Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno (upraveno)

wyziv: On potřebuje s kuželovou podložkou .... 

 

Chlapi díky, ale to neřeší můj problém, už dva prodejci alu mě varují od použití štoubů bez podložky, kde podložky jsou běžně použité, šrouby jsou odolné na tah ne na střih a jak použiji bez podložky, šroub vymačkává alu a pak se střihne. Právě proto je potřeba šrouby s podložkou v úhlu 60° ale delší a ty nemohu nalézt:-((( ani na netu ani u strýčka Googla.: našel jsem jedny ale šroub 550,-Kč

Upraveno uživatelem Sawoy
Odesláno

Co furt máš s těma podložkama? Funguje to i bez nich,máš představu co udrží šroub na stříh? Asi ne. Vydrží více jak na tah.

A můžeš mi tedy vysvětlit prosím proč je tam dávají??, proč u originálu i jiných aut jsou? Prodejce i výrobce jedněch nejmenovaných alu mě před tím varoval...tak proto spíše sháním ty s podložkami, nevymačkávají a nevydírají tolik ta sedla.:-( A dle jejich tvrzení jsou právě kolové šrouby speciálně tvrzené pro výdrž v tahu.a ne střihu...nikde jsem označení materiálu nenašel tak že nevím jak na tom jsou. Jinak bych si to našel.

Odesláno

Tak jediná výhoda je asi ta,že pokud to někdo utáne na prase a skáče po kliči,tak to lehčeji povolí,jinou výhodu v tom nevidím a pokud to kolo zatahneš jak máš,tak jak by asi vydirálo to sedla,když je to na pevno,trošku se nad tím pouvažuj. A pevnost šroubu je vyražena na hlavě,kolové budou mít 12,9 pro ty naše autobusy,jak ho máš dlouho,že to tak řešíš.     

Odesláno

Tak jediná výhoda je asi ta,že pokud to někdo utáne na prase a skáče po kliči,tak to lehčeji povolí,jinou výhodu v tom nevidím a pokud to kolo zatahneš jak máš,tak jak by asi vydirálo to sedla,když je to na pevno,trošku se nad tím pouvažuj. A pevnost šroubu je vyražena na hlavě,kolové budou mít 12,9 pro ty naše autobusy,jak ho máš dlouho,že to tak řešíš.     

dva roky, ale kola na léto nyní jiná na delší šrouby...:-( chápu tě, taky mě to zaráží, ale víš jak, jedny káry mají šrouby jak na alu a na plech srejný, jiný mají s podložkou Nikdo mi nebyl schopen říct zda je bez podložky použitelný bez problému taky....:-/ Zkušenosti apod

Odesláno

Tady http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=84&t=79989 to řeší z obráceného pohledu a přijde mi že na tom něco je - z hlediska materiálu.

Tím myslím že šroub (podložka) od liťáků se může poškodit o plecháč a naopak "sprostý" šroub bez  podložky může vydírat sedlo elektronu.

 

S tím střihem .... myslím že nehrozí. Nějak si neumím představit ty strukturální úpravy materiálu - na molekulární (?) úrovni, který by zvyšovaly odolnost jen na tah nebo jen na střih. A řek bych že zrovna kolový šrouby  jsou namáhaný víc na střih než na tah, V tom by pak podložky mohly mít jistý odůvodnění, protože vlastně jakoby zesilujou dřík šroubu - ale v místě vstupu do disku. A největší střižná síla působí kde? Na styku dosedacích ploch disku a náboje kola..

 

Takže pokud se na sebe necpou nepatřičný materiály a na alu disk jde šroub určený pro alu disk, podložka nepodložka ...  za mě jsou to marketingový kecy o h...ě

Odesláno

Tady http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=84&t=79989 to řeší z obráceného pohledu a přijde mi že na tom něco je - z hlediska materiálu.

Tím myslím že šroub (podložka) od liťáků se může poškodit o plecháč a naopak "sprostý" šroub bez  podložky může vydírat sedlo elektronu.

 

S tím střihem .... myslím že nehrozí. Nějak si neumím představit ty strukturální úpravy materiálu - na molekulární (?) úrovni, který by zvyšovaly odolnost jen na tah nebo jen na střih. A řek bych že zrovna kolový šrouby  jsou namáhaný víc na střih než na tah, V tom by pak podložky mohly mít jistý odůvodnění, protože vlastně jakoby zesilujou dřík šroubu - ale v místě vstupu do disku. A největší střižná síla působí kde? Na styku dosedacích ploch disku a náboje kola..

 

Takže pokud se na sebe necpou nepatřičný materiály a na alu disk jde šroub určený pro alu disk, podložka nepodložka ...  za mě jsou to marketingový kecy o h...ě

Také to má nějaký vysvětlení...:-)

  • O 10 měsíců později...
Odesláno

Nejsen tedy odborník na  střih šroubu a podbně ale, myslím že probém je trochu jinde a sice některé hliníkové disky mají  v místě otvorů pro šrouby ocelové vložky tudíž se moou  používat  běžné šrouby ,disky které nemají tyto vložky musí mít asi  spciální šrouby s podložkami.   

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...