Přejít na obsah

ozzy56

Uživatel
  • Počet příspěvků

    35 913
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    368

Vše od uživatele ozzy56

  1. tak samozřejmě kdyby to psal Čech, tak je Škoda první...
  2. je zajímavé, jaké hodnocení dostala čínská značka, korejské automobilky a třeba i Fiat--moc to neodpovídá tomu, co se vede za řeči v hospodách, japonci jsou celkem podle hesla ,japonec-nakonec' , i když ta Toyota , no a Francouzi super https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/nejspolehlivejsi-motory-nemaji-nemci-ani-japonci-statistika-prinesla-hodne-prekvapive-vysledky
  3. ozzy56

    5008 z městyse DC

    jako že kuna se nadechne pepře, kýchne a rozbije si hlavu o motor --to je super
  4. proč myslíš? vždyť dostal dobré rady bez mazání medu kolem huby
  5. ahoj Vojto, vítej v klubu--ano, může to být ventilama-hydroštelama, vahadlama, ale i vstřikovačema, navíc to může být asi 150ti jinýma závadama (těch 150 ber zhruba), takže čím by to mohlo PŘESNĚ bejt ti tady nikdo neřekne--leda nějaký šaman , ale já bych zajel s touto závadou někam k mechanikům, tuhle závadu bude třeba odposlouchat odborníkem , ale je možné, že ti spadla k motoru větvička a ta klepe o altík (třeba), zkus se podívat pod kapotu
  6. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    stříknul bych to zinkem ve spreji
  7. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    já dnes koukám v obýváku na telku a najednou černá obrazovka, ale zvuk šel , tak si říkám asi něco s kabelovkou , po půlhodině bez obrazu mě napadlo, že to není úplně noumální, tak zapnu telku v kuchyni a ejhle-televize normálně hraje , takže hlava mi radí, že to nebude kabelovkou, ale přímo v té obývákové televizi, tak ji vypnu a znovu zapnu-a telka normálně hraje i s obrazem sem vubec netušil , že umim opravovat aj televize (asi tam něco uvnitř ,,odchází'')
  8. ozzy56

    Peugeot 206 servo

    ahoj, dám ti radu--nech to jak to je, není jednoduché posilovač řízení domontovat (ani levné to nebude) centrál nevím, elektrice nehovím, ale tipuju, že to samé jako ten posilovač
  9. ozzy56

    PureTech 180 133kW

    @vigk66 mám Tucsona z roku 2020 (starý model), nejsem poeta jako ty , neumím auto hodnotit sloupek od sloupku--ale koupil jsem ho proto, že se mi líbilo, jezdí dobře, určitě je to lepší auto, než co jsem měl předtím, jsem nadmíru spokojen ale nového Tucsona bych si nekoupil, protože se mi nelíbí, píšu to proto, že i ty máš nějaké pochybnosti (se mi zdá), proto si dobře rozmysli do čeho půjdeš, protože se špatně jezdí s autem, které nepřiroste okamžitě k srdci svým vzhledem , samozřejmě každý rád při nákupu ušetří, ale pak nemáš z toho auta takovou radost, to mi věř --rozhodnutí je na tobě
  10. ozzy56

    jak si opravit malé ťukance na autě

    je to 10 let starý link..., nebo reklama?
  11. ozzy56

    Příspěvky

    @Bohumil nechci omlouvat fušeřinu, ale ono to hodně souvisí s dobou--kolem 1970 jsme sundávali blatníky , dveře atd. na fungl nových Š 100, skelet a dutiny napatlali tlumexem a co kdo sehnal, pak se to složilo zpátky..., auto zpravidla přes zimu odpočívalo v garáži (stodole), zatímco my mrzli na zastávkách MHD, prostě se dělaly z dnešního pohledu neuvěřitelné věci, hlavně aby auto vydrželo co nejdéle, jenže kdo to dnes bude dělat ?? chci tím říct, že auto ztratilo tu hodnotu, co mělo kdysi a spousta kdysi běžných oprav karosérií je dnes vysoce nerentabilní, takže zbývá zalepit, zakytovat, stříknout a odjezd , ano--na nějakém veteránu atd. to smysl ještě má
  12. ozzy56

