Pokud chceš, aby jezdilo lépe, než v základu, tak tam dej tvrdší tlumiče, pružiny a přední stabilizátor. Doporučuju značky H&R, Spax, Bilstein, Koni. Snížení pokud možno co nejmenší, okolo 30 - 35 mm. Pro větší stabilitu ve vyšších rychlostech to chce nízkoprofilové pneu - nemusí to být nutně tenoučký salámy na obrovských ráfcích, ideální jsou řekl bych 16\", pro dvoulitr třeba 205/45. To by mohlo jet výrazně líp, než v základu. Brzdy - pokud na to máš, tak kotouče TAROX, třeba ve spojení s deskami EBC Green Stuff, nebo Red Stuff. Pokud ne, tak osvědčené levné jsou třeba ATE PowerDisc, nebo Brembo Max, desky opět třeba EBC, ty nejsou tak drahé. Co se motoru týče, vykašli se na přímé sání, protože jsou všechny prodávané sady stejně k ničemu. Pokud chceš sání které opravdu funguje, kontaktuj uživatele CPH na britském fóru Performance206.com (anglicky, samozřejmě). Hodně pomůže začištění a slícování sacího potrubí, což s trochou zručnosti uděláš sám, máš to o to jednodušší, že je u dvoulitru sání vepředu a snadno se demontuje. Udělat výfuk znamená nové laděné svody, sportovní katalyzátor a co nejprůchodnější zbytek. A nakonec, až to všechno budeš mít, tak úprava softwaru řídící jednotky na míru provedeným úpravám.
Kolik to zhruba vyjde cenově?
-podvozek: cca 15 000
-brzdy: TAROX+EBC cca 14 000, ATE/Brembo + EBC cca půlku.
-sání: cca 4500 sací potrubí přímo na míru tvému motoru, filtr tak 2 - 3000 (u nás nejznámější filtry Green, K&N, nebo třeba skvělý filtr APEXi)
-výfuk: svody cca 8000, katalyzátor cca 4000 roura s koncovým tlumičem taky kolem 4000
-přemapování: cca 5000
Celkem je to odhadem kolem 30 tisíc, bez kotoučů TAROX. To jsou takové ty nejprofláknutější a nejběžnější úpravy, které dělají z auta trochu sportovní náčiní (nikoliv závodní, to je ještě mnohem dražší a ve výsledku nepoužitelné v běžném provozu).