Přejít na obsah

Freedy

Uživatel
  • Počet příspěvků

    839
  • Registrace

Vše od uživatele Freedy

  1. Freedy

    Prevodovka BX v 405

    Převodovky zvenčí jsou stejný, převodý poměru už ne, co se týká otvoru pro snímač otáček, tak jsem jej tam měl u obou. A pokud ne myslím že by nebyl problém ho tam udělat, vždycky bejvaj v těch odlitkách aspoň naznačený. Ale dokonce i u dieselový převodovky byl otvor pro snímání otáček, který byl u benziňáku 16V. Tak na to zkus mrknout.
  2. Freedy

    Výfuk-co to je?

    A výsledek Ok??
  3. Freedy

    Pasta do chladiče...?

    Tak nevim, mě na 405 teklo u jedný verze topení a u druhý chladič, vždy jsem použil stejnej přísadu a je pokoj do dneška, auta jezdí topí a nehřejou se. Použili to i jiný lidi co znám a nikdo si nestěžoval. Přísada vapadá jako namletej práškovej hliník v tubě od kinofilmu a je asi na 12 litru obsahu vody. Vyrábí to údajně nějaká americká firma a cena je okolo 70 kč. Mám to v jednom autě už skoro dva roky a žádnej problém.
  4. Freedy

    Prevodovka BX v 405

    Převodovka z Bx je zvenčí opradu stejná, skříň převodovky přesně pasuje na motor , ale jsou jiný převody, chtělo by to vědět přesný označení převodovky z citroena. Měl jsem Bx i 405 , tak jsem to kdysi porovnával a možná bych tu našel ještě i přesný převodový poměry.
  5. Freedy

    Výfuk-co to je?

    U citroena je cena stejná, zkoušel jsem to když jsem měl doma ještě Bx i 405.
  6. Freedy

    Výfuk-co to je?

    Na zvuku se nic nezměnilo a ani na výkonu. Takhle jsem to už kdysi vyřešil u citroenu Bx , kterej měl stejnej motor a taky v pohodě. Teď jak jsem řek to mám na svý 405 a žádnej problém. Jinak jsem to vyděl u dost peugeotů a citroenů jako nejlevnější řešení. Jedinej problém byl s tím , jak tu baňku vyndat, když nechceš sundavat sací a vejfukový potrubí, protože moc prostoru tam neni a musel jsem použít karboflex abych to baňku u pravil a na dva díly vyndal ven.
  7. Freedy

    Výfuk-co to je?

    Měl jsem to taky a je to nějakej zachytávač sazí, měli ho jenom některý verze, ale řek bych , že je zbytečnej. Když mě proreznul tak jsem ho sundal a tu díru zaslepil klingeritem a ocelovou destičkou a byl klid, mám to do dnes a vše ok.
  8. Freedy

    Jezděte opatrně - pro silné žaludky

    jo jo je to to děs, ale je to realita, měl jsem možnost bejt párkrát u podobnejch nehod a nic moc, to i potom nejotrleší závodník pak z tohohle míst po shlédnutí odjíždí jako kdyby teprve chodil do autoškoly. tak doufám, že se nikde takhle nepotkáme.
  9. je to tak, sundáš kabel a vyšroubuješ celý čidlo a dáš nový(stejně dlouhý byly dva druhy).
  10. Freedy

    Záhadná elektrika

    Tak jsem to zkontroloval všechno už asi po xx, dokonce jsem tam přitáhnul i jinou kostru a zkoušel, ale pořád stejný, takže tim to asi nebude.
  11. Freedy

    Výměna autobaterie

    Tuhle variantu jsem kdysi vyděl taky, ale dělali to u škodovek (105-120) tam ti ale vcelku nemělo co dejít, tak max. altík. Rozhodně bych to neriskoval, protože špatně zatíženej altík dokáže dát mnohem víc než 12V !!!!
  12. Jsem pro zásah, vůbec bych tuhle sortu k nám nepouštěl, jim nejde vo nějakou muziku. Celej pátek jsem sledoval na netu různý zprávy jak probíhal příjezd na tuhle párty, dokonce i na tom jejich servru, tam byl dokonce návod jak co nejvíce škodit, s kým se bavit a co říkat pokud budete zadrženi. To mi nepřipadalo jako sraz na nějakej koncert spíš jak diverzní akce. Proč si takovýhle akce v tomhle stilu, že někam přijedu udělám bordel a vodtáhnu, nepořádaj v jinejch státech evropy? Tam by je vyléčili hodně rychle. Unás se každej odvolává na demokracii a lidský práva, ale vykládá si je každej jak potřebuje. Vyděl jsem osobně jak tyhle párty probíhaj, jde voto jak se co nejvíc vožrat , zfetovat a nevědět co se děje, nějaká muzika .............! Na dotaz zda jsme policejní stát tak říkám ne, měli byste vidět zásahy policajtů jinde ve světě, to ty naši jsou úplný amatéři.
    • 73
  13. Freedy

    Noční řádění počasí

    Tohle se stalo v Ústí nad Labem, jinak v okolí to vypadalo dost děsivě. Ráno se některý ulice v UL nedali ani projet, spadlý střechy, polámaný stromy, utržený vedení no hasiči a ostaní složky měli co dělat. Teď koukám ven a znovu se něco žene, už zase leje a začíná se slušně blejskat, čekám kdy zase vypadne proud jako včera( než to nahodili trvalo to 9 hod).
    • 13
  14. Freedy

