Jump to content
Praxiik

Chyby FAP

Recommended Posts

Zdravím mam problém u sveho vozu P 307 2.0HDI 79kw (VF33ARHSB83041357)

ze začátku to psalo FAP ucpaný tak jsem udelal regeneraci neuspěšně v půlce regenerace to skocilo do nouzáku a nedovolilo to víc jak 3000 otaček . Tak jsem vymenil čidlo na tlak a regenerace probehla uspešně. 

Ted mi to píše P1429 signál tlaku vyfukoveho diferenciálu to jde vymazat a cca po 70km naskočí znova. dále to píše P1447 že FAP je děravý ale když se kouknu na tlaky tak dost často 0,0 milibaru ale když ho držím déle v otáčkách cca 4000 tak to naměří 30-36 milibaru rozdíl hadičky jsou ok a čidlo je pred 14dnima nove. Jestli je FAP vymlaceny nebo ne bohužel nevím moc se mi dotoho neche to rozebírat. 

Kdyby se našel někdo okolo PLZNĚ kdo by to uměl z jednotky odstranit FAP tak napište sz Děkuji.

Ještě jedna závada s kterou si nevím rady P1109 obvod jednotky vetraku-nizke otačky a P1519 řízena funkce vetraku chlazení

Tyto 2 zavady smazu a hned po nastartování a sešlapnutí plynu se objeví

Předem děkuji za vaše názory a za pomoc.

Chces nazor, tak tady ho mas: odstranit FAP fyzicky nebo softwarove je v dnesni dobe honu na dieselcarodejnice nebezpecne zverstvo  :myslim

Proste plati to stare motorkarske uslovi "Kdyz mas na opici, MUSIS mit na banany"a tak se tim rid, vysyp prastko a kup noven nepolskej FAP a teprve potom maz chyby :roker

Edited by pesastor

před 7 hodinami, Péťa napsal:

120km je okolí? Chumutov a @straki007...

Děkuji ale radeji bych neco do 40km okolo plzne nebo pri ceste na jih čech (tábor) chomutov je docela daleko jak mi to skočí do nouzaku tak mam problem aby to vubec jelo  mam vadne elektromagnety na ovladani turba a klapek (mam je objednaný ale termín dodání mam 15.5) 😞