Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. Fakir

    Elektřina

    Sakra, tak máš vstřikování, nebo karburátor? Co to je vůbec za auto?
  2. Fakir

    Výlet do Temelína - průzkum zájmu

    bure_406: To asi né, ale bylo by to zajímavý. Nicméně souhlas, kdo tam ještě nebyl desetkrát, pro toho bude výlet do JETE velmi zajímavou událostí. A i v infostředisku maj zajímavý věci (třeba mlžnou komoru, pro ty, kdo ví, co to je ). A budějickej minisrazík by taky nebyl od věci.
  3. Fakir

    Výlet do Temelína - průzkum zájmu

    bure_406: nevím jak prezidenti, ale na víko reaktoru na jedničce jsem přes zábradlí čuměl taky (táta Temelín stavěl, takže jsem byl taky protekční parchant a rovněž jsem byl všude, jen ne tam, kam se vodí turisti). Mnohem víc než turbína mně zaujal obrovský prostor kopule kontejnmentu nad reaktorem. P.S.: Temelín mně teď už moc nebere (můžu tvrdit, že ho znám a nepřekvapí mně ), ale kdyby vás přijela banda, tak je to skoro jako minisraz a to bych si ujít nenechal.
  4. Nicméně Total jsou dobré oleje. Já používám Quartz 9000 5W40 a nemůžu si ho vynachválit.
  5. Fakir

    Aky a kolko oleja P306

    2,5 kila na páce dlouhé jeden metr. Fyzika z druhého stupně základní školy.
    • 8
  6. Fakir

    Svetla, ziarovky

    NightBreaker, nebo X-treme Power. V dálkových vydrží dlouho, v potkávačkách tak půl roku, pokud jezdíš denně.
  7. Fakir

    DEKARBONIZACE

    EXI, víš kde je teďka všechen ten humus, co jsi z toho vyhnal?
  8. Hehe... Už nějak podvědomě o žárovkách H4 vůbec neuvažuju...
  9. Fakir

    športové brzdy

    Pěkný. Mám stejný brzdy jako ty, tak mě velmi zajímá, jak to bude fungovat. Co máš za rok výroby, L.I.P.O.?
  10. Tam jde sundat sklo, ne?
  11. Taky se mi to stalo u 206ky. Sundal jsem světlo a žárovku vyklepal (celou operaci pochopitelně provázelo množství neslušných slov ).
  12. Fakir

    větrák PC

    Čemu nerozumíš na \"rozebrat a vyčistit\"? :D
    • 17
  13. Fakir

    jestli Lubina nedostane tvrdej trest

    Já to viděl z první ruky, jel jsem hned za Scratchem v prostředním pruhu, viděl jsem Jaguára jak se řítí zleva, tak jsem přibrzdil a opustil úmysl přejet za Scratchem do levého, páč bych to nestih, tak jsem si počkal. Jaguár to plynule švihnul přímo přede mnou do pruhu pro pomalá vozidla, kde \"překážku\" předjel a zařadil se zpět do levého. Ale nebylo to ve 180ti, ale cca ve 140ti, první kus cesty jsme přece jeli pomalu, páč byla Áďa vzhůru. :D [upravil dne 31/7/08 Fakir]
    • 31
  14. Fakir

    felicia tuning

    Ať žije tuziiiiiing! Ať žije tuziiiiiiing!! Zepředu z ní udělal vochcáfku, zboku golfa a nemůžu si vybrat, co z toho je hnusnější. Ale kola má pěkný, Dezent V Dark. [upravil dne 31/7/08 Fakir]
    • 37
  15. Fakir

    308 SW-už je doma+pár fotek

    Ty xenony nevim čeče... já bych osobně dneska už do novýho auta bez xenonů nešel, tolik jsem si na ně zvykl. I dodělávané (v projektorech, samozřejmě) svítí oproti žárovkám nesrovnatelně líp...
    • 41
  16. Fakir

    větrák PC

    Jestli je to Pentium III a novější, tak je čidlo v jádře procesoru. Jinak to nejspíš bude za**anej chladič, protože mívá titěrná žebírka, kam se rád chytá prach, na což by měl stačit vysavač (opatrně, statická elektřina), nebo piksla se stlačeným plynem. Větráky do notebooků jsou atyp, ty nevyměníš, pokud nekupuješ originál.
    • 17
  17. Fakir

