Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. Fakir

    i ty zeny

    Mám zvednout telefon a říct jí o tom?
    • 60
  2. Fakir

    Hostesky! 2

    Bral bych tu v černočervených šatech, pak tu co se opírá o Jeepa a nakonec ty dvě od AZ pneu... ty nejlépe obě najednou.
    • 96
  3. Fakir

    I tohleto chodí po světě

    A tak jako je to hrůza, ale třeba fotka č. 25 z první sady mi přijde ještě celkem normální, nevím proč tam je. A ty ksichty vyholený do vlasů mi přijdou srandovní...
    • 84
  4. To je náhrada za kombinovanou žárovku do obrysovek/brzdovek, takže jako běžná dvouvláknová žárovka. Musím tě ale zklamat - žádná LED žárovka není silnější než klasická 21W. Jestli už teď vidíš málo, tak s LEDkou v couvačce neuvidíš vůbec nic. Tyhle LED žárovky jsou akorát na efekt, v praxi jsou většinou nepoužitelné.
    • 6
  5. Fakir

    Hostesky!

    Tak 6ka má nejen umělý kozy, ale i xicht. :blicismajlik
    • 58
  6. Fakir

    HID xenon pri multiplexe

    Pěknej popis Edisone , jen tady tě trochu poopravím - D1 mají vestavěné pouze zapalovadlo (tedy VN část), ballast je pořád externí. D2, jak správně říkáš, mají zapalovadlo součástí ballastu, stejně jako přestavbovky.
    • 37
  7. Fakir

    Dvouhmotová řemenice

    Já vím, u tebe jsem to právě viděl a taky to plánuju od B3, akorát mám bobky z tý dvouhmotový, no... //edit: ona je taky otázka, kolik toho za rok najezdíš ty s Coupé a kolik já s 206kou. Že to vydrží z krátkodobého hlediska, tomu věřím, ale nevím jak z dlouhodobého. [upravil dne 8/10/08 Fakir]
    • 12
  8. Fakir

    Dvouhmotová řemenice

    Tak jsem se rozhodl, že zatím nechám udělat jen řemenice na servo a altík, půjde spíš o kosmetickou úpravu. O té dvouhmotové řemenici na klice jsem zjistil poměrně dost infa a zatím, dokud si nebudu jistej, že se nic nestane, jí tam nechám původní, je ještě zdravá.
    • 12
  9. To je normální, že to nebude všechno najednou, to bys musel auto na pár měsíců odstavit. Ono i z finančních důvodů je lepší to dělat postupně. Nicméně, abych byl upřímný, možná to bude znít divně, ale na tvém místě bych začal především číst. Na internetu je spousta informací (v češtině i v angličtině), tak pokud tě to zajímá, tak se tím musíš prohrabat. Nemůžeš ladit auto a nevědět přitom, proč děláš to, co zrovna děláš (důvod \"protože to má většina tuningových aut\" je špatný důvod). Pokud chceš dosáhnout nějakého rozumného výsledku (ať už jde o auto samotné, nebo o techniku sportovní jízdy), neobejdeš se bez teorie. Takže moje rada je, začít šetřit penízky a mezitím se učit a hlavně utvářet si nějakou ucelenou představu, co od toho vlastně čekáš. Já ti tu můžu nasypat spoustu různých značek a typů všeho možného, ale ve finále si ty sám musíš vybrat, co přesně ti bude vyhovovat nejvíc. Je to o tom vědět proč. V předchozím příspěvku jsem ti napsal, že do sportovního auta bych dal tvrdší tlumiče. A ty, než je tam dáš, bys měl mít jasno v tom, proč mívají sportovní auta tvrdší tlumiče. Například. Proč jsou nízkoprofilové pneumatiky stabilnější? Atd. Chápeš co tím myslím? P.S.: Jedna dobrá rada - neber všechno, co se dozvíš v diskuzích na netu jako dogma, ne vždy to je pravda.
    • 21
  10. Fakir

