Patres0144 Posted March 21, 2019 Posted March 21, 2019 Zdravím... Mám taký problém s tapacírami na mojom peugeote... Pred dvoma rokmi sa z nich začala odliepať látka.. najprv som to neriešil ale potom je kúpili nieaký lep na tapacíre a ocalunili sme to koženkou... Prvé dva mesiace to bolo krásne ale už sa to znova odliepa... Keď sme dávali dole starú látku tak pod tým bol taký lep ktorý išiel čiastočne dole len drotenkou na frišku. Myslím si že preto že to nešlo dole nedrží ani nová koženka. Máte s tým skúsenosť, ak áno čím dať ten starý lep dole? Quote
Ferry Posted March 21, 2019 Posted March 21, 2019 Jo, je to ten rozpadly molitan, kterym byla latka podlepena, aby byl tapec mekky. Je to i pricina, proc to lepidlo nedrzi. No bud to zkusit nejakym rozpoustedlem, toluen, aceton apod nebo pak jedine mechanicky. Taky se na to chystam u 406 a zatim netusim, co s tim Quote
Patres0144 Posted March 24, 2019 Author Posted March 24, 2019 @Ferry Toulen a aceton som skúšal a ani s tým nepohlo.. Potom som vyskúšal excentrickú a vibračnú brúsku a šmirgle hneď zašpinilo.. Potom som to zobral drotenkou na frišku a to zasa narobilo veľké rihy a jamy do tapacíru. Už som s tým v koncoch Quote
Ferry Posted March 24, 2019 Posted March 24, 2019 Jeste mozna zkusit technicky benzin nebo nejake spreje na odstranovani samolepek Quote
Patres0144 Posted March 24, 2019 Author Posted March 24, 2019 Ešte tie spreje nieake zohnam ale technický benzín nefunguje/ani normálny benzín . Quote
Ferry Posted March 24, 2019 Posted March 24, 2019 Jeste me napadlo, jelikoz molitan je typ PUR peny, tak zkusit cistic na zatvrdlou stavebni PUR penu Patres0144 1 Quote
krtek 2 Posted March 24, 2019 Posted March 24, 2019 (edited) ja to odrbal ryzakom alebo kefkou na topanky a ako brusivo som pouzil solvinu treba sa s tym trochu pohrat ale ide to, najprv spachtlou odrbat nahrubo a potom dokefovat s brusnou pastou (pouzil som solvinu)a to preto ze ten molitan prestane lepit ak sa namiesa s tou solvinou ,samozrejme namacat to vodou agresivne rozpustadla by som neriskoval lebo ten laminat ti praskne novu latku som podlepil lepidlom chemopren extrem stecom natrel tapacir a tiez samostatne latku a zatim to drzi cca 3/4 roka Edited March 24, 2019 by krtek 2 Patres0144 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.