Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otáčkoměr


mikraf

Recommended Posts

Dobrý den, tedkon mám čerstvý řidičák a kupuji auto z bazaru. jenže tam nefunguje otáčkoměr. Zatím jsem v něm ještě nejela, ale do meilu mi psali ze tam je možná studený spoj nebo vyměnit kabely. Můžu se zeptat s jakou nejvyšší investici ci opravou mám počítat cenově? Jedná se o Peugeot 206 1:4 v benzínu 55kw r. v. 2000

díky moc za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by to opravovali, nechají to stát na place, koupí jiný. Možná je příznivá cena.

Bez otáčkoměru se dá v pohodě jezdit. Moje rada - vyžádej slevu 2000 (to je tak reálné, víc stejně nesleví) a pak jezdi bez otáčkoměru.

Cena opravy:

- nové přístroje (prodávají se komplet) origo odhad 5000 až 10 000

- z vrakáče do 1000, ale pozor, je mnoho typů, možná nebude pasovat, takže se najezdíš a natrápíš

- šikovný elektronik by to opravil za 2 hodiny

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, ozzy56 napsal:

zatím jsi v něm ještě nejela a už řešíš opravy??  proboha lidi, jste vůbec normální?? :myslim

Každé auto po koupi vyžádá přes 10 až 15 t. investic. mikraf je moudrá, že to řeší.

ozzy56: pokud si myslíš, že koupíš auto, do kterého po koupi nic nezaplatíš, tak to se tedy hodně mýlíš - takový zkušený člověk...

mikraf: dej odkaz na inzerát, my ti ho zkritizujeme...

Bude třeba opravit x věcí (zadní náprava atd.), otáčkoměr je to nejmíň nutné.

mikraf: poradím vážně, i když se to zdá neuvěřitelné:

- ať koupíš jakékoli auto, i "zachovalé v dobrém stavu", dej ho sem do servisu do Zábřeha, na dva týdny. Opraví (u 206) zadní nápravu, klimu, vůle v řízení, brzdy, oleje, filtry, rozvody, zaplatíš 15 až 20 tisíc a budeš mít auto pro začátek jak-tak v pořádku. Píšu to z několikanásobné zkušenosti.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P607Olda

vidím, že tvá averze vůči mé osobě už dosáhla patologických hodnot , mno, nevím, čím jsem si to vysloužil, ale co se dá dělat...:myslim

k dotazu--opravdu si nemyslím, že koupě ojetého auta nevyžaduje počáteční investici do servisu a oprav, jen si prostě myslím, že řešit jakékoliv opravy před tím, než si auto PROJEDU a vyzkouším a je zhovadilost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o averzi:D, jde o to, že píšeš nepochopitelné věci:myslim.

Mohu tady napsat zkušenosti z koupí a prodejů ojetých aut, je toho hodně, do firmy i do široké rodiny jsem kupoval, nebo asistoval u koupě min. ojetých 50 aut. Je velkou vyjímkou, když vstupní investice není potřebná.

Teď zopakuju pro mikraf: nekupuj v neznámém, bazaru, kde jsi kavka k oškubání. Snaž se koupit od někoho známého, nebo s doporučením, nebo u autorizovaného prodejce Peugeot.

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě nikde. Akorát, opravy = vstupní investice.

Když kupuje mikraf, tedy "mladá", tak se zhlídne v autě za 30 t., bazarista ji v pohodě oškube. Mně se s tebou nechce hádat, akorát že projížďka toho slečně moc neukáže. Takto kupuje moje známá a už se dvakrát napálila (obě 206), auto stočené, ve špatném stavu, ale jede (!).

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, P607Olda napsal:

Proč by to opravovali, nechají to stát na place, koupí jiný. Možná je příznivá cena.

Bez otáčkoměru se dá v pohodě jezdit. Moje rada - vyžádej slevu 2000 (to je tak reálné, víc stejně nesleví) a pak jezdi bez otáčkoměru.

Cena opravy:

- nové přístroje (prodávají se komplet) origo odhad 5000 až 10 000

- z vrakáče do 1000, ale pozor, je mnoho typů, možná nebude pasovat, takže se najezdíš a natrápíš

- šikovný elektronik by to opravil za 2 hodiny

Zabreh je pro me daleko.. a otackomer resim kvuli breznovy STK. Odkaz: https://www.gregi.cz/nabidka-vozu/peugeot-206-1-4i-55kw-klima-central-1441.html

Ja vim ze do kazdeho auta pujde 20.000 s tim prave pocitam ,ale tohle zase nema rez atd. Vim ze se tam musi vymenit klinovy remen a odblokovat radio... premyslim ze to odvezu do servisu a tam mi reknou co a jak stejne budu muset na STK at mi udelaj evidencku abych ho mohla prepsat na sebe... 