    HID xenon pri multiplexe

    Jakmile zhasne výbojka, má ballast jen minimální odběr - v podstatě jen elektronika. Přijde mi velmi divný, že by to BSI nepoznala (pokud má detekci). Pokud má BSI detekci, bude zřejmě hlásit vadnou žárovku i když výbojka bude OK, vzhledem k příkonu ballastu. To je vlastně fakt... a když tam dáš \"emulátor\" (což je předpokládám výkonovej odpor, kterej dotáhne spotřebu do 55W ), tak je otázka, jestli pozná, že to prdlo...
    • 37
  11. To bylo na koho?
    • 21
  12. Fakir

    HID xenon pri multiplexe

    Jakmile zhasne výbojka, má ballast jen minimální odběr - v podstatě jen elektronika. Přijde mi velmi divný, že by to BSI nepoznala (pokud má detekci).
    • 37
  13. Pokud chceš, aby jezdilo lépe, než v základu, tak tam dej tvrdší tlumiče, pružiny a přední stabilizátor. Doporučuju značky H&R, Spax, Bilstein, Koni. Snížení pokud možno co nejmenší, okolo 30 - 35 mm. Pro větší stabilitu ve vyšších rychlostech to chce nízkoprofilové pneu - nemusí to být nutně tenoučký salámy na obrovských ráfcích, ideální jsou řekl bych 16\", pro dvoulitr třeba 205/45. To by mohlo jet výrazně líp, než v základu. Brzdy - pokud na to máš, tak kotouče TAROX, třeba ve spojení s deskami EBC Green Stuff, nebo Red Stuff. Pokud ne, tak osvědčené levné jsou třeba ATE PowerDisc, nebo Brembo Max, desky opět třeba EBC, ty nejsou tak drahé. Co se motoru týče, vykašli se na přímé sání, protože jsou všechny prodávané sady stejně k ničemu. Pokud chceš sání které opravdu funguje, kontaktuj uživatele CPH na britském fóru Performance206.com (anglicky, samozřejmě). Hodně pomůže začištění a slícování sacího potrubí, což s trochou zručnosti uděláš sám, máš to o to jednodušší, že je u dvoulitru sání vepředu a snadno se demontuje. Udělat výfuk znamená nové laděné svody, sportovní katalyzátor a co nejprůchodnější zbytek. A nakonec, až to všechno budeš mít, tak úprava softwaru řídící jednotky na míru provedeným úpravám. Kolik to zhruba vyjde cenově? -podvozek: cca 15 000 -brzdy: TAROX+EBC cca 14 000, ATE/Brembo + EBC cca půlku. -sání: cca 4500 sací potrubí přímo na míru tvému motoru, filtr tak 2 - 3000 (u nás nejznámější filtry Green, K&N, nebo třeba skvělý filtr APEXi) -výfuk: svody cca 8000, katalyzátor cca 4000 roura s koncovým tlumičem taky kolem 4000 -přemapování: cca 5000 Celkem je to odhadem kolem 30 tisíc, bez kotoučů TAROX. To jsou takové ty nejprofláknutější a nejběžnější úpravy, které dělají z auta trochu sportovní náčiní (nikoliv závodní, to je ještě mnohem dražší a ve výsledku nepoužitelné v běžném provozu).
    • 21
  14. Fakir

    Dvouhmotová řemenice

    Jo, tento význam by to mělo mít. Motor půjde o trochu líp do otáček, ale nic převratného to nebude. O tom klidně poreferuju, až to tam napáchám, což bude nicméně, až dořeším řemenici na klice.
    • 12
  15. Fakir

    HID xenon pri multiplexe

    Já taky ne. Jen to dej dál od ŘJ ABSky, ta to ve své těsné blízkosti nesnášela.
    • 37
  16. :D:D:D Jojo, Fakír dělá na autě. Začalo to trochu cukat při jízdě stálou rychlostí, tak když už jsem se jal řešit tohle, tak jsem se pustil i do další práce na motoru. Takže zatím je to rozebrané v garáži. P.S.: Zato ty vypadáš, že jsi přibral, Míro... [upravil dne 6/10/08 Fakir]
  17. Fakir

