Raďous007 Odesláno 5. listopad 2015 Autor Odesláno 5. listopad 2015 (upraveno) rovno by som vymenil filter , blizi sa zima takze stejne nemas na co cakat ked vymenis filter rovno mozes ten regulator precistit zarucene po rokoch nedrzi taky tlak vo filtri jak za nova ide o to ci je este v norme alebo nie nesmie byt pod 0.8 baru lebo sa nafta nepretlaci cez spetny ventil na VT cerpadle urcite ho dam do objednavky ted us mam ojednane zhavicky FEB 15957 | FEBI za 161 ks nebo BOS 0250202032 | BOSCH 256 ksfitrl champion CHA CFF100251 | CHAMPION 182kč Upraveno 5. listopad 2015 uživatelem radous007 Citovat
Raďous007 Odesláno 5. listopad 2015 Autor Odesláno 5. listopad 2015 rovno by som vymenil filter , blizi sa zima takze stejne nemas na co cakat ked vymenis filter rovno mozes ten regulator precistit zarucene po rokoch nedrzi taky tlak vo filtri jak za nova ide o to ci je este v norme alebo nie nesmie byt pod 0.8 baru lebo sa nafta nepretlaci cez spetny ventil na VT cerpadle ono sa to chova ze raz natocis raz nie alebo motor naskoci na polsekundy a chcipne ale vravim nemusi to byt isto tym ked ta skuska zabere tak vycisti ten reguator a hned daj new filter ked nie tak problem treba hladat inde naskoci jen kdis je teplo jinak naskoci na pol sekundy a chcipne Citovat
krtek 2 Odesláno 5. listopad 2015 Odesláno 5. listopad 2015 (upraveno) na filtre bacha su dva typy nech sa neobabres, vymen ten filter a precist regulator ci to pomoze ten cecik je ten regulator http://picino.rajce.idnes.cz/nastenka/#7.jpg Upraveno 5. listopad 2015 uživatelem krtek 2 Citovat
Raďous007 Odesláno 5. listopad 2015 Autor Odesláno 5. listopad 2015 na filtre bacha su dva typy nech sa neobabres budu tam nejdri volat nes potvrdim objednavku a dam jim win . Citovat
Raďous007 Odesláno 5. listopad 2015 Autor Odesláno 5. listopad 2015 naskoci na polsekundy a chcipne to je ten spatnej start Citovat
krtek 2 Odesláno 5. listopad 2015 Odesláno 5. listopad 2015 (upraveno) ked to nepomoze treba ist na dia a mohol by to byt aj ten DRV ventil ako tu uz pisali chlapci ale to uz asi bude na hlave servismanovej Upraveno 5. listopad 2015 uživatelem krtek 2 Citovat
Raďous007 Odesláno 5. listopad 2015 Autor Odesláno 5. listopad 2015 ked to nepomoze treba ist na dia a mohol by to byt aj ten DRV ventil ako tu uz pisali chlapci ale to uz asi bude na hlave servismanovej jde my spi oto ze ze servisem namam dobry skusenosti. taky nechci hned letet na diag platit a stejnak nic. Citovat
Raďous007 Odesláno 5. listopad 2015 Autor Odesláno 5. listopad 2015 zitra rano tedy skusim a dam vedet zatim dekuji Citovat
krtek 2 Odesláno 5. listopad 2015 Odesláno 5. listopad 2015 (upraveno) no diag ta neminie ak to tym nebude tiez to odkal jak pisal ozzy za chodu motora povol to kolecko na spode filtra pripadna voda vytecie prec ak tam je Upraveno 5. listopad 2015 uživatelem krtek 2 Citovat
Raďous007 Odesláno 5. listopad 2015 Autor Odesláno 5. listopad 2015 no diag ta neminie ak to tym nebude tiez to odkal jak pisal ozzy za chodu motora povol to kolecko na spode filtra pripadna voda vytecie prec ak tam je to us sem udelal Citovat
Raďous007 Odesláno 5. listopad 2015 Autor Odesláno 5. listopad 2015 aditiva davas? ne koupil jsem to a bylo tam cca 1/2nadrze to tam je furt Citovat
krtek 2 Odesláno 5. listopad 2015 Odesláno 5. listopad 2015 jak dlho ti svieti kontrolka zhavenia rano ked je chladno? Citovat
Raďous007 Odesláno 5. listopad 2015 Autor Odesláno 5. listopad 2015 jak dlho ti svieti kontrolka zhavenia rano ked je chladno? jen problikne ale rekl bych ze zhavi nebot cvakne rele ale take to muze cvaknout rele na cerpadlo takze zitra skusim smerit na zhavickach jak dlouho zhavi Citovat
