Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problémy s kontrolkama na 309


Tuldous

Recommended Posts

Zdravím vás všechny,

jsem tu nový .. Potřeboval bych se zeptat zda neměl někdo problém v elektrice na 309, konkrétně jen několik inform. kontrolek na palubovce, jako žhavení, dobíjení stopka..... nevím co s tím klučina má, koupilo se to takhle a zkoušeli jsme zkontrolovat žárovky, propojení na celé této desce a vše je ok. Prostě to nesvítí.... Poradíte mi ? Dík Mar?an. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tuldous

Zdravím vás všechny,

jsem tu nový .. Potřeboval bych se zeptat zda neměl někdo problém v elektrice na 309, konkrétně jen několik inform. kontrolek na palubovce, jako žhavení, dobíjení stopka..... nevím co s tím klučina má, koupilo se to takhle a zkoušeli jsme zkontrolovat žárovky, propojení na celé této desce a vše je ok. Prostě to nesvítí.... Poradíte mi ? Dík Mar?an. :myslim

Jen jsem chtěl dodat, že se k tomu postupně přidal i otáčkoměr, kterej si v podstatě dělá co chce.... Chvilku rafička ležía z ničeho nic zase lítá jak pominutá.... U tohohle jse si myslel, že by moho být špinavé, zanesené čidlo... co myslíte? Dík M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau Mar?ane!:)myslím si že to u toho dobijení zkontroluj altík(připojení jednoho kabílku-myslim D+),nebo taky zkus pojistky,jinak asi budeš muset zkontrolovat celý vedení-lituju tě:(.A u toho otáčkoměru mě to ďálo akorát když jsem měl slabou baterii a pokoušel jsme se to nahodit.Jinak asi taky celý vedení.Asi ti moc nepomůžu tak ti alespoň popřeju vše nej.do nového roku 2006 a a? se vám daří:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Pájo, spíš by to chtělo někoho kdouž toměl rozdělaný nebo někdo kdo se stímto už setkal.... Ono totiž když jsem to zkoumal jen malinko zkoušečkou, tak vždycky jeden z kontaktů všech nefunkčních kontrolek byl s těmi ostatními propojen..... asi něco jako kostra, ale zajímavé, že do nich šel plusový pól.... Neměl jsem na to tehdy moc času, zkontroloval žárovky, trochu problikl zkoušečkou a dál se po tom nepídil.... Ale i tak dík za další odpovědi.... M. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stopka je s mazáním a kontrolkou přehřátí propojena přes diody, svítěj vždycky spolu, na to bacha, když to budete proměřovat - aby vás to nepletlo.

Co se týče otáčkoměru, bude to spíš v jeho elektronice, max. v konektoru čidla - ale spíš v otáčkoměru samém, to je u těhle typů časté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tuldous

Oddie, takže kouknout na ty diody nebo co tam může být?, nějakej studeňák na pojistkové desce nebo ještě něco jinýho? ....

Záleží na tom, co ti na tom nejde, z toho popisu to nějak nevidím? Nesvítí ani jedna z těch kontrolek, nebo co? Společný pól mají tyhle kontrolky +, jde ti tam napájení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co vím co funguje.... světla, tlumená dálková a také osvícení, blinkry jdou, svítí rezerva na palivoměřáku, a také se rozsvítí baterka i při první i při druhé poloze. Ukazuje to také vodu v naft. filtru. Budíky teplota-OK, palivoměr taky OK. Stopka se rozsvítila jen jednou při prasklém a unikajícím chladiči což je dobré, ale před startem se nerozsvítí....

A co nesvítí...? Žhavení, ruční brzda, mazání oleje, tedy zmiňovaná stopka, a o jjných nevím.

Kontakty a žárovky jsem na všech zkontroloval a popř. vyměnil, a až ke kontaktům, konektorům na drátky je všechno průchozí.... Tak si myslím, že je to někde dole u pojistek, nebo nějaké relé nebo tak něco....? ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak pokud jsi si jistý, že na těch nefunkčních máš napájení OK, tak přeci odpojuj jednotlivá čidla a propoj přímo na kostru, ne? Ruční brzda - sundáš kryt, odpojíš konektor, propojíš přímo na kostru - pokud se rozsvítí, je v háji spínač, pokud se nerozsvítí, je v háji vedení cestou - drát, konektor; žádné relé ani nic jiného cestou není. Kontrolka mazání dtto - čidlo je zepředu na bloku motoru. U relé žhavení je to horší, tam ti neřeknu, který je to kontakt, ale proměřit se to dá taky - nebo zkusit jiné relé (kdyžtak tu nějaké mám, kdyby bylo potřeba). Jinak ještě si zkus kontrolku přehřátí, jestli taky chodí - je nahoře na tělese termostatu, a taky rozsvěcí stopku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK...... Jak přijedou hošánci do práce hned na to skočím, pak dám vědět jak jsem dopad.... Ještě jsem se chtěl zeptat, spíš jestli nevíš tip na někoho z celkovým schématem elektriky na tohohle Pažouta... Je to 309 GRD, r.v. 1990, stah. okénka. Ono mu tam toho blbne víc.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schema nemám, já tyhle auta dělám popaměti, ona tam skoro žádná elektrika stejně není, jsou hodně jednoduché... Kdysi tady kolovalo nějaké blokové schema na 205, to je hodně podobné, možná ho mám na počítači v práci, ale neslibuju. Zkus kdyžtak popsat co tam blbne, třeba někdo bude vědět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...