Krt€K Odesláno 22. červenec 2015 Odesláno 22. červenec 2015 (upraveno) Ahoj všem, jelikož jsem řešil různé problémy se spínačkou, ať už to byl nefunkční kabinový větrák nebo její přehřívání, navšívil jsem ex klub (Xantia klub), stáhnul návod na předělání a s Edisonem jsme spínačku modifikovali. Díky Xa-klubu za inspiraci a jelikož do tématu "Udělej si sám" nemůžu přispívat, poprosím moderátory o přesun. Návod je v příloze, ať se daří :-) Úprava zapojení spínací skříňky P406.pdf Upraveno 22. červenec 2015 uživatelem Krt€K Citovat
Edison Odesláno 22. červenec 2015 Odesláno 22. červenec 2015 Samozřejmě veškeré dotazy, pokud budem vědět, rádi zodpovíme. Např. očekávám dotaz, jak identifikovat který z kontaktů vykazuje daný problém - teoreticky to může dělat kterýkoli. Citovat
Krt€K Odesláno 22. červenec 2015 Autor Odesláno 22. červenec 2015 Tak abys na to hned odpověděl :-D Citovat
Edison Odesláno 22. červenec 2015 Odesláno 22. červenec 2015 Klidně: Dle tabulky spínání skříňky změřit napětí na kontaktech při co největším zatížení. Změřit se to dá samozřejmě až na konektorech, ale zásadně se strany od spínací skříňky. Vadný kontakt vykazuje rád úbytek napětí klidně přes 600mV na kontaktu pro ventilátor. To je opravdu hodně. Saozřejmě to napětí závisí na velikosti procházejícího proudu. Citovat
Dano406 Odesláno 22. červenec 2015 Odesláno 22. červenec 2015 Pěkně jste při tom zatměli . Jinak dobrá práce, za mě máte Citovat
Edison Odesláno 24. červenec 2015 Odesláno 24. červenec 2015 (upraveno) Ještě lepší by bylo sehnat patici na relé... piny do stávajících konektorů... ale to jsem byl už docela dost línej. Upraveno 24. červenec 2015 uživatelem Edison Citovat
Edison Odesláno 16. srpen 2015 Odesláno 16. srpen 2015 Musím přiat jeden poznatek: Při konečném uspořádání kabelů skutečně pečlivě vyzkoušet, jestli někde kabely za něco nezachytávají, nebo jestli se nevytahují z konektorů dodaného relé. Kabely musejí mít dostatečnou vůli pro pohyb volantu! Citovat
Edison Odesláno 9. říjen 2015 Odesláno 9. říjen 2015 Tak... To relé s pojistkou zásadně nepoužívat!!! Krtkovi to shořelo. A to tomu píšou 80A (mě se to hned nezdálo). Konkrétně právě v místě tý pojistky na relé. Tak jsem pořídil jiný relé, bez pojistky, 70A (ale myslím, že eistuje i 80A ale moc se to lyšit nebude). Oproti tomu, co jsem namontoval před tím má 9,5mm fastony, což považuji za základ pro to, aby to chodilo. Uvnitř je pak mohutnější kontkakt, silnější dracnou na kotvu toho relé. Citovat
Krt€K Odesláno 10. říjen 2015 Autor Odesláno 10. říjen 2015 Ono se mu to nezdá, ale stejně mi to tam dal :-P Citovat
Edison Odesláno 10. říjen 2015 Odesláno 10. říjen 2015 1. nemáme zjištěno jaký reálný proud tam teče. 2. přecijen nejsem konstruktér a to relé někdo zkonsruoval, spořír´tal a prověřil. Já to nebyl. Citovat
Dano406 Odesláno 27. listopad 2015 Odesláno 27. listopad 2015 1. nemáme zjištěno jaký reálný proud tam teče. 2. přecijen nejsem konstruktér a to relé někdo zkonsruoval, spořír´tal a prověřil. Já to nebyl. Reálný proud tím relé? Pokud bys chtěl tak ti to snad reálně napíšu,jestli najdu ten papír s údajema co jsem naměřil u sebe,co teče spínačkou na ventilátor. Citovat
Edison Odesláno 27. listopad 2015 Odesláno 27. listopad 2015 Az to budu delat u sebe, tak to zmerim a doplnim. Ale klidne to uved, bude dobre porovnani. Odesláno z mého C6603 pomocí Tapatalk Citovat
Dano406 Odesláno 30. prosinec 2015 Odesláno 30. prosinec 2015 Tak konečně jsem na ten papír narazil Při maximu tam teklo 24A. Citovat
vetevkovci Odesláno 26. srpen 2017 Odesláno 26. srpen 2017 Čau,poradí mi někdo kde je chyba.Mám P406 2,1td climatronic.problém je vtom že climatronic nejede.Prej na tom zavisí spínací skříňka.Jak to prosím mám opravit.Díky za rady a pomoc Citovat
ozzy56 Odesláno 26. srpen 2017 Odesláno 26. srpen 2017 opravit něco, co prej nejede, půjde přes net těžko , zkus to nechat přeměřit v klimaservisu--autoelektrikáři, myslím, že po půlhodině budeš mít JISTOTU, v čem to je Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.