krtek 2 Odesláno 5. listopad 2015 Odesláno 5. listopad 2015 (upraveno) no ja to meral na svojom a ta kontrolka tam je na smiech ono to zhavi realne veselo dalej aj 1.5 mnuty pri ponechanom kluciku v druhej polohe a ked motor naskoci tak to dozhavuje fest dlho niekolko minut az pokym sa motor trochu neohreje tak si to zmeraj a uvidis co vyjde tebe zhhavenie mam ok ziadna porucha motor chyta ok takze to co ukazuje kontrolka neni realita nedalo mi to lebo sam uvaz zhavic za polsekundy sa ani nerozzhavi tak to meram a sok zzhavi to ostosest Upraveno 5. listopad 2015 uživatelem krtek 2 Citovat
ozzy56 Odesláno 6. listopad 2015 Odesláno 6. listopad 2015 je to tak, kontrolka je jenom informativní, v těchto ranních teplotách žhaví i při nastartovaném motoru,někde tady je i tabulka jak dlouho žhaví při jaké teplotě řeči, že HDi nepotřebuje žhavit jsou jen kecy Citovat
Raďous007 Odesláno 6. listopad 2015 Autor Odesláno 6. listopad 2015 je to tak, kontrolka je jenom informativní, v těchto ranních teplotách žhaví i při nastartovaném motoru,někde tady je i tabulka jak dlouho žhaví při jaké teplotě řeči, že HDi nepotřebuje žhavit jsou jen kecy Take my to nejak nesedelo naco by tam pak davali ty zhavicky. ale jak sem psal s HDI nemam este skusenosti. a prave proto jsem tu a vsem moc dekuji za rady. Rano sem prisel k autu otocil klickem a hned to naskocilo. teplota na budiku ukazovala 5stupnu Citovat
Raďous007 Odesláno 15. listopad 2015 Autor Odesláno 15. listopad 2015 (upraveno) , Upraveno 20. listopad 2015 uživatelem radous007 Citovat
krtek 2 Odesláno 17. listopad 2015 Odesláno 17. listopad 2015 (upraveno) aj keby ti padne nafta cerpadlo ti ju po otoceni klucika dotlaci, s tym regulatorom tlaku si to skusal ako som ti popisoval? tiez v tom filtri na spode tej nadoby je taka bimetalova klapka ktora prepina privod nafty bud priamo do filtra ked je vonku teplejsie ako 15 stupnov alebo ked je chladnejsie ako 15 stupnov klapka sa prepne a privod nafty najprv pusti cez tu spodnu hadicku na teleso termostatu tam sa nafta ohreje od chladiacej kvapaliny a potom sa vracia spet do filtra tou druhou spodnou hadickov (je to vlastne predpotopny vyhrev nafty) ja tu klapku mam vylamanu a auto funguje ok jak v lete aj v zime ale ked som tam dal filter s neposkodenou klapkou motor nechcel chytat a ked chytil tak chcipal proste na ten okruch ohrevu chcipal asi tam je nieco ucpane nafta ide cez ten okruch ohrievania len ak je teplota nafty pod 15 stupnov ak nic nepomoze mozes tu klapku vylomit (vypada jak 10 haliernik) ci to pomoze nafta uz pojde cestou mensieho odporu a to priamo do filtra za vsetkych vonkajsich teplot Upraveno 17. listopad 2015 uživatelem krtek 2 Citovat
Raďous007 Odesláno 22. listopad 2015 Autor Odesláno 22. listopad 2015 (upraveno) aj keby ti padne nafta cerpadlo ti ju po otoceni klucika dotlaci, s tym regulatorom tlaku si to skusal ako som ti popisoval? tiez v tom filtri na spode tej nadoby je taka bimetalova klapka ktora prepina privod nafty bud priamo do filtra ked je vonku teplejsie ako 15 stupnov alebo ked je chladnejsie ako 15 stupnov klapka sa prepne a privod nafty najprv pusti cez tu spodnu hadicku na teleso termostatu tam sa nafta ohreje od chladiacej kvapaliny a potom sa vracia spet do filtra tou druhou spodnou hadickov (je to vlastne predpotopny vyhrev nafty) ja tu klapku mam vylamanu a auto funguje ok jak v lete aj v zime ale ked som tam dal filter s neposkodenou klapkou motor nechcel chytat a ked chytil tak chcipal proste na ten okruch ohrevu chcipal asi tam je nieco ucpane nafta ide cez ten okruch ohrievania len ak je teplota nafty pod 15 stupnov ak nic nepomoze mozes tu klapku vylomit (vypada jak 10 haliernik) ci to pomoze nafta uz pojde cestou mensieho odporu a to priamo do filtra za vsetkych vonkajsich teplot . Upraveno 22. listopad 2015 uživatelem radous007 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.