KapriQ Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 Ahojte. Vzadu pri vymene kolies som zistil ze mi tecie brzdovka. Zrejme z valceka vnutri. Este len sa chystám lokalizovat problem. Ale chcel by som poradit naco si dat pri vymene pozor. A nejaky postup ako nato? Nemusim davat dole celuste? Nikdy som to nerobil. Rad by som radsej kupil aj brzdovu hadicku, viete mi prosim povedat cislo toho dielu? Je to toto? http://www.nahradnedielyzilina.sk/brzdova-hadica/532998-1-987-476-678-bosch-brzdova-hadica-zadna-naprava-3165141249385.html Dakujem za kazdu radu. Citovat
ozzy56 Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 pokud budou čelisti zasrané od kapaliny, vyměň je--odmastit to nejde ničím, i když někteří budou psát že jo kup si váleček a rozeber to, hadici nepotřebuješ Citovat
Havlicek.Lukas Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 spis trubicku - ta vetsinou nejde povolit nebo je utrhne Citovat
jojtik Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 Ja som to robil a je to robota naprd. Treba sa pripravit, ze to nepojde uplne lahko..Treba Ti kluc na brz. trubky a zozadu ten valcek nahrievat autogenom. Budes mat stasite ak tu hadicku nestrhnes. Potom mi stacilo vyhaknut iba spodnu pruzinu na bubnoch a valcek isiel von. Ak nebola brzdovka na pakniach (inak vymenit), smirglom jemne kruhovo obrusit, medenkou zlahka premaznut (ziadna vazelina) stycne plochy pruzin. Odvzdusnovat som nemusel, ale doporucujem. Citovat
KapriQ Odesláno 26. březen 2016 Autor Odesláno 26. březen 2016 Ta trubicka je prosim aky kod? Netreba stahovak ze? V com je ten kluc na brzdovu teupicku spesl? Ked kupim novu trubku tak nepotrebujem kluc? Dotiahnem aj s obyc.? Ak by oli celuste od brzdovky, tak staci aj niečo taketo:http://www.nahradnedielyzilina.sk/sada-brzdovych-celusti/192866-b120142-denckermann-sada-brzdovych-celusti-zadna-naprava-5901225756503.html Aky odporucate postup prace? Dakujem Citovat
krtek 2 Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 (upraveno) dotiahnut dotiahnes obycajnym klucom ale nepovols obycajnym vidlcovym klucom , lebo znicis holender takto vyzera https://obchod.damoslovakia.sk/kluc-brzdovy-10-x-11-mm/ potrebujes rozmer 11mm a aj ked budes mat kluc a holender povolis tak ukrutis trubku lebo to bude zapecene ,nevdacna robota takz e potom do servisu nech ti vyrobi trubku na mieru podla starej da sa s tym vybabrat ak trubka bude zapecena ze najprv odlepis holender a potom valcek uvolnis zo stitu a budes tocic valcekom a nie holendrom tak trubku neukrutis Upraveno 26. březen 2016 uživatelem krtek 2 Citovat
jojtik Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 (upraveno) postup: Zdvihnes bezpecne auto, bezpecne podlozis, volna rucka, povolis bubon a das dole (niekedy problem, podla stavu brzd). Pripadny navod si treba pozriet, niekde tu je vlakno. Ocistis od bordelu zvonku hadicku, hlavne v mieste zavitu s valcekom.Pozries, ci sa brz. kvapalina dostala i na pakne (celuste), ak ano treba nove. Ak nie, malym srobovakom pozries pod gumicky na valceku (z oboch stran), ak je tam brzdovka tecie a vymenit. Zaskrtis si zozadu brzd. hadicku svorkou, zoberies kluc na brzdy (ma vasciu plochu ako vidlička, takze mensia sanca strhnut zavit) a skusit zozadu povolit hadicku od valceka. Ziadna brutal sila, valcek je z hlinika a casom sa doslova zazerie do hadicky. Ked ide, otvoris