Jaroslav Pavlata Odesláno 11. únor 2016 Odesláno 11. únor 2016 Zdravím, mám problém se svou 607tkou, nastartuju, jedu pryč a po x kilometrech se mi rozsvítí chyba dobíjení, a záložní baterie co je vzadu v kufru se vybije do mrtě, ovšem chybu to nepíše ihned po startu, což se mi zdá divné, vždy ji to vypíše až to vyždíme baterii.. Teď jsem se dočetl že auto má 2 baterie, jednu hlavní někde v motorovém prostoru a záložní v kufru (o té vím). Jé možné, že třeba ta hlavní odešla? Měřil jsem dobíjení, ale pouze na té záložní baterii a tam mi to ukazovalo 12,5V. Kde přesně se nachází ta hlavní baterie v motorovém prostoru? Mám zkusit změřit dobíjení přímo na ní, bude tam nějaký rozdíl mezi hlavní a tou záložní? Jsem z toho trochu zmatený a nerad bych dával repasovat alternátor, když bude nakonec špatná baterie, nebo naopak.. Citovat
Agrafik Odesláno 11. únor 2016 Odesláno 11. únor 2016 Jedinou baterku máš v zadu v kufru. 12,5V za provozu je málo. Citovat
Jaroslav Pavlata Odesláno 11. únor 2016 Autor Odesláno 11. únor 2016 Takže s velkou pravděpodobností altík..že? Citovat
Agrafik Odesláno 11. únor 2016 Odesláno 11. únor 2016 Nevím. Je to pravděpodobné. Jaké napětí je na odpojené baterii? Jaké při běhu na volnoběh a jaké při zatížení spotřebiči? A to samé v zvýšených otáčkách. Ještě to změř na pojistkách u motoru. Citovat
Jaroslav Pavlata Odesláno 11. únor 2016 Autor Odesláno 11. únor 2016 12.6 volnobeh, 12.1 zapnuté spotřebiče, při zvýšení otáček se prakticky hodnoty nemění.. Odesláno z mého Lenovo A5000 pomocí Tapatalk Citovat
Jaroslav Pavlata Odesláno 11. únor 2016 Autor Odesláno 11. únor 2016 Ještě taková podotázka, při poslechu motoru jde slyšet takový divný zvuk, když něco sepne..tenhle altík má volnoběžku? Nebo je to na klasickým klínku na hřídeli? Citovat
Jaroslav Pavlata Odesláno 11. únor 2016 Autor Odesláno 11. únor 2016 Asi to sám nevyřeším, zítra to zavezu do servisu.. Citovat
Jaroslav Pavlata Odesláno 12. únor 2016 Autor Odesláno 12. únor 2016 Tak jsem dnes auto zavezl do servisu, hned na místě alternátor proměřili, nedobíjí, také se jim nezdál zvuk, který začne alternátor vydávat po sepnutí volnoběžky..jako by bylo "přidřené" ložisko, nebo něco se točilo na hřídeli, prostě takový kovový zvuk.. Do rozebírání se pustí nejspíš až v úterý, jelikož tam mají plno, takže jsem zvědav co bude..mám možnost alternátoru z bouraného auta za přijatelnou cenu, ovšem mám strach, aby taky nebyl před smrti.. Citovat
mmartinkovic Odesláno 12. únor 2016 Odesláno 12. únor 2016 Mozes ho dat otestovat,pripadne zrepasovat. Citovat
krtek 2 Odesláno 12. únor 2016 Odesláno 12. únor 2016 (upraveno) no len volnobezka stoji cca 50 euro dalej ak na altiku bude spatny regulator tiez nelacna polozka ,popripade nove kruzky ak su menitelne no repas lacny nebude takze sa musis rozhodnut sam ci jazdeny altik alebo repas povodneho ,repas vyjde dost Upraveno 12. únor 2016 uživatelem krtek 2 Citovat
Jaroslav Pavlata Odesláno 12. únor 2016 Autor Odesláno 12. únor 2016 To už mi říkal hned v servisu, že repas minimálně kolem 8000,- záleží co všechno bude špatné..zkusím se asi domluvit s prodejcem, jestli by bylo možné ten altík nějak odzkoušet..chce za něj "jen" 2 500,- což není opravdu moc, v porovnání s novým či repasem.. Citovat
krtek 2 Odesláno 12. únor 2016 Odesláno 12. únor 2016 (upraveno) hm no tak to neni lacny servis ja by rozhodne siel po bazarovom altiku a dal by som na neho novu volnobezku Upraveno 12. únor 2016 uživatelem krtek 2 Citovat
krtek 2 Odesláno 12. únor 2016 Odesláno 12. únor 2016 vravim co by som spravil ja osobne teba nenavadzam rozhodnutie je na tebe Citovat
Agrafik Odesláno 12. únor 2016 Odesláno 12. únor 2016 Ten druhý na tom může být stejně. Pokud ho už mají venku, počkal bych, co tomu skutečně je. Tipuju uhlíky, ložisko. No uvidíme, co najdou. Citovat
Jaroslav Pavlata Odesláno 12. únor 2016 Autor Odesláno 12. únor 2016 (upraveno) Tak mi teď volali (divil jsem se že se do toho pustili už dneska ), je prý volnoběžka v háji, navrhovali levnou variantu za cca 1800,- a kvalitnější za 3 000,- rozhodli jsme se pro tu kvalitnější, jelikož ty levné často odcházejí..tak uvidíme až to dají dokupy Upraveno 12. únor 2016 uživatelem Jaroslav Pavlata Citovat
Jaroslav Pavlata Odesláno 12. únor 2016 Autor Odesláno 12. únor 2016 Říkali že ano, že zbytek se zdá v pořádku..uvidím.. Citovat
krtek 2 Odesláno 12. únor 2016 Odesláno 12. únor 2016 no ak len volnobezka dobre by si obstal Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.