    Výměna autobaterie

    Použít jinou baterku je asi ten nejlepší a nejednoduší způsob jak to udělat a nic nezničit. Rohodně bych tam nabíječku nepřipojoval, protože většina naprázdno bez zatížení nedává 12V ale tak 20V, což neni dobrý .
    • 29
  15. Freedy

    Noční řádění počasí

    No já osobně auto proti živelnej pohromám pojištěný nemám, ale ta fabrika kde to stálo na parkovišti je snad podle majitele takhle pojištěná, tak to nechám odhadnout a už jsem domluvenej s jednim maníkem,kterej takovýhle věci dělá a prej má jedmu 605 na díly tak to použije a snad se vejdu do toho co dá pojiš?ovna.
    • 13
  16. Jak vaše pažouti přežili dnešní noc, kdy vdzuchem lítalo snad úplně všechno??? U nás to dopadlo 50/50, moje 405 vyvázla bez škrábanců, zato otcova 605 (když byl na parkovišti vpráci) je dost pochroumaná od trámů a prken, který přilítly z nějaký budovy přez ulici na jejich střechu a pak pěkně šup přímo na pravej bok , skla,střechu atd. Nic moc, v peugeotu řekli že to nemá cenu opravovat, prej by to vyšlo na 105 tis. Ale nevzdávám to, už jsem vyděl horší a jaký to pak byli fešáci, když se doto dali neznačkový servisy, tak to risknu.
    • 13
  17. Freedy

    SRi

    Mám 405 1.9 D (už druhou, potom co mě jeden Forman omotal kolem sloupu) a tahle má nalítáno nějakejch 220 000 km, ale šlape stále spolihlivě, spotřeba je mezi 5 - 6 litry a je jedno jestli léto nebo zima. Ceny dílů jsou docela přijatelný pokud je nekupuješ přímo u Peugeota. Většinu oprav si dělám sám, ale mám známýho co má servis na tyhle auta a ceny mi připadaj přijatelný, za který dělaj opravy. Výkon tady moc nehledej, ale pokud vyloženě nelítáš tak to stačí. Jestli ovšem chceš pořádný auto kup 605 jak už tady bylo řečeno. Můj otec ji má ve 2.5TD a to je fakt jiný svezení a i ta výbava. Ale ceny dílů tu jsou trošku v jiný cenový.
    • 19
  18. Já to mám stejný jako Pechy, když auto zamknu tak se na chvíli rozsvítěj blinkry a po odemknutí se rozsvítí pouze osvětlení vnitřku. Alarm tam taky nemám pouze imobilizér.
    • 13
  19. Zdravim mám tam taky tu zelenou kontrolku mezi nastavovánim světel a u mě má funkci tu že když připojim vlek a zapnu blinkr tak signalizuje , že to bliká i na vleku.
    • 13
  20. Freedy

    Problem po pretesneni vstr. cerpadla

    Tak vidíš, nemusel jsi do žádnýho servisu a přišel jsi na to sám. Jinak když bys to dělal znova tak ten třetí šroub co strkáš do setrvačníku, je dobrý přivařit třeba na delší svářecí drát a nemusíš si tam lámat ruce.Já to mám takhle udělaný a pohoda.
    • 11
  21. Freedy

    Záhadná elektrika

    Tak zadní světla to určitě nejsou, tam je vše ok tohle problikávání pracuje úplně spolehlivě a vždy, no a navíc okruh osvětlení a světla zpátečky s brzdou jsou rozdílné okruhy. Už jsem to kontroloval, bude to určitě mít něco společnýho s tím zpožďovačem osvětlení, kterej má víc funkcí, jako třeba po odemčení, vypnutí klíčku atd.
    • 10
  22. Freedy

    Problem po pretesneni vstr. cerpadla

    Tak pokud je čerpadlo správně sestavený a má seřízenej tlak, tak to fakt může bejt už jenom špatně nastavenej na rozvodech. Zkoušel jsi opětovně ho zajistit na všechny tři šrouby? Protože a? jsem sundaval čerpadlo Bosch nebo Rotodiesel tak jsem ho tam vrátil a nastavil zpátky nikdy žádný takhle nekouřilo.
    • 11
  23. Freedy

    Problem po pretesneni vstr. cerpadla

    Kterou část čerpadla jsi rozebíral?
    • 11
  24. Freedy

    405 - ventilátor topení

    Jo jo vypadá to opravdu na tranzistor u větráku, už jsem je měnil asi na pěti kusech, u některejch taky stačili ty spoje řádně proletovat, protože praskaj a ten tranzistor je tam přinejtovanej a tam se taky dělá přechodovej odpor a pak to nechodí.
    • 7
  25. Freedy

    Problem po pretesneni vstr. cerpadla

    Ten bílej kouř je určitě z nafty? neni to náhodou voda z chlazení, to by odpovídalo spíš tomu přehřejvání, když se ti profoukne těsnění pod hlavou nebo praskne hlava.
    • 11
×
×
  • Vytvořit...