Nedávno jsem něco podobnýho řešil taky u boxera, ale 2.0 hdi, že zničeho nic bez varování zdechnul. Volal jsem kamarádovi kterej má servis na tyhle auta a jeho jediná odpověď byla palivovej ventil na vysokotlakym čerpadle. Aspoň u 2,0 drží na dvou šroubech, stačí ho vyndat připojit konektor a zapnout zapalování, případně profouknout. Ventil se přidírá, a nepouští tlak ke vstřikum.(je to sice oprava na chvilku, ale pomohlo to) Jak jsem se ptal na různejch místech , tak klasická závada u HDi. U peugeota mi řekli za ten ventil 9,000 Kč,- ......... hrůza.