Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. Fakir

    Ruční mytí nebo myčka..?

    Jde mi o to, že při mytí se z toho auta dostávaj dolů i různý oleje, atd., tak jestli se s tím mám jet vždycky někam schovat, nebo jestli to můžu mejt jen tak před barákem...
  2. Fakir

    Ruční mytí nebo myčka..?

    Hele, jak je to vlastně s naší kocourkovskou legislativou ohlendě mytí auta, resp. odpadních vod z toho vznikajících? Není to zakázaný?
  3. To já né... To když už novej Pežot, tak 308 RC-Z. Teda ještě podle toho, co z něj zbyde, než to pustí do výroby...
  4. Fakir

    Dýchání motoru

    Má svatou pravdu;) Jo jo, to má.
    • 29
  5. Fakir

    kompresor klimatizace - spojka kaput

    No myslím že kompresor z vrakáče musí jít sehnat podstatně levněji... osobně bych volil tuto alternativu.
  6. Mně se teda 207 líbí, byť jsem si musel na ten čenich trochu zvykat. Ale klidně bych si jí odpustil, jen pokud by šlo mít ve 206ce novou přeplňovanou 1.6 16V THP s přímým vstřikem benzínu! Standardně má ten motor 150 BHP, což je hodně přiškrcený (na turbo) a co v něm je ukazuje až v úpravě pro 308 RC-Z, kde má sériový výkon 240 BHP !!! To je fakt SLINT, to chcu! :D:potlesk
    • 25
  7. Fakir

    špatná váha vzduchu???

    Váha vzduchu měří množství vzduchu, které \"teče\" potrubím za filtrem a podle toho nastavuje směs. To, co popisuješ v podstatě nemůže nastat - budeš mít ucpanej filtr, poteče míň vzduchu, váha to změří a ECU upraví dávky paliva, aby zachovala poměr paliva a vzduchu. Takže přímo se ti spotřeba nezvýší, akorát to hůř pojede. A když to hůř pojede, tak tomu budeš víc šlapat na plyn a odtud nepřímo vznikne větší spotřeba. Ale ucpanej filtr ti nikdy směs nerozhodí, od toho je tam právě váha či MAP senzor a lambda sonda.
    • 14
  8. Hele Jardo naložim se Já do vany:D A to Tě jako máme ochutnávat? Jestli jo, v porotě nejsem:bojim:bojim:bojim :D:D:aut Srabe... :D:D
    • 88
  9. Není problém, zrovna před 14ti dny jsme s drahou polovičkou naložili testovací várku utopenců.
    • 88
  10. Fakir

    jaká je Vaše oblíbená?

    Já, vzhledem k profesi, kterou studuju, nemám oblíbenou žádnou reklamu, neb mně v tuto chvíli děsí fakt, že bych se mohl jejich výrobou jednou živit.
    • 34
  11. Fakir

    test znak (treti pokus)

    Sorry, fakt si nemůžu pomoct, ale to vypadá, jak když ti to někdo posral... :D:D:D:D Ale znak je pěknej.
    • 16
  12. já měl taky 2-3 ale krabičky Když jsem začínal (cca před dvěma lety, neptejte se mně proč ), tak jsem vykouřil za večer v klídku krabku těžkejch, tudíž považuju výše uvedené množství za svůj osobní úspěch.
    • 72
  13. Nesmíte se na to auto dívat jako na svátost. Každý přeci chce být odlišný od davu. Ale souhlasím že je třeba vybírat, ovšem radikálně šmahem odmíntout zásah do vozu je hloupost. [upravil dne 27/3/08 GOD Mr.Brady] To je sice fakt, ale 406 Coupé v našich končinách už samo o sobě zajistí odlišnost od davu.
    • 15
  14. Fakir

    oprava píchlé pneu

    Já teď objednal nový disky a pneu, takže mně to taky čeká. Jinak mám zimní na plecháčích, takže měním jen kola, což zvládnu sám. [upravil dne 27/3/08 Fakir]
    • 31
  15. Já na to zatím kašlu, ty moje v průměru dvě - tři lehký cigára denně mně zatím vyhovujou. [upravil dne 27/3/08 Fakir]
    • 72
  16. Fakir

    Jaká Alu kola?