si pivo. Ked nie, zoberies horak, autogen, teplovzdusna pistol je malo a nahrievas. Pomaly, postupne a skusas povolovat klucom. Ked je dole hadicka, treba vytiahnut von valcek. Podla typu bubnov, niekedy staci uvolnit hornu pruzinu, niekedy dolnu. Niekedy iba staci iba stlacit piestiky na valceku. Niekde je horna pruzina zvnutra a zostava iba spodna, jej nasadenie je trochu o sile a sikovnosti. Stary valcek von, novy prilozit. S citom dotiahnes hadicku zozadu, mozes dat medenku na zavit. Medenka na stycne plochy pruzin, na zavit samostavu, vsade iba prochu, ziadna VAZELINA. Dobré pakne prebehnut kruhovo jemnym smirglom. Nasadit bubon. Doporucujem odvzdusnit, doplnit pripadne brzdovku. edit: pardon, nejedna sa o hadicku ale priamo trubku...480369 dlzka 425mm..robil som to davnejsie Upraveno 26. březen 2016 uživatelem jojtik Citovat
jojtik Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 (upraveno) Hadicka ma kod 480678 a jej dlzka je 28 cm. Upraveno 26. březen 2016 uživatelem jojtik Citovat
KapriQ Odesláno 26. březen 2016 Autor Odesláno 26. březen 2016 Jojtik diky za rozsiahlu odpoved. Takze toto je ta "trubka" ano? http://www.nahradnedielyzilina.sk/brzdova-hadica/753428-lh0274-delphi-brzdova-hadica-5012759111642.html Odvzdusnovat na vsetkych brzdach ci staci cez tu zadnu? Citovat
jojtik Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 Ano to je ta brzd. hadicka, staci odvzd. iba to koleso. Citovat
krtek 2 Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 KAPRIk=viac by ta mala trapit trubicka s holendrom a nie hadicka hadicke nic nebude ale ak ukrutis trubku tak bude problem Citovat
KapriQ Odesláno 26. březen 2016 Autor Odesláno 26. březen 2016 Ved preto sa to pytam. Ak tomu spravne chapem ta TRUBKA sa neda kupit? Citovat
Havlicek.Lukas Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 (upraveno) da - ale levnejsi je ji nechat vyrobit 4803 69BRZDOVÉ POTRUBÍLONG 425MĚĎ - C002- http://autokelly.cz/Product/PSA-480369/1001909024 Upraveno 26. březen 2016 uživatelem Havlicek.Lukas Citovat
jojtik Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 (upraveno) Ja som tu brzd. hadicu nemenil, verim ze je to o hubu. Po skusenosti s jednou stranou by som to nechal nabuduce na servis.Trubka ma cislo 480369. V online katalogoch som vsak nic nenasiel, takze bud origo, alebo si dat niekomu urobit a poohybat. edit: oprava cisla Upraveno 26. březen 2016 uživatelem jojtik Citovat
Havlicek.Lukas Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 Ta trubka ma normalne cislo 480341, dlzku 55cm zalezi na motorizaci asi viz muj prispevek - je to presne dle VIN cisla Citovat
krtek 2 Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 ak trubku ukrutis tak pojdes do sevisu s tou trubkou jak Havlicek pise alebo im povies potrebujem trubku dlhu 42.5 cm a ukazes mu holender (srubenie) z valecka a za 5 mnut ti ju spravi a ides prec Citovat
Havlicek.Lukas Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 vim taky sem ukroutil - nova me stala 300 kc (jenze sem debil koupil skodovackou kterou mi skracoval a daval jiny holendr)kdyby to delali nanovo vyslo by to asi levneji - origo nova cca 420 kc Citovat
krtek 2 Odesláno 26. březen 2016 Odesláno 26. březen 2016 jak pises v servisu ti urobia na mieru a lacnejsie a rovno by som nechal urobit dva kusy na obe strany Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.