Fakir
Uživatel-
Počet příspěvků
2 497 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Fakir
-
Třeba tady: http://www.sportovniautodoplnky.cz/motor/silikonove-spojky/ http://www.sportovniautodoplnky.cz/motor/lestene-alu-trubky-redukce/ Ono za levno moc auta upravovat nejdou, s tím se prostě nedá nic dělat. Úpravy aut jsou především o penězích, obzvláště po výkonové stránce.
-
Hmm... ještě 20 000 km a přetočil bys jejich životnost trojnásobně. Jsou stavené na 60 000.
-
V tvém případě bych celý airbox i s tou klikatou sací hadicí vyhodil a s pomocí tenkostěnných nerezových trubek a silikonových spojek a kolen udělal přívod sání úplně nový. Vyndáním vložky z airboxu a umístěním kužele na jeho přívod vůbec nic nezískáš. Jen musíš najít nějaké pěkné místo pro filtr.
-
To máš fuk, mně dneska vjel před čumák chlápek v Oktávce, který vyjížděl z obytné zóny a zapomněl na to, že má dát přednost. A ještě se rozčiloval, blbec.
-
OT - IT dotaz - jak dostat kontakty (hlavně) a maily ze souboru .ost
Fakir odpověděl/a v tématu od *jose_106* v sekci IT koutek
Jak říká Hurvajz, mělo by to fungovat. -
To jsem před měsícem viděl na kámošovo 106 1.4 a taky jsem se drbal na hlavě. Může to být teoreticky restriktor kvůli snížení výkonu v některých zemích, které mají pojištění účtované za výkon a ne za objem. Nemáš to dotažený ze zahraničí? Projeď to, ten kousek vyndej (filtr máš až za tím, takže se ničeho neboj) a projeď to znovu. Když to pojede líp, tak se to něčím nahradí natrvalo a když nepoznáš rozdíl, tak to tam můžeš v klidu vrátit s vědomím, že to ničemu nevadí. Příští týden to kdyžtak zkusím vyzkoušet na té kámošovo 106ce, mám tu někde kousek silikonové hadice, kterou by to mělo jít nahradit.
-
Zatáčky nevadí, pokud jich není moc. Musíš si najít vhodné místo pro filtr, ve 206 je to třeba v podběhu za levou mlhovkou, kde je po odstatnění sériového sání spousta místa. Obecně lze říct, že by to mělo být co nejdál od výfukových svodů a pokud možno spíš níž (ne zas moc nízko, aby do toho nelítal bordel od kol), protože horko je především nahoře pod kapotou. Delší trubka pomáhá vyššímu točivému momentu ve středních otáčkách, čím kratší, tím vyšší pásmo otáček, ve kterém sání funguje. Poměrně nešťastným řešením je položit kuželový filtr do původního airboxu, místo deklu. Trubka je většinou příliš krátká a nahoře je horko. Představa, že tam airbox sám nafouká studený vzduch je poměrně bláhová. Čiže toť pár tipů, které mně teď akorát napadly. Neznám rozložení motorového prostoru ve 306, takže konkrétní řešení ti vymyslet neumím.
-
Co v Peugeotu, tam ho nemaj?
-
Snadno. Stačí, aby sportovní filtr sál spoustu teplého vzduchu z motorového prostoru. Délkou a tvarem potrubí zase můžeš ovlivňovat průběh točivého momentu. Proud vzduchu za jízdy vůbec neřeš, dokud nebudeš mít aerodynamicky čistý sací otvor (podle NACA) a nepojedeš aspoň 200 km/h. Do té doby je vliv jakýchkoliv \"náporových\" sání naprosto zanedbatelný.
