Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. Fakir

    Ochrana LED kroužků u angel eyes

    To mi nepomůže. Vyfoť to, pokud možno. Mně svítí i originální LEDky ta, že mám vršky kroužků trochu tmavší, nevýhoda "napájení" světlovodu jen ze dvou bodů na koncích. Myslím, že dvě 20cd LEDky by to rozsvítily bez problémů celý tak, že by to bylo vidět i ve dne (což teď není), nicméně to začnu řešit až v situaci, že by nějaká z původních diod odešla, do té doby to stačí tak, jak to je. Ale už jsme trochu , kdyžtak to dořešíme po soukromých zprávách.
    • 61
  2. Fakir

    Kradena 306 !!!

    Tak to je mi líto. Každopádně doporučuju Construct, ten zajistí, že s tím jen tak nějakej čórka neodjede, to to spíš někde naboří na zadek. Stojí sice pár tisíc, ale lepší, než přijít o auto. Tady v ČB ho sice moc zamykat nemusím, ale v Práglu bych si nedovoli odejít od auta bez zamčený řadící páky... No každopádně přeju ti, ať se najde!
  3. Fakir

    Volnoběh

    A co snímač teploty vzduchu? Podle něj by se měl seřizovat korokový motor volnoběhu. Pokud tam tohle není, tak je dost pravděpodobné, že to na volnoběh bude chcípat... teoreticky.
    • 13
  4. Fakir

    Nabíjanie batérie v aute

    Hele, a to mi řekni, jak je to u bezúdržbových utěsněných akumulátorů? Tam to hustoměrem moc nejde... Ty nemají problémy s elektrolytem?
    • 15
  5. Fakir

    Volnoběh

    Nechybí tomu třeba váha vzduchu?
    • 13
  6. Fakir

    Ochrana LED kroužků u angel eyes

    To se takhle hrozně blbě řeší, to bych musel vidět... Předpokládám, že kroužek je vespod přerušenej a do obou konců svítí do každého jedna dioda. Pokud to s běžnýma diodama nesvítí dostatečně, tak buď byly původní diody nějak atypické a na ty naše "běžné" nesedí hodnota odporu (pak by buď svítily málo, nebo se naopak pekly), nebo je tam prostě potřeba diod s větší svítivostí. Tady máš třeba příklad běžné 5mm LEDky, ale se svítivostí 10 kandel! Nevěřím tomu, že by dvě tyhle potvory neusvítily jeden kroužek... Akorát už na LEDku trochu žerou, takže by bylo optimální spočítat jim odpor na míru. edit: a pokud chceš být jó extrémista, tady je LEDka se svítivostí 16 - 20 kandel. Ta už je sice dost drahá (34 Kč/ks), ale myslím si, že s tímhle by ty kroužky byly vidět i za jasnýho dne. [upravil dne 12/11/07 Fakir]
    • 61
  7. Fakir

    H7 vs xenony

    A ostřikovače předních světlometů.
    • 28
  8. Fakir

    Neznámé tlačítko

    Ok, vyzkouším, dík. Pokud to ale jsou zadní okna, tak je to hodně švihle umístěný, páč jsem o tom čudlu tři roky nevěděl...
    • 10
  9. Fakir

    H7 vs xenony

    To není JAS, ten má poněkud jinou jednotku, toto je teplota barvy a udává se v Kelvinech (K) - to jen tak pro pořádek... Přesně tak. http://www.tuningclub206.com/forum/viewtopic.php?t=1481
    • 28
  10. Fakir

    Neznámé tlačítko

    Nevim. Nicméně vzhledem k umístění vlevo vedle volantu (u klopení světel a vypínání airbagu), tak mi to tak moc nepřipadá...
    • 10
  11. Mohl by mi někdo prosím vysvětlit funkci tlačítka v přiloženém obrázku? Našel jsem to celkem náhodou na svojí 206ce a manuál mám bůh ví kde... Dík. P.S.: Jediné, co jsem zatím vypozoroval je, že když to zmáčknu, tak se to rozsvítí... :aut [upravil dne 11/11/07 Fakir]
    • 10
  12. Fakir

