No, ten motor potřebuje rozhodně vyměnit olej a pokud to najelo za 3 roky 2000 km, tak bych vyměnil i rozvody a klíňák, jinak by mohl být v pohodě. Chce to ještě kouknout na všemožná těsnění, přecijen ty motory nejsou konstruované na to, aby jen tak stály. Jinak coby majitel téhož motoru můžu vřele doporučit. Je to nejmodernější motor, co se do 206 dával, a je naprosto bezproblémový (pominu-li běžné záležitosti, jako svíčky, filtry, náplně a v mém případě mimo to akorát klíňák a jeho napínací a vodící kladky (odešlo ložisko, po pěti letech)). Má určité konstrukční mouchy, které zdědil od ostatních modelů série TU, ale ty tě v podstatě zajímají jen pokud honíš koníky (ten motor má potenciál dát s pár málo úpravami cca 100 kW), nicméně i v sériovém stavu mi přijde, že to auto a ten motor byly stvořeny přesně jeden pro druhého. Jasně, je tu ještě silnější dvoulitr, ale přijde mi, že 206ka s 1.6 16V je prostě nejvyváženější kombinace, která jde u tohoto auta dosáhnout. Velmi úsporný, když se jen tak v klidu vezeš, ale když podřadíš a šlápneš mu na krk, tak se klidně nechá vytočit až do 6500 ot./min. (nezkoušet s najetými 2 000 km a sériovými svíčkami ) a předvede bohatý dostatek výkonu při ostré akceleraci. Co se dynamiky týče, tak nabízí podstatně ostřejší poježdění, než s kdejakou Ochcávkou ftédéíčku, o Fóbii ani nemluvě. Je mi jasný, že teď vypadám jak prodejce z Pežotího autosalonu , ale já prostě na tenhle motor nedám dopustit. Bolístkou 206tek je ovšem převodovka, což všichni víme a jsme s tím všichni smíření. Dá se na to zvyknout.