    Porada o tunningu 406 Coupe

    pozdě... už tam jsou No do duplexů bych taky rozhodně šel.. Ale spíš by mě zajímalo, jestli by bylo možný udělat koncovky výfuků v prahách těstě před zadníma kolama po obou stranách... [upravil dne 6/10/08 gasaxx] Tak šlo by to, ale otázka je, jestli se to k tomu autu hodí...
    • 46
  18. Fakir

    Dvouhmotová řemenice

    Už jsem se při prohrabování hlubinami fóra dočetl, že někomu po úpravě řemenice zdrhla i s klikovkou, ale situace byla ta, že tomu dotyčnému se urvala ta vnější část od gumy, tak vyrobil novej vnitřek a navařil to na původní zbytek po řemenici. Otázka je, jak to bylo vyvážený, atd. Ta guma na té mojí je celkem dost tvrdá, taky má za sebou přes 5 let a 80 t. km. Těžko říct, jestli to vůbec ještě něco vyrovnává. Ty duralové jsou dynamicky i staticky vyvažované do 10 000 otáček, to samo o sobě nemůže udělat žádnej bordel. A torzní kmity na benzínu nevím nevím... vím, že to dostává pecky u dieslů, které lidi honí v příliš nízkých otáčkách třeba při rozjezdech, ale u benzínu, kterej se pořád točí do otáček? Dneska jedu k Pažoutům pro haldu nových těsnění, tak se na to schválně zeptám, mám tam pár \"ochočených\" techniků.
    • 12
  19. No, která vostuda tam asi byla Fábií ftříhrnku fmetle nahlínách a bez volexenonů... kdo to tak asi mohl bejt...
  20. Fakir

    Porada o tunningu 406 Coupe

    A máš někde odkaz na jeho auto? Jistěže. http://moje.auto.cz/Are/kacenka.html JJ, má to pěkný... ALe pořád je to jen přední nárazník... Předem podotýkám, že jde jen o můj názor se kterým nemusíš souhlasit, ale ber to tak, že sis koupil jedno z nejhezčích aut, které Peugeot kdy vyrobil. Už vlastnictvím 406 Coupé se celkem dost odlišuješ, protože jich je jak šafránu a jeho design je tak elegantní a nadčasový, že ho už jde asi jenom zkazit. Na blbnutí s \"tuningovýma\" nárazníkama se hodí třeba Golf, Astra, Passat, atd., prostě tuctový auta. Osobně bych Coupé zachoval tak jak je a akorát ho vymazlil.
    • 46
  21. Fakir

    Porada o tunningu 406 Coupe

    A máš někde odkaz na jeho auto? Jistěže. http://moje.auto.cz/Are/kacenka.html
    • 46
  22. Fakir

    Porada o tunningu 406 Coupe

    Taky bych Pininfarinu nek**vil levnými lamináty. Pokud chceš aby vypadal ještě líp, zkus na to napáchat nárazník z nového modelu, jako má @re na Kačence.
    • 46
  23. Já nikoho nerušil. Aspoň jsem se snažil. Že jsem nedával pozor ještě neznamená, že jsem dělal bordel.
  24. Fakir

    Dvouhmotová řemenice

    Jsou lehčí. Neudělá to samozřejmě takovej efekt, jako odlehčení setrváku, ale je to jednodušší (tj. jde to udělat bez vyndavání motoru) a levnější. Ty řemenice dohromady váží kolem dvou kil, duralové budou mít něco přes půl kila. Plus, vypadá to pěkně. honza406: jojo, už prolejzám starší vlákna na toto téma... nevíš náhodou, k jakému výsledku se obecně došlo?
    • 12
  25. Fakir

    Dvouhmotová řemenice

    Nějak mi pořád není jasné, jaký vliv to může mít... Servo a altík je více méně plynulá zátěž, jediná \"šlupka\" je sepnutí klimatizace. A i tak, ta guma vypadá hrozně tvrdá, to snad nemůže žádný rázy pohltit.
    • 12
×
×
  • Vytvořit...