Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Davidakova 508 GT


Davidak79

Recommended Posts

nevím jestli sem chodíš 🙂

Koukal jsem do podpisu ,že máš asi chip na 508.

Je to OK? V nějaké budoucnosti o tom uvažuju ,ale někde na FB jsem zahlédl že se nedoporučuje více než 450 Nm.
Což mi příjde trochu nesmysl ,že by to bylo naladěno takhle na doraz a neumožňovalo bezpečně více

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

občas tu čtu :D  automat je v pohodě , momentálně mám najeto 181tis km. Nejeví se známky problému ( ťuk ťuk ťuk )

Nerad o tom preferuju , co vychází mě nemusí vyjít každému . Většinou se vychází z toho kdo slyšel a pod ... :D nemám problém jít proti davu né jen s 508.

Při úpravě se tam trávilo akorát dost času , prvně se naladilo ke 180 kw a 540 Nm . Pak se to stáhlo na ty nižší parametry. Bylo tam nějaké jebaní s převodovkou. Byl jsem před a po na konkurenční brzdě . Někde bych asi našel grafy z brzdy . Ale jak píšu nechci to rozebírat , vznikají zbytečné dohady. Shrnul by ch to asi tak : Jsem spokojenej :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 6. 2023 at 15:03, rhinos napsal:

já vycházel z Davídkovo podpisu...

tak to tam ale je jen nějakých 10% rezerva oproti továrenské verzi

Ono je tohle hodně individuální. Záleží na spoustě faktorech, stav převodovky (auta), jak se s ním zacházelo, jak bylo servisované, atd.. Pokud se bavíme o lepších kusech s malým nájezdem, tak udělat proplach převodovky a pak tím samým olejem měnit 3l náplň co 10tis km s olejem v motoru a nevidím problém v žádném "chipu" (když ho nebude dělat Venca v garáži). Další faktor je jak s tím jezdíš, pokud na tom stojíš jako na rejči, tak je jedno jestli chip máš nebo ne. Tvůj kus nebude jeden z těch lepších (po všech těch příspěvcích na FB nebo zde na fóru), takže se na nějaký chip vykašli a užívej, že to jezdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mas pravdu nemam 508 ktera by byla prodejna jako predFL za 320k😉
Myslim ze je celkem normalni po porizeni se ptat na ruzne veci.
Delam a delal jsem to tak vzdy.  Jen mi jako cloveku pohybujicim se ve strojirenstvi prijde zvlastni mit rezervu na nejakem dilu 10%.
To riziko ze to ve vyrobe a zvlast u tak sloziteho dilu jako je automaticka prevodovka nebo motor nevyjde je prilis vysoke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to chápu, nemyslím to na tebe vůbec nijak zle, ale prostě jak to napsal Davidak. Je spokojenej. Ale už si někde psal o tom že ti převodovka kopne, já ty GT tenkrát všechny objel a všechny měli ty převodovky na prd a to nemluvím o těch stavech všeho okolo, proto pokud ti to funguje, tak bych nic nevymýšlel a užíval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
V 18. 12. 2022 at 8:25, Davidak79 napsal:

Opět zdravím ve spolek.

Letos jsem sem nakukoval jen sporadicky.

Kolo stále platí 

Pavouci taktéž ( mám jich 26 )

Had i chameleon taky

Pes je pořád rozmazlenější a rozmazlenější

Vrátil jsem se po 15 letech k rybařině  a docela se mi daří

S 508 jsem nadále spokojen

( Peugeota vlastním , tudíž sem můžu nakouknout a něco napsat ) 

Hezké vánoce a šťastný Nový rok 

ať vám to jezdí  😉

 

 

Opět zdravím ve spolek . Tak takhle bych to mohl odcitovat :D

Po roce přeci jen pár změn nastalo. Pavouci ( 30 ks ) had , chameleon a pes tak nějak beze změny. 508 stále šlape jak hodinky  ale letos jsem možná najezdil víc kilometrů s kolečkem po stavbě jak s Gtečkem  po silnici  :D   Začínám mír alergii na lidi a tak nějak se začínáme stahovat z města na maličkou vesnici , proto ta letošní jízda po stavbě. 508 těsně unikla výměně za jiného Francouze . Jelikož jsem se rozhodl uspíšit stěhování , tak peníze na auto tečou na rekonstrukci domu . Na baráku se mi objevila kočka a jako správný milovník zvířat jsem jí začal krmit a to tak, že tam jezdím jen abych jí nakrmil i když zrovna "nemám" co dělat . No světe div se , během pár týdnů "vlastním" 13 koček :D ( Peníze budou my nebudem ) Tak že tak nějak u nás . Mějte se fajn , krásné vánoce a ať Vám to frči . 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...