    Peugeot 306 - olej

    Mně to nevysvětluj, já vím, jak to funguje. Většina v současnosti prodávaných olejů je směsí různých kvalitních základových olejů, jak na syntetické bázi, tak na minerální bázi. Jak je dneska moderní říkat, jsou \"polosyntetické\", bez ohledu na to, co se píše na obalu (jediný účel nápisu \"plně syntetický\" na obalu je, aby se olej prodával, protože na to lidi slyší, ikdyž ví prd, co to znamená). Základové oleje nemají nic společného s viskozitou, tedy olej s viskozitní klasifikací dle SAE 15W40 může obsahovat mnohem více syntetických složek, než olej s klasifikací SAE 5W40. Rozdělení motorových olejů na minerální, syntetické a polosyntetické je zažitý zlozvyk z doby, kdy se řešilo, kterouže pikslu Mogulu nalít do Škody 120. Dnes nemá nejmenší význam a přesto se toho výrobci chytli, protože výše uvedený fakt většina lidí jaksi nepostřehla, což výrobcům umožňuje rejžovat. Jak správně říkáš, důležitá je výkonová klasifikace ACEA, pro běžné benzínové motory obvykle A3, pro nafťáky B3, nebo B3/B4. Americká norma API (Sx/Cx) nás v Evropě tolik zajímat nemusí, ale je dobré o ní vědět. Chce se to ale oprostit od pojmů \"minerál\", \"polosyntetika\" a \"syntetika\", protože tím pleteš hlavu sobě i ostatním. Pokud jde o rozdíl mezi značkovými oleji a levnými neznačkovými, hraje tu významnou roli množství a kvalita aditiv, obsažených v daném oleji, nicméně levným neznačkovým olejům často nebývá věnována taková péče, jako těm dražším a profláklým, což se může projevit například na alkalické rezervě daného oleje. Nicméně souhlas, starému motoru to neublíží (pokud teda splňuje specifikaci), jen to chce patřičně zkrátit interval výměny (za předpokladu, že toho ten motor nesežere tolik, že se jenom dolévá ).
    • 31
  18. Fakir

    Olej na sviecke P306 1.6 r.v 98

    To je normální jev, z odvětrávání ventildeklu jde vždycky trochu oleje.
    • 9
  19. Fakir

    chiptuning

    Přesně tak. Vyndej zadní sedačky, rezervu, subwoofer, zesík, tapec z dveří a Áďu a uvidíš jak rychle to pojede. :D:D
    • 64
  20. Fakir

    Olej na sviecke P306 1.6 r.v 98

    Říká se, že do půl litru oleje na 1000 km je to u starších motorů, co mají hodně najeto, normální... 1 deci na 150 km je ale opravdu hodně.
    • 9
  21. Bohumil: to dohoří tak daleko? Ikdyž je pravda, že dělat plamenomet u kapličky na odečet plynu asi není to pravé ořechové... :D:D
    • 16
  22. Fakir

    Peugeot 306 - olej

    Jindras: Tak, a teď mi řekni, jak poznáš na první pohled minerální olej?
    • 31
  23. Nazdárek , uvažuju o menším upgradu rádia a celkem koukám na toto http://www.audiocar.cz/detail-autoradia-bluetooth-clarion-fb289rbt-----handsfree-548.html Za ty prachy to nevypadá zle. CD klidně oželím, to případně pořeší discman v AUXu, nicméně mít hudbu na SD kartách by mi celkem vyhovovalo. Spíš mně zajímá zkušenost s přístrojem jako takovým...
    • 6
  24. Fakir

    jaký olej do P306r.v.96, 1.6 66kw

    No, olej seženeš za pětikilo 5 litrů a co se týče výměny, tak to dáš sama, ne? Hezky pod auto... nebuď měkká...
    • 13
  25. můžeš mě zasvětit ? vubec nemam potuchy o čem je tady řeč ,díky. Opravdu velký informační systém pro velké firmy. Více informací zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/SAP_R/3 Já naštěstí coby technik přicházím do styku jen s programovou částí a nikoliv s obsahovou (tím se baví naši developeři s stovky uživatelů ), nicméně i to je vydatný materiál.
    • 27
×
×
  • Vytvořit...