Aha, jsem se špatně vyjádřil. Pokud budeš z havarijky chtít vyplatit škodu která se má platit z povinného, tak při nahlašování na otázku: jestli je znám viník\" řekneš že ano, pak prokážeš právní základ (záznam o DN, policie) a pak tvoje pojišťovna z havarijky vyplatí škodu a celou tu částku kterou vyplatila tobě (bude ponížená o spoluúčast, která je sjednaná ve smlouvě a odečítá se vše) si bude vymáhát po pojišťovně viníka - ty se u pojišťovny viníka přihlásíš o tu spoluúčast kterou si musel platit..
Na tvoji poslední otázku. Zastoupení nemáme jako likvidátoři v oblibě, protože tam se skutečně vše počítá na tabulky a nemůžeme nic odpustit, protože nám to potom neproplatí druhá pojišťovna (například pokud \"přehlédneme\" nesouvisející poškození nebo neuplatníme amortizaci )