Klidne ho zkouknete... kritiky uz jsem dostal dost, Tak snad nekdo bude pro. 

Fotky jsou realne videla jsem ho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V inzerátu píšou, že vozidlo má NOVOU STK, takže při přepisu do 2 týdnů platí i jako evidenčka. Mslím, že otáčkoměr na STK neřeší. Kupuješ až z Ústí n.L.? To je daleko.

Inzerát a zřejmě i bazar, je typickým příkladem profesionála, který čeká na zákazníky, jako ty.

Kilometry - ???. Nevěř, podle zkušenosti.

Chtěl jsem tady napsat zkušenosti známých, ale nemám od nich svolení k uveřejnění. Takže jen krátce: v běžném bazaru jsou školeni na to, aby s tebou vydr..li.

Cena není nijak malá.

Další otázka, zda je to dovoz (stočeno?) nebo zda bylo prodáno v CZ jako nové. V tom případě lze zkontrolovat kilometry na stránkách www.kontrolatachometru.cz, krom VIN potřebuješ i kód poslední STK, který je v TP. Ať ti pošlou ten kód, případně fotku záznamu, a nestyď se zavolat na tu STK. Pak získáš tabulku, jak kilometry rostly.

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, P607Olda napsal:

V inzerátu píšou, že vozidlo má NOVOU STK, takže při přepisu do 2 týdnů platí i jako evidenčka. Mslím, že otáčkoměr na STK neřeší. Kupuješ až z Ústí n.L.? To je daleko.

Inzerát a zřejmě i bazar, je typickým příkladem profesionála, který čeká na zákazníky, jako ty.

Kilometry - ???. Nevěř, podle zkušenosti.

Chtěl jsem tady napsat zkušenosti známých, ale nemám od nich svolení k uveřejnění. Takže jen krátce: v běžném bazaru jsou školeni na to, aby s tebou vydr..li.

Cena není nijak malá.

No STK to ma do brezna 2019, kilometrum podle me nemuzu verit u zadneho auta,  volala jsem na STK  kvuli mereni emisi by mi to spis neproslo, ze to delaji pod urcityma otackama.. 

A muzes mi prosim vyvsetli jak to je s tou evidenckou teda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evidenčka - co vysvětlovat? STK při přepisu do 2 týdnů platí i jako evidenčka.

Na evidenčce kontrolují výrobní čísla, rozměry kol a základní věci, tedy manuální řazení, typ motoru. V tom problém není.

A proč myslíš, že by to neprošlo emisemi? Normální 1,4 s tím nemá problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, P607Olda napsal:

Evidenčka - co vysvětlovat? STK při přepisu do 2 týdnů platí i jako evidenčka.

Na evidenčce kontrolují výrobní čísla, rozměry kol a základní věci, tedy manuální řazení, typ motoru. V tom problém není.

A proč myslíš, že by to neprošlo emisemi? Normální 1,4 s tím nemá problém.

no ja volala na STK a tam mi rekli ze to zalezi na tom technikovi co meri ty emise jestli to nebude vadit jemu... ale ze si mysli ze mi to spis neprojde 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže na stránkách je nepravda (lež).

Utíkej pryč. Aut je mraky, dokud držíš peníze, jsi na koni. Až je vydáš, budeš prosebníček.

Jo, díky za vysvětlení, nenapadlo mě, že technik na emisích by mohl potřebovat otáčkoměr, když některá auta ho nemají. Emise u benzínových se měřily na volnoběh, teď nově nevím. A technik má auto připojenou diagnostickou zásuvkou, takže počet otáček vidí na svém přístroji.

 

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, P607Olda napsal:

Takže na stránkách je nepravda (lež).

Utíkej pryč. Aut je mraky, dokud držíš peníze, jsi na koni. Až je vydáš, budeš prosebníček.

 

taky bych se na to nejradsi vykaslala.. jenze tim ze uz tam je zaloha a mamka mi to dovolit nechce.. takze spis budu resit opravy... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co, záloha? Vidíš, na vydrbávky jsou šikovní. Zkuste zálohu stáhnout.

Auta se kupují několik měsíců, je třeba sledovat, čekat na příležitost, ptát se na doporučení.

Takže znovu opakuji o Zábřehu. Je to na hlavní trati a bude to stát peníze, ale stojí to za to. Minimálně přijeď na ohledání auta, dokud máš prázdniny, aspoň se projedeš. Mohu to tam zkusit domluvit.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...