Jump to content
Mirda61

Tepee 2008 1.6 HDI a kontakt uzaveru pal. nadrze

Recommended Posts

Zdravim, na STK (kontrola emisi) mam v protokolu chybu P2408 a našel jsem ze je to uzaver palivové nadrze. Na palubce ani na palubnim zádna zavada neni. Tak jsem se o to zacal zajimat. Prisel jsem na to, ze kdyz zavadu "odstranim" z ridici jednotky (tim , ze otevru vicko) tak se hned po nastartovani objevi na palubce jako kontrolka neuzavrenych dveri a take na palubnim pocitaci je napsano, ze neni uzavren palivovy uzaver (vicko). Kdyz vicko uzavru poruchy a v palubnim pocitaci nejsou ale opet se objevi chyba v ridici jednotce. Funguje tak nejak jakoby do krize. Takze abych to shrnul, na palubaku se zavada zobrazuje dobre, ale v ridici jednotce je to jakoby naopak, kdyz je vicko otevrene je to ok a kdyz zavrene je to spatne. Nemate s tim nejakou zkusenost? Dik ja jakykoliv postreh. Ne ze by mne to nejak drasalo nervy, ale jen pro zajimavost v cen muze byt problem.

Pokracovani.

tak jsem dle dostupnych informaci na internetu proveril cidlo, kabelaz, funkci pal.uzaveru a vse se jevi, ze funguje bez problemů. Nesehnal jsem vsak udaje k tepee, ale k 407 hdi a nasel jsem rozpor. Na 407 se uvadi, ze napajeci napeti cidla uzaveru pal. nadrze je 5V, ale ja na Tepee mam 12V. Jinak odpory pri uzavrenem i otevrenem vicku souhlasi. Hledal jsem na internetu odpovidajici el. svazek pod cislem1503AZ, ale takovy jsem nikde nenasel. V serviceboxu vsak je a stoji bratru skoro 7 tis. Kc. To nechapu, 7 litru za jazyckove rele a par metru dratu- silenost. Chtel jsem nekoho pozadat, zda nema nejake schema k memu tepee win VF37J9HZC68026004 co se tyce aditivovani. Vlastne ani nevim zda mi funguje. Pokud nekdo ma moznost byl bych rad a klidne se budu podilet na prip. nakladech.

Pokračování:

Zakže dnes jsem byl v autorizovanem servisu ve Znojmě a opět žádný posun k vyřešení problému (vyhozené peníze). Nebyli mi ani schopni říct, jestli tahle závada má vliv na aditivování paliva nebo ne. Takže zatím jsem v koncích. Potřebuju někoho, kdo tomu rozumí.

Edited by Mirda61
aktualizace