    Tak už jsou objednaná kola, včetně pneu Bridgestone ER300 195/50 R15 82H, do konce příštího týdne by měly být doma. Těším se jak malej... :mrk:D [upravil dne 27/3/08 Fakir]
  17. Fakir

    olej na sviecka

    Kudy vedou hadice odvětrávání ventildeklu?
  18. Fakir

    rybička na autě

    Myslíš Svědky Jehonohy?
    • 29
  19. Fakir

    206 1.6 16V 2005

    Na ty brzdy bacha. Chlazené přední kotouče mají tu blbou vlastnost, že když se mezi ně dostane vlhkost (a že se tam stoprocentně dostane) a dýl to stojí, tak materiál na povrchu zrezne, popraská a voda může i hlouběji => rezne to zevnitř. Následkem toho se kotouč zkroutí a vyboulí a brzdit s něčím takovým třeba na dálnici je dost o tlamu (mám vyzkoušeno). A stočit obvykle nepomůže, páč se to za měsíc zkroutí znova. Fakt to chce na to dát bacha.
    • 47
  20. 195 s 206kou... ale na blbých kolech a s křivýma kotoučema vepředu, takže jsem se celkem bál. Uvidíme až přijdou 15\" kola.
  21. Fakir

    rybička na autě

    Hmm, koukám, že tomu už nepomohli ani všichni svatí.
    • 29
  22. Fakir

    rybička na autě

    To sice ne, ale zrovna tam by ten nápis NO FEAR sednul... :D
    • 29
  23. Fakir

    206 1.6 16V 2005

    No, ten motor potřebuje rozhodně vyměnit olej a pokud to najelo za 3 roky 2000 km, tak bych vyměnil i rozvody a klíňák, jinak by mohl být v pohodě. Chce to ještě kouknout na všemožná těsnění, přecijen ty motory nejsou konstruované na to, aby jen tak stály. Jinak coby majitel téhož motoru můžu vřele doporučit. Je to nejmodernější motor, co se do 206 dával, a je naprosto bezproblémový (pominu-li běžné záležitosti, jako svíčky, filtry, náplně a v mém případě mimo to akorát klíňák a jeho napínací a vodící kladky (odešlo ložisko, po pěti letech)). Má určité konstrukční mouchy, které zdědil od ostatních modelů série TU, ale ty tě v podstatě zajímají jen pokud honíš koníky (ten motor má potenciál dát s pár málo úpravami cca 100 kW), nicméně i v sériovém stavu mi přijde, že to auto a ten motor byly stvořeny přesně jeden pro druhého. Jasně, je tu ještě silnější dvoulitr, ale přijde mi, že 206ka s 1.6 16V je prostě nejvyváženější kombinace, která jde u tohoto auta dosáhnout. Velmi úsporný, když se jen tak v klidu vezeš, ale když podřadíš a šlápneš mu na krk, tak se klidně nechá vytočit až do 6500 ot./min. (nezkoušet s najetými 2 000 km a sériovými svíčkami ) a předvede bohatý dostatek výkonu při ostré akceleraci. Co se dynamiky týče, tak nabízí podstatně ostřejší poježdění, než s kdejakou Ochcávkou ftédéíčku, o Fóbii ani nemluvě. Je mi jasný, že teď vypadám jak prodejce z Pežotího autosalonu , ale já prostě na tenhle motor nedám dopustit. Bolístkou 206tek je ovšem převodovka, což všichni víme a jsme s tím všichni smíření. Dá se na to zvyknout.
    • 47
  24. Fakir

    voltmetr, tlak oleje, teplota oleje

    Původní čidlo na tlak oleje je mám pocit jen něco na způsob presostatu, kterej ti při poklesu tlaku pod mez danou výrobcem sepne kontakt; to se na měřák použít nedá. Občas bývá sdružené i s teploměrem, ovšem to asi nebude tvůj případ, když tam chceš teploměr oleje dodělávat. Slyšel jsem, že se k těm levným budíkům (který mimochodem budou měřit blbě v podstatě pořád a jejichž údaje se dají použít jen jako VELMI orientační) dodává veškeré příslušenství včetně čidel; v případě teploty a tlaku oleje snad i nějaký mezikus mezi blok a olejový filtr, do kterýho jdou ty čidla napíchat. A pokud se cpe něco v téhle ceně mezi filtr a blok motoru, byl bych na to velice opatrný, mazací okruh je celkem důležitá věc.
  25. Fakir

    rybička na autě

    Já už viděl i NO FATE . Je fakt, že dle stylu jízdy panáček opravdu zřejmě nebude mít dlouhý osud... Co mi nejde do hlavy je, proč si křesťani lepí na auta nálepku, aby byli poznat. Možná je to varování pro ostatní řidiče, něco ve stylu \"když zaslechneš \"halelůjá\", budu předjíždět\". Nebo \"pojedu pro jistotu 80, bůh mi měří průměrnou\"...
    • 29
×
×
  • Vytvořit...