    Problém s přehříváním

    ahoj, obvykle se radí zkusit změřit teplotu jiným nezávislým teploměrem, protože 90 na budíku je OK a nějaká nepřesnost čidla a budíku může nastat , zkusil bych i znovu odvzdušnit, včetně topení
  13. ozzy56

    Vibrace poloos

    důkladná kontrola přední nápravy ? mmch, pohledem na silentbloky se nezjistí nic, někdy je třeba je vyměnit už proto, že po deseti letech i výrobce doporučuje všechny pryžové díly vyměnit, bo už to není guma, ale železo , ale spíše bych se zaměřil na tu nápravu--ramena, čepy, ložiska kol, horní uložení tlumičů
  14. ozzy56

    Predné pružiny

    asi joo bylo to před 15 lety, to byl v ostravě na příjmu chlap, co si nehrál na pánaboha a během půlhodiny bylo hotovo dneska bych tam s tlumičovou vzpěrou v tašce ani nešel, považovali by mě za blázna
  15. ozzy56

    Predné pružiny

    protože jsem neměl stahovák pružiny, vytáhl jsem celou vzpěru a v pežotu vyměnili pružinu i ložisko, horní uložení zůstalo staré , stalo se mi to vždycky v sobotu dopoledne, pokaždé jsem to stihnul vymontovat a dopravit do autorizáku, takže odpoledne jsem zas jezdil
  16. ozzy56

    Predné pružiny

    jen dodám, že ty přední pružiny na 406 byly origo z pežotu, cena v té době cca 2500 Kč za jednu (příspěvek nahoře)
  17. já měl tu starší 2008 s EAT6 z roku 2019, šla z domu při stavu 12 tisíc KM, nějak jsme si nesedli, manželka byla zblázněná do nové 2008, to ani omylem , tak jsem koupil tucsona , hned první týden jsem si musel usadit řidičovy dveře, bo neseděla hrana a šly blbě zavírat, byly v západce zámku pokleslé o 5mm, v autorizáku prý za týden a bude to tam den , takže tak , v Nošovicích dělá i jeden z rodiny, říká mi strejdo, a nic víc ?? tak to na tebe vyšlo super auto
  18. ale odbyt mají super, takže proč dbát na kvalitu slícování dílů ?? i když ten přesah 5 mm, co jsi tu dal na fotce, by musela poznat i zacvičená opice mmch, abych jen nehanil--na hjundaji to samé
  19. ozzy56

    Cyklisti-1.5 metru odstup

    jojo, tohle říkají všichni--já se taky nechovám tak, jak jsem napsal, to si piš
  20. ozzy56

    Prvky výbavy u Riftera

    dneska je doba, kdy automobilka dá do auta systém ,,vedení v pruhu'', který stejně po prvním vyzkoušení většina vypne a nepoužívá, bo vede auto v pruhu jen do první zatáčky ale zato nedá rezervu, nebo dá -- ale za 7000 Kč
  21. ozzy56

    Cyklisti-1.5 metru odstup

    mně jen nejde do kebule, že jsme všichni (skoro) řidiči, kolaři, chodci, ale jako chodci skočíme na přechodě řidiči před auto, jako kolaři jezdíme tři vedle sebe a jako řidiči bychom kolaře nejraději okamžitě přejeli a pak ještě couvli --vám to příjde noumální ??
  22. ozzy56

    Predné pružiny

    no mně praskla na 406ce za pět let dvakrát, taky jsem nebyl nadšený, ale tak to je , co mám přehled u ostatních značek, je to podobné
  23. ono taky --co by člověk za půl melounu chtěl, aby to sedělo na každé straně ???
  24. ozzy56

    Predné pružiny

    ahoj, není to choroba jen Peugeotů--to by si musel ty pružiny dělat sám , výrobci pružin dodávají více automobilkám, takže praskají všem..., není to ani konstrukcí přední nápravy, systém McPherson používaný Peugeotem je skoro na všech autech
  25. ozzy56

    Prvky výbavy u Riftera

    koukám, jak se ta auta pořád oje+ávají víc a víc, já měl na berlingu XTR plechový kryt motoru zespodu, v něm origo otvory pro výměnu oleje, zvýšený podvozek, jiné pružiny, tlumiče--byl to model ,,jako i do terénu'', u modelu s Grip Controlem bych předpokládal, že je dekl pod motorem automaticky
×
×
  • Vytvořit...