-
To nejsou modré LEDky, ale modré žárovky. Tzn. nesvítí modře, ale velmi světle žlutě (mám je v osvětlení SPZ, svítí celkem příjemně). Bíle svítící žárovka z principu neexistuje a nebude, všechny \"blue\" žárovky budou svítit v nejlepším případě světlou žlutou (BlueVision, CoolBlue), která se xenonovým světlům vzhledem ani nepřiblíži (ačkoliv to v letáku často píšou), v horším případě pak namodralou barvu, podle které je každý na první pohled pozná. Dále, CoolBlue a BlueVision sice prd vydrží, ale mají jednu nespornou výhodu - mají tónované sklo. Levné noname modré žárovky mají na skle vrstvu barvy, která tepelné namáhání nikdy nemůže dlouhodobě vydržet a popraská (zesvětlit barvu žlutého světla = odfiltrovat část spektra = převést část světelné energie na teplo = zahřívání absorbční vrstvy (barvy)). A máme po modrých žárovkách, v extrémních případech i po parabolách (barva se na ně nalepí, nebo je začoudí). Tónované sklo Osramek a Philipsek tepelnou zátěž vydrží, takže u nich tyhle problémy odpadají. Moje dobrá rada je: pokud nechceš instalovat xenony, nesnaž se je ani napodobit. Je fakt, že žluté světlo vypadá hůř, než bílé, ale z praktického hlediska dosáhneš mnohem lepšího osvětlení, když použiješ kvalitní čiré žárovky a vynecháš všechny *blue. Pokud ti jde především o kvalitu osvětlení, doporučil bych ti spíš udělat přestavbu na čirá světla s 2x H7. Je to legální (na rozdíl od xenonů) a svítí to líp, než jakákoliv H4. A navíc jsou hezčí. Kdybys chtěl, můžu ti ty světla i prodat, válí se mi tu nevyužitá. [upravil dne 28/5/09 Fakir]
-
Mně teď taky ne, budu muset do zimy sehnat patnáctky. Mimochodem, nechce někdo kola se zimníma pneu? Kola jsou originál Peugeot 14\", pneu Continental WinterContact TS800 (na sněhu špičkové, mimochodem), jeté půl sezóny, takže skoro funglovky. Ráfky viz. obrázek. P.S. to Scratch: mám tě pozdravovat od Blanky.
-
Měl jsem tam Denso Iridium a teď jsem přehodil na zkoušku na obyčejné Beru Ultra z Autokelly. Bez problémů, dokonce i na rallyesprintu.
-
283 mm se vejdou do 15\" ráfků, 302 do 16\". Bremba nevím, zeptej se Míry.
-
Jaké má 406 2.2 z výroby? Tam už jdou snad větší jen Bremba z Coupé, ne? Nebo se tam vejdou ještě 302 mm?
-
Tak brzdiče už jsou doma, nechal jsem tam za ně dohromady 2000 Kč, což je podle mého dost dobrá cena. Jsou poměrně dost špinavé a orezlé (evidentně od soli), nicméně to jsou jen povrchové záležitosti. Včera jsem drátěným kartáčem a dremelkou očistil jeden z držáků, dneska budu pokračovat. Brzdiče jsem komplet rozebral a přichystal na nové prachovky a gumičky, ještě musím koupit dvě opravné sady. Radši to komplet přetěsním teď, ikdyž nevypadají nijak poškozeně, než pak řešit problémy, až to bude na autě. Přecijenom nevím, co se s nimi do včerejška dělo a brzdy to chce brát vážně. Ještě musím sehnat v Autokelly sadu těch plíšků, co drží destičky. Ty stávájící jsou celkem poškozeny korozí a co jsem na to koukal, tak se to asi ani nevyplatí čistit. To ještě uvidím. Až brzdiče očistím mechanicky na povrchu, tak dostanou koupel v technickém benzínu a nový lak. Teď už zbývá jen koupit kotouče (nakonec jsem se rozhodl, že na drážkovaný kašlu, neb to má stejně jen minimální význam) a vezmu asi standardní Feroda. O to víc pak můžu dát za desky. Fotky brzdičů dodám odpoledne, až přijdu z práce. Nevím, kouknu se ti. Rozhodně by ti tam šly brzdy z GTi-6, to by měly být tuším taky 283 mm.
-
Chceš nutně stavitelnej, nebo ti stačí pevnej? Resp. jdeš po ovladatelnosti, nebo vzhledu? Já budu dávat kombinaci pružin Eibach Pro-kit s tlumiči Bilstein B6, jen co budou penízky.
-
Porušení izolace zapalovacích cívek, naprosto typické příznaky. Když se to zahřeje, tak začne vznikat svod od jedné ze svíček a blbne to elektroniku. Je to na výměnu zapalovací rampy, mělo by to dát pokoj okamžitě. Můžeš si jí i od někoho půjčit na zkoušku, 1.1 a 1.4 mají stejné (podle serviceboxu).
