Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Omlouvám se za nové téma, omlouvám se že sem lezu s problémem s C4 GB, ale motor je stejný a dřív jsem se v tomto vlákně aktivně zapojoval, tak snad.....

Od minulého týdne přestal foukat ventilátor, přední, zadní do sloupků jedou v pořádku. Ale v manuálním režimu když dám nejvyšší otáčky tak jede. A dneska i v automatickém se rozběhl, ale jen v případě nastavení extrémní teploty. Když nastavím 21 tak ani fouk.

¨Taková ta amatérská diagnostika vyhodila tohle:

Confirmed Trouble Codes
-P0490: Exhaust Gas Recirculation "A" Control Circuit High (Powertrain, Generic)
-P2143: Exhaust Gas Recirculation Vent Control Circuit/Open (Powertrain, Generic)
-P0234: Turbocharger/Supercharger "A" Overboost Condition (Powertrain, Generic)

Pending Trouble Codes
-P2143: Exhaust Gas Recirculation Vent Control Circuit/Open (Powertrain, Generic)

Permanent Trouble Codes
-none

Freeze Frame
-P0490: Exhaust Gas Recirculation "A" Control Circuit High (Powertrain, Generic)
-Calculated engine load: 30.6 %
-Engine Coolant Temperature: 78 °C
-Intake Manifold Absolute Pressure: 121.0 kPa
-Engine RPM: 1571 RPM
-Vehicle Speed Sensor: 56 km/h
-Air Flow Rate from Mass Flow Sensor: 32.32 g/s
-Fuel Rail Pressure: 61830 kPa

Diagnostic information provided by OBD Auto Doctor

 

Pokud by někdo byl schopný a ochotný kromě nastíněného problému, mi ještě popsat co ty chybové kódy znamenají, bude velmi rád.

Děkuji

 

Odesláno

P0490- recirkulace spalin (EGR) - signal je priliš vysokoy, mozne priciny = skrat na + v kablovom zväzku, ventil EGR

P2143- vetraci system EGR - rozpojeny el. obvod, mozne priciny = kablovy svazek, vetraci system EGR

P0234- turbokompresor, plneni motoru- mezni hodnota je prekrocena, mozne priciny= hadicove spojeni, kablovy svazek regulacni ventil plniciho tlaku, ventil plniciho tlaku

Predpokladam ze ti odislo egr ale z vetranim interieru by to nemalo mat nic spolocne.

Odesláno

EGR mám od autorizované servisu a na příkaz Citroenu z Francie zaslepený. Takže to asi odpovídá, jen nevím co s tím topení, respektive větráním.

 

Ale co pak může tedy způsobovat tu nefunkčnost ventilátoru, nepadá někoho něco?

Děkuji

Odesláno (upraveno)

Ted jsem to o vikendu menil.

Regulator vetraku.

4600,- orgiginal citron.

Jde i druhovyroba ale vychazi cca stejne mozna vic.

 

EDIT: A C4 pikacu ma uplne jinou koncepci elektro nez jakykoliv pezot.Takze zbytecne porovnavat s nejakym pezotem.

Upraveno uživatelem straki007
Odesláno

Straki, díky, sice jsi mě nepotěšil, ale jsou horší věci na světě. Musím se objednat do servisu.

Ještě jednou díky.

Odesláno

Je možné, že to občas jde a občas ne? A nebo že to je nějak posunuté? Dneska to foukalo, sice ne moc, ale foukalo.

Odesláno

Ted jsem to o vikendu menil.

Regulator vetraku.

4600,- orgiginal citron.

Jde i druhovyroba ale vychazi cca stejne mozna vic.

 

EDIT: A C4 pikacu ma uplne jinou koncepci elektro nez jakykoliv pezot.Takze zbytecne porovnavat s nejakym pezotem.

Straki, je to prosím Tě tohle? Nebo je to něco jiného? Nabízejí to za dost jiné peníze:

http://www.aci.cz/0900b308q-regulator-vnitrniho-ventilatoru-original_d94386.html

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...