DPF se nezbavíte nikdy. Přidejte si k tomu již zmíněnou robotizovanou převodovku a máte před sebou auto, před kterým je dobré vzít nohy na ramena. I kdyby vám ho nutili zadarmo.

https://autobible.euro.cz/10-ojetin-ktere-potvrzuji-spatnou-povest-francouzskych-aut/

A teď teda nevím. Je to vážně tak špatný motor? Je to tak riskantní ke koupi?

Díky moc, Martin

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak zrovna do 5008 tech 16ti ventilovych slo jako safranu. Tak mozna z kraje vyroby. Tj. rok 2010. Rok 2011 uz snad vsude davali jen 8mi ventil.

A auto s robotickou prevodovkou bych si ja teda nekoupil. Prave proto, ze vyzaduje daleko castejsi peci at uz se tyce vymeny spojky nebo udrzby samotne prevodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to je mild hybrid? Aha. A jsou s tím problémy? 

A ještě mě napadá - má tenhle motor DPF nebo ne?

 

Díky moc, já se v tomhle zas tak nevyznám a úplně nevím, kde to všechno najít.

Upraveno uživatelem atilius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase debilní kecy novinářů, kteří jsou zaplaceni VW group a neví co vytknout.

Měl jsem 1.6 HDI 16V v 407, kterou jsem vlastnil 7 let. Co se týká motoru, tak za tu dobu jsem dělal přetěsníní vstřikovačů, doplnění eyloys a vyměna alternátoru.

Teď mám skoro 3 roky 5008 1.6HDI 8V a zatím nic. Doufám, že to tak i zůstane.

Jinak zde na fóru najdeš plno recenzí na 1.6 HDI.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...