Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno (upraveno)

rovno by som vymenil filter , blizi sa zima takze stejne nemas na co cakat ked vymenis filter rovno mozes ten regulator precistit zarucene po rokoch nedrzi taky  tlak vo filtri

jak za nova ide o to ci je este v norme alebo nie nesmie byt pod 0.8 baru lebo sa nafta nepretlaci cez spetny ventil na VT cerpadle

urcite ho dam do objednavky  ted us mam ojednane zhavicky FEB 15957 | FEBI  za 161 ks nebo

 
BOS 0250202032 | BOSCH 256 ks

fitrl champion CHA CFF100251 | CHAMPION 182kč

 
 
Upraveno uživatelem radous007
Odesláno

rovno by som vymenil filter , blizi sa zima takze stejne nemas na co cakat ked vymenis filter rovno mozes ten regulator precistit zarucene po rokoch nedrzi taky  tlak vo filtri

jak za nova ide o to ci je este v norme alebo nie nesmie byt pod 0.8 baru lebo sa nafta nepretlaci cez spetny ventil na VT cerpadle ono sa to chova ze raz natocis raz nie alebo motor  naskoci na polsekundy a chcipne  ale vravim nemusi to byt isto tym

 

ked ta skuska zabere tak vycisti ten reguator a hned daj new filter ked nie tak problem treba hladat inde 

naskoci  jen kdis je teplo  jinak  naskoci  na pol sekundy a chcipne

Odesláno (upraveno)

ked to nepomoze treba ist na dia a mohol by to byt aj ten DRV ventil ako tu uz pisali chlapci ale to uz asi bude na hlave servismanovej 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

ked to nepomoze treba ist na dia a mohol by to byt aj ten DRV ventil ako tu uz pisali chlapci ale to uz asi bude na hlave servismanovej 

jde my spi oto  ze ze servisem namam  dobry skusenosti.

taky nechci hned letet na diag platit a stejnak nic.

Odesláno (upraveno)

no diag ta neminie ak to tym nebude tiez to odkal jak pisal ozzy za chodu motora povol to kolecko na spode filtra pripadna voda vytecie prec ak tam je

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

jak dlho ti svieti kontrolka zhavenia rano ked je chladno?

jen problikne ale rekl bych ze zhavi nebot cvakne rele ale  take to muze cvaknout rele na cerpadlo takze zitra skusim  smerit na zhavickach jak dlouho zhavi

Odesláno (upraveno)

no ja to meral na svojom a ta kontrolka tam je na smiech ono to zhavi realne veselo dalej aj 1.5 mnuty pri ponechanom kluciku v druhej polohe a ked motor naskoci tak to dozhavuje fest dlho niekolko minut az pokym sa motor trochu neohreje  tak si to zmeraj a uvidis co vyjde tebe zhhavenie mam ok ziadna porucha motor chyta ok

 

takze to co ukazuje kontrolka neni realita nedalo mi to lebo sam uvaz zhavic za polsekundy sa ani nerozzhavi tak to meram a sok zzhavi to ostosest 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

je to tak, kontrolka je jenom informativní, v těchto ranních teplotách žhaví i při nastartovaném motoru,někde tady je i tabulka jak dlouho žhaví při jaké teplotě

 

řeči, že HDi nepotřebuje žhavit jsou jen kecy :roker

Odesláno

je to tak, kontrolka je jenom informativní, v těchto ranních teplotách žhaví i při nastartovaném motoru,někde tady je i tabulka jak dlouho žhaví při jaké teplotě

 

řeči, že HDi nepotřebuje žhavit jsou jen kecy :roker

Take my to nejak nesedelo naco by tam pak davali ty zhavicky.

ale jak sem psal s HDI nemam este skusenosti.

a prave proto jsem tu  a vsem moc dekuji za rady.

Rano sem prisel k autu otocil klickem a hned to naskocilo. teplota na budiku ukazovala 5stupnu

  • O 2 týdny později...
Odesláno (upraveno)

aj keby ti padne nafta cerpadlo ti ju po otoceni klucika dotlaci, s tym regulatorom tlaku si to skusal ako som ti popisoval?

 

tiez v tom filtri na spode tej nadoby je taka bimetalova klapka  ktora prepina privod nafty bud priamo do filtra ked je vonku teplejsie ako 15 stupnov  alebo ked je chladnejsie ako 15 stupnov klapka sa prepne a privod nafty najprv pusti cez tu spodnu hadicku na teleso termostatu tam sa nafta ohreje od chladiacej kvapaliny a potom sa vracia spet do filtra tou druhou spodnou hadickov (je to vlastne predpotopny vyhrev nafty)  ja tu klapku mam vylamanu a auto funguje ok jak v lete aj v zime ale ked som  tam dal filter s neposkodenou klapkou motor nechcel chytat a ked chytil tak chcipal proste na ten okruch ohrevu chcipal asi tam je nieco ucpane     nafta ide cez ten okruch ohrievania len ak je teplota nafty pod 15 stupnov 

 

ak nic nepomoze mozes tu klapku vylomit (vypada jak 10 haliernik) ci to pomoze nafta uz pojde cestou mensieho odporu a to priamo do filtra za vsetkych vonkajsich teplot

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno (upraveno)

aj keby ti padne nafta cerpadlo ti ju po otoceni klucika dotlaci, s tym regulatorom tlaku si to skusal ako som ti popisoval?

 

tiez v tom filtri na spode tej nadoby je taka bimetalova klapka  ktora prepina privod nafty bud priamo do filtra ked je vonku teplejsie ako 15 stupnov  alebo ked je chladnejsie ako 15 stupnov klapka sa prepne a privod nafty najprv pusti cez tu spodnu hadicku na teleso termostatu tam sa nafta ohreje od chladiacej kvapaliny a potom sa vracia spet do filtra tou druhou spodnou hadickov (je to vlastne predpotopny vyhrev nafty)  ja tu klapku mam vylamanu a auto funguje ok jak v lete aj v zime ale ked som  tam dal filter s neposkodenou klapkou motor nechcel chytat a ked chytil tak chcipal proste na ten okruch ohrevu chcipal asi tam je nieco ucpane     nafta ide cez ten okruch ohrievania len ak je teplota nafty pod 15 stupnov 

 

ak nic nepomoze mozes tu klapku vylomit (vypada jak 10 haliernik) ci to pomoze nafta uz pojde cestou mensieho odporu a to priamo do filtra za vsetkych vonkajsich teplot

.

Upraveno uživatelem radous007

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...