    Ochrana LED kroužků u angel eyes

    To záleží na tom, jaký máš typ těch světel. Dělá se jich několik. Ale v praxi si myslím, že tam není co koumat - pokud to svítilo bíle, tak koupit bílý diody a dát je tam místo těch upečených. Před nimi bude určitě ještě předřadný odpor, ten musíš zachovat (pokud neměníš barvu diod).
    • 61
  13. Fakir

    H7 vs xenony

    Jenom bacha na konektor té výbojky - nejspíš budeš muset udělat díru do zadního krytu světla pro VN kabel, je celkem velkej.
    • 28
  14. Fakir

    Studené starty jednou pro vždy!!

    Počkej na lihobenzín, to bude dobrá vodolapka.
  15. Fakir

    uz to zacalo!

    Kdepak... jeden debil proti mně vlítnul přes dvě plný do jednosměrky a pud sebezáchovy byl silnější, tak jsem skočil na obrubník...
    • 87
  16. Fakir

    uz to zacalo!

    Jojo, u nás už to dneska taky ráno padalo. Fuj. Zimní kola už mám nasazený, jen jsem řešil dilema, jak je umístit, jelikož mám tři pět let starý původní zimáky (z toho dva s dobrým vzorkem a jeden horší) a jednoho rok starýho alpina , páč jsem kvůli jednomu blbečkovi loni v zimě prorazil pneu o obrubník.
    • 87
  17. Fakir

    Ochrana LED kroužků u angel eyes

    Hehe, já věděl, že jsem tam měl dát ochrannou diodu... dneska jsem blbec přepóloval konektor a odšlehnul jeden stabilizátor, takže angel kroužky jsou do pondělka odstavené z provozu. To by se z toho jeden po... :D Zítra vám sem hodím fotky na autě.
    • 61
  18. Fakir

    Ochrana LED kroužků u angel eyes

    To ti řeknu dneska odpoledne, až je tam namontuju.
    • 61
  19. Fakir

    Ochrana LED kroužků u angel eyes

    Ten stabilizátor může zcela bezpečně běžet i bez těch kondíků, toho bych se vůbec nebál. Z toho datasheetu zase nejde dělat dogma. Jinak dík. O tom plíšku coby chladiči jsem asi půl minuty taky uvažoval, ale nakonec jsem usoudil, že to je moc práce. Vždyť to krmí jen čtyři bílý LEDky, to není výkonový zesilovač...
    • 61
  20. Tak to já přijedu bez drahé polovičky, neboť prohlašuje, že cokoliv okolo aut mimo otázky přesunu z místa A do místa B je ztráta času a na srazy se mnou jezdit kategoricky odmítla.
  21. Fakir

    Spojka na 307

    Já jdu v pondělí s 206kou taky na vyndavačku kvůli spojce. Má najeto 57 000 km a začalo tam cosi šíleně vrzat, nejspíš posuvný ložisko. Každopádně to taky zjistím, až to rozeberou.
    • 19
  22. Fakir

    Ochrana LED kroužků u angel eyes

    Vím o nich, ale tady nejsou třeba. Ty filtrační kondenzátorky tě budou zajímat, když budeš dělat zdroj stabilizovaného napětí - podporují stabilitu napětí, které tento obvod generuje při větších zatíženích. V tomto případě je ten stabilizátor použitý jen k odřezání napěťových špiček, které v rozvodu auta vznikají (coby ochrana LEDek před přepětím), tudíž by tu tyto kondenzátory byly zbytečně. Že to takhle nebude 100% hladký je těm LEDkám úplně jedno.
    • 61
  23. Když to půjde tak taky dorazím.
  24. Pokud budu moct, tak určitě dorazím, mám to z Budějic kousek.
  25. Fakir

    Ochrana LED kroužků u angel eyes

    Jenom pro úplnost jsem teď ještě nakreslil schéma zapojení, v noci jsem ho tam zapomněl hodit. [upravil dne 9/11/07 Fakir]
    • 61
×
×
  • Vytvořit...