-
Všichni, kdo to zkusili, to můžou jen doporučit. V Anglii to má skoro každý, kdo jezdí s 206kou na okruh. Ti ostatní pak mají vícepístky. Naše brzdy (1.6 16V a GTi mají stejné) brzdí dobře, ale tohle se s tím prý nedá srovnávat.
-
Ty lampy jsou parádní. Akorát mi připadá, že to nejsou LEDkový, ale normální žárovkový, nebo se mi to jen zdá? K tomu odvětrávání. Když hadici ucpeš, tak ti začnou sáknout těsnění a až to proženeš, tak ti zdrhne půlka olejové náplně trubkou měrky, jak psal pastorek, čili rozhodně to nedělej. Do sání je to zavedené proto, že ty plyny, které projdou kolem pístních kroužků, jsou pěkný svinstvo a proto se výrobci před lety rozhodli je radši zavést do sání a spálit, než vypouštět volně do atmosféry, jak se to dělalo do té doby. Dříve se tedy jednalo o otevřený systém odvětrávání, dneska máme uzavřený systém, anglickou zkratkou zvaný PCV (Positive Crankcase Ventilation). Osobně bych doporučoval do tohohle systému moc nesahat, ostatně byla už spousta lidí, co si tam dali jeden z populárních filtříků (který má každý správný tuzík ), ačkoliv neměli ani ponětí, proč tam ten vývod je, a za pár měsíců se nestačili divit. Funkcí toho odvětrávání je především odsávání uniklých spalin, odsávání olejových par je až druhotné. Motor by měl být vybaven separátorem oleje (u 1.6 16V jsou to třeba ventilová víka - objemový separátor), který většinu oleje z odsávaného vzduchu oddělí, nicméně něco vždycky projde (některé motory mají separátory horší, některé lepší) a je rovněž spáleno. Podle mně je lepší řešení PCV systém buď nechat tak jak je a radši častěji čistit klapku, nebo ho dovybavit o kondenzační nádobu (Oil Catch Tank), ale rozhodně ho nenahrazovat filtříkem, to považuju osobně za těžký amatérismus.
-
No tak super, jsem rád, že ti to chodí. Byla asi kvalitně zapatlaná, což?
-
Nejen první půlka, i druhá půlka. Sériovky jezdí většinou na slalomy, nebo plochy, na rallysprintu je jich minimum a z nich jsem tam největší exot já. Ty by mně taky lákaly (dokonce jsem uvažoval o šestipístkových TAROXech, ale když si vezmu cenu (35k za komplet TAROX, 20k za Wilwood) ve srovnání s cenou konverze na 283 mm (2x 1000 za brzdiče, 4k za kotouče a 3k za desky), tak se mi to zatím nevyplatí. Už ty 283 mm budou velmi zajímavý - původní 266 mm umí 206ku vážící něco málo přes tunu zastavit opravdu rychle, takže s 283 by mohla být sranda. Každopádně budou mít větší odolnost proti vadnutí, neboť větší kotouč zvládne vyzářit víc tepla. No uvidíme, odpoledne si dojedu pro brzdiče a začne jim čistící a lakovací kůra.
-
Takhle, je tam sériový podvozek, není tam rám a je to daily-driver, který si nechci nikde rozšvihat, takže s tím nejezdím na hraně. Rychle, ale s velkou rezervou, na bedny neútočím, jde mi o to si zajezdit. No a s tímhle přístupem jsem v bohatě obsazené kategorii 1400 - 1600 ccm někde uprostřed výsledkové listiny, spíš trochu níž. Ale o pár míst nahoru to ještě půjde pošoupnout, to by v tom byl čert, aby ne. Pořád se učím jezdit, mám za sebou jen tři závody. Jojo, 283x26. Stejný brzdy, jako na 206 RC. [upravil dne 25/5/09 Fakir]
-
Tak brzdiče z 307 2.0 HDi mám zamluvený na blízkém vrakovišti a zítra si pro ně jedu. Budou potřebovat značnou restaurační kůru, ale to se zvládne. Musím ještě objednat kotouče a desky, ale jelikož má majitelka místního tuningshopu závodní 206 RC, tak bych řekl, že bude mít představu, kde je sehnat.