Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P106 - Ozubené kolo náhonu tachometru - výměna


Recommended Posts

Odesláno

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda z vás už někdo měnil ozubené kolo náhonu (č. 5) a v čem to spočívá? stačí vytáhnout poloosu a jde vyndat?

 

Bohužel se seklo, čidlo, a vytřelo právě to ozubené kolo.. pastorek co jde do čidla se zdá být v pořádku :) 

 

Děkuji za odpověď.

P106.png

Odesláno

To kolo bych možná i našel, ale jestli jde vyndat bez demontáže a rozborky převodovky si už nevybavím.... ale spíš ne.... minimálně budeš muset ještě vyloupnout simering a budeš mít jasno....

Odesláno

A u jake prevodovky/na jaky motor to mas naroubovane? 

 

Treba u motoru WJZ s manualni 5ti stupnovou prevodovkou (urcite neni ve P106, ale muze to byt podobne) musis vyndat dlouhou poloosu a pak sundat domecek, ve kterem to kolo je. Domecek drzi na trech sroubech, pozor, po sundani domecku tam mohou byt vymezovaci podlozky, tak at se neztrati. Rozhodne prevodovka dolu nemusi a ani se tedy nemusi rozebirat.

 

Ale jak uz jsem napsal, nevim na co to mas naroubovane ;)

Odesláno

Tak kolečko jsem našel a koukal jsem i na převodovku (zbyla mi z 1,0 dárce) a bez demontáže a rozborky to podle mne nepůjde.... simering jsem ale nevyndaval....

Odesláno

OK.. nejde to bez rozebrání převodovky... mladá si bude muset přát k vánocům tachometr na kolo... stejně víc než kilo jí to nejede :myslim:D

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...