Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Zdravím. Menil sem motor ( starý 40kw bez immo, nový 42kw s immo - takže komplet eletrika taky )

Po smontování a skoušení startovat ... blikají kontrolky na budíkach, cuká v zámku kufru a v krabičce ( která je namontovaná na nádržce na vodu ... vedou do ní kabely od alternátoru )

Neví nekdo co s tím muže byt ? ukostrení a podobný veci by meli byt v pohode

Odesláno

Ano bylo to relé žhavení a celé to bylo spúsobeno zlou kostrou za baterkou ( trochu smyrkového papíru to spravilo ) ... ale nastali další potíže:
1. Nejde otáčkomer ( predtím šel )
2. na budíkach neblikají smerovky ... ani jedna ( jsou to led budíky ) ... pred nastartovaním ( když pretrvával problém výš ) šli ... podotýkam relé je v poradku, smerovky i blikají jen se to neukazuje na palubce
3. centrál zamyká jen kufrové dvere ( v aute byla menená komplet kabeláž ... ale že by byli špatné kabely pochybuji ... kabeláž byla z funkčního pojízdneho auta )

PS: kostry už jsou ošetreny ( presmyrkovány ) ... poistky všechny OK, relátka taky ......
Teď babo raď :(

Odesláno (upraveno)

neviem ako to presne myslis s tym centralom lebo pises len stroho 

zamyka len kufor ,odomyka vsetko? alebo zase len kufor?

odomykas zamykas dialkov alebo klucom vo dverach?  podstatne informacie to su

kolko konektorov je  na    zamku v prednych dverach  a kolko pinove(kolko kablou) tam ide

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

Odemykal a zamykal jen kufr ( bylo to zlýma kabelama ve dverích ... 98 a 99 nemá evidentne rovnaké kabeli ... pinu tam je 9 ale sou jinak usporadane ... takže napr. pri stlačení tlačidla na spusteni el okna jen puká v repraku ) - problém vyrešen ...
Smerovky začali záhadne taky fungovat
..........................................................................
Pretrváva už jenom problém s nefunkčním otáčkomerem ... Pro tito nejnovejší budíky ( LED budíky - zapojeno jen 2 štekry - žlutý a černý ) nemúžu najít žádne schéma tudíž nevím ktery kabel je na otáčkomer atd. ... v knížce Jak na to jsou schémy jenom na starší budíky ( 4 štekry )

Odesláno (upraveno)

v knizke citroen saxo jak na to je schema na budiky dva konektory 

cierny -18 pinovy

zlty-26pinovy 

ale bohuzial len popis na ktory pin leze konkretny kabel(jeho cislo)

odkial leze konkretny kabel uz zakreslene neni ani jeden

 

kabel 426 hnedy (signal na otackomer) ma bYt na ciernom  konektore budikov pin 6

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

Ja sem porat hledel jen na schému 3 ( žhavení vznetového motoru ) tam jsou kabely celkove ... protože když jsem koukal na jiné schémy tak pochopitelne všechny kabely šli na řj ( kterou dizl nemá ) ... jeste tak vedet jaké napetí má byt v jakém drátu a vedel víc ...

Odesláno

no napajanie budiku vyriesene bude lebo rychlomer funguje takze 

len dotiahnut signal  od sensora TDC  

a to na cierny konektor budikov \

kabel 426 na pin 6

a pravdepodobne kabel 427 na pin 7 cierneho konektora bud to pojde alebo nie

 

Odesláno

Oni ti budíky byli funkční ( otáčkomer taky ) ... rychlost ukazuje, kontrolky blikají ... jen otáčkomer nejde ... nemúžu na tom pinu namerit ani žádny napetí takže sem z toho osel ... múžu to skusit natáhnout kabely ( ale nevím jestli na obi dva + nebo jak ) ... skusit to múžu

Odesláno

ale když koukneš na schému 3 tak vidíš že kabely 426 a 427 jdou na tachometr ... na otáčkomer jde kabel 465 ( schéma 3 žhavení ) nebo mi neco uniká ? :D

Odesláno (upraveno)

ked neveris tak si vygugli tachometer a uvidis co za obrazky ti vyhodi bude to otackomer to len u nas sa ludovo rychlomeru vravi tachometer

a preto asi prekladatel spravil chybu zamenil otackomer s rychlomerom

a potom si vygugli speedometer a uvidis rychlomer co my nespravne  ludovo nazyvame tachometer

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

Takže podle schémy - snímač rýchlosti vozidla ( 28 ) který je na setrváku je potom na tacho ... a snímač horní úvrate ( 24 ) který je na prevodovce je na otáčkomer ? Na základe toho jak jsi mi to vysvetlill by to tak melo být ???

Odesláno (upraveno)

snimac rychlosti je na prevodovke nie? aspon ja ho tam mam a ide na rychlomer uz podla nazvu je jasne ze ide o rychlost takze rychlomer

snimac hornej uvrate bude niekde na remenici alebo zotrvaku a ide na otackomer

Upraveno uživatelem krtek 2

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...