Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hluk a vibrace od zadní nápravy


weprzik

Recommended Posts

Prosím o nějaký názor nebo zkušenost - peugeot 407SW 2.0 HDI: při jízdě hluk  od zadní nápravy,  asi jako kdyby na autě byly hrubé zimní pneumatiky. Měl jsem hodně sjeté letní pneumatiky ,  přezul jsem, ale hluk zůstal. Při 130 km/h už poměrně nepříjemný. Jemné vibrace celého podvozku jsou cítit i na volantu,  řadící páce a podobně. Při průjezdu pravotočivé zatáčky se zvuk změní,  téměř zmizí. Vypadá to tedy na ložisko. Na zvedáku ovšem obě zadní kola nevykazují žádné vůle a ani při otáčení se nechovají nijak divně. Dosud jsem měl pocit že vibrace způsobuje vadná přední poloosa o které jsem věděl, a hluk se prostě přenáší po celém autě,  nicméně po její výměně se nic nezměnilo. Nějaké tipy?  Auto jezdí denně a bývá dvakrát týdně zatiženo asi 250kg nákladu, v tom případě ale neveze nikoho kromě řidiče. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že není. Fakt je že hučení začíná až někde při 50km rychlosti a stupňuje se tak do 130km/h, pak překvapivě ustoupí. Jsem nucen jezdit po dálnici 150!  :-) Jasně že mám podezření na ložiska,  jenže i mechanik říkal že ta to nebudou. Tak zkouším co by ještě mohlo více méně kvůli investici. Děsí mě představa že dám 3000,- za ložiska, sednu do auta a hučení bude pořád. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...
  • O 4 týdny později...
  • O 2 měsíce později...
Guest Jirka12

neděle večer, hůře mi to už myslí....zeptam se tedy jinak...když potřebuju vyměnit levé i pravé, koupím dvě ty sady nebo jen jednu, tedy 1500/3000kč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...