Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Omlazený elektrický Peugeot Partner


Radovanek

Recommended Posts

Je to princip zeleného bonusu Petre, povolí Ti ale jen tak velkou elektrárnu, aby jsi většinu spotřeboval přímo v domě a minimum přetékalo. Na ten je elektrárna přes rozvaděč rovnou připojena. Současně Ti povolí tzv. přetoky do veřejné sítě a hlídají je obousměrným digitálním elektroměrem s GSM modulem, místo klasického mechanického nebo obyčejného digitálního. Když jsem ještě měl mechanický, chodili se sousedi dívat, jak se za slunečného dne otáčí dozadu a legálně odečítá elektřinu, protože jsem vyráběl víc, než dokázal momentálně dům spotřebovat. Na konci slepé ulice a vedení jsme 4 domy, takže co ode mne odteče do veřejné sítě, to spotřebují hned sousedi. Ale jakmile to projde mým elektroměrem, už to není právně moje elektřina, už jsem ji z právního donucení prodal a ještě z technického donucení použil pro přenos cizí síť (ČEZ Distribuce). To mám sice poslední roky zdarma (jsou to koruny a desetikoruny měsíčně), ale ještě nedávno mi použití drátů fakturovali podle množství přetoků. Byť se jednalo o pár metrů k sousedům, dále do vesnice se to malé množství nemá šanci dostat (max. 3,6 kW, tedy výkonově 2-3 rychlovarné konvice naráz, kdybych já doma nespotřebovával nic).

S kanalizací máš bohužel pravdu, stálo to na penězích. Ne že by je Ostrava neměla, ale stále se pokoušela EU pumpnout o dotaci. Já se pokoušel změnit jejich záměr, ale marně. Místo složité splaškové kanalizace s rozkopáním celé dědiny u cca 300 domů s několika výtlačnými větvemi v kopcích a přečerpávačkami v údolích, jsem spolu s kolegy navrhoval pilotní projekt zelené kanalizace. Město by přispělo každému z 300 domů na domácí čistírnu odpadních vod a centrálně bychom pro domy nakupovali čisticí, mycí a prací eko prostředky, aby si chlorovanými mýdly, prášky a saponáty nezabíjeli bakterie, čistící v ČOV jejich splaškovou vodu do kvality vody užitkové. Ta by se používala k zalévání, případně splachování nebo vypouštěla do stávající dešťové kanalizace a do potoků. Mělo to stát max. 300 x 70.000,- Kč (při 100% příspěvku města) = 21 mil. Kč a nemusely se rozkopat cesty, zahrady a lidi platit přípojky a pak provoz ve stočném. Nepovedlo se, betonová lobby a korupčníci si prosadili svou a dnes je to o min. 80 milionech předpokládaných nákladů bez více prací. A těch bude požehnaně, protože projekt je opět "kvalitní". Třeba obecní cesta před našimi domy ve slepé ulici je v projektu vedena jen jako položení nového svršku, přestože tu nikdy cesta nebyla, jen polňačka pokrytá trochou štěrku a tzv. obalené. Takže už se po našem zásahu pěkně kope do hloubky, dělá podloží, hutní podklad a prostě vše tak, aby nám nový asfalt do roka nerozpraskal pod prvním popelářským autem, co tu jezdí 1x týdně. Fakt smutná vizitka politického šlendriánu 27 let po Listopadu 89´.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hodně :xvul, ale s těmi domácími ČOV nemáš pravdu. Ty prostě nefungují (ano, velkou měrou za to mohou používané chemikálie, ale ani ty eko prostředky nejsou všemocné). Aby vůbec vzorky z malých domácích ČOV procházely, nesledují se některé parametry, které velké ČOV splňovat musí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je. Ale slušností je odpovědět na otázku a ta byla položena. Vzhledem k tomu, že mám 18 let vlastní studnu a vodu v domě máme 16 let jen z ní, nejsem napojen na obecní vodovod, tak o tom fakt dost vím. Voda je znečištěna jen tím, co do ní Ty sám naliješ. A pokud používáš jen to, co je odbouratelné, nic v těch vzorcích z domácích ČOV nebude. Vždycky to jde udělat lépe, třeba vyloučit fékálie a moč separačním kompostovacím WC, ale je to případ od případu a domácí ČOV se dělá na míru. Ale pokud lidi používají drtičky v dřezu do odpadů, vylévají do vody použitý tuk a olej, barvy, ředidla a další běsy, pak to lze hodně těžko řešit jinak, než chemicky. Není to jednoduchá věc, o tom žádná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...