Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. Fakir

    ETC co si o tom myslite?

    Těchhle věcí jsem viděl už mraky, je to zase další fígl na tahání peněz z laické výkonu-nejlépe-zadarmo-chtivé veřejnosti. Je to samozřejmě nesmysl - máš vůbec představu, jaký tlak v průměru tlačí turbo, nebo kompresor? Je třeba si položit otázku, jaký tlak asi vyvine elektrickej motůrek těchto rozměrů s plastovou vrtulkou a příkonem (odhadem podle velikosti a průřezu vyobrazených drátů) nejvýše cca 50 - 60 W? Abys vyvořil elektrickým kompresorem ekvivalent alespoň nízkotlakého přeplňování, musely by k tomu motoru být dráty jak od startéru... a to by ti samozřejmě nedal altík (a ikdybys ho dimenzoval aby to pokryl, bylo by to velice neefektivní). V praxi bude tenhle motůrek jen vesele svištět (což bude zajímavý zvuk, přinejmenším než se mu přidřou ložiska), natlačí prd (budeš mít větší výkon na volnoběh ) a ve vysokých otáčkách bude tvořit překážku v sání, jak píše Ferda. Roztočená vrtule je totiž obrovská aerodynamická brzda. Další co bych se bál je, že se nějaká z lopatek ulomí a motor ji vdechne. To by vůbec nemuselo být příjemné. Shrnuto: Ne, nefunguje to.
    • 21
  2. Jak se zdá podle těchhle fotek, které jsem dneska náhodou objevil, tak pežotí 1.9D se nehodí jen k pohonu aut, ale s trochu snahy i lodí. http://www.orthoticlocum.co.uk/leomagill/pugs/
    • 8
  3. Fakir

    P 206 - elektropumpa vejfukove potrubi

    Vím o něm na Volvu V40, ale na 206ce jsem něco takového ještě neviděl. Na jaké motory se to dávalo?
    • 12
  4. Fakir

    Servis po 30.000km - A

    Čím to, Petře? Já žil vždycky v domění, že se to má dělat. Lepší materiály?
    • 18
  5. Fakir

    Servis po 30.000km - A

    To se docela divím, že stáčí kotouče, když dneska není v autorizácích běžnou praxí ani srážení hran nových desek před jejich montáží.
    • 18
  6. Fakir

    modre ziarovky v parkovackach

    QiBoN: přesně jak říká minimaxa a Kekros... Přece se nenecháš vyplašit blbýma žárovkama. Co budeš dělat, až se ti něco rozbije hlouběji v motorovém prostoru?
    • 45
  7. Fakir

    OSRAM COOL BLUE

    O tom mluvím, asi jsem se nevyjádřil dostatečně srozumitelně. O teplotu tu samozřejmě nejde, to máš pravdu.
    • 56
  8. Fakir

    OSRAM COOL BLUE

    Ano, to že je modrá homologaci nevylučuje. To je případ třeba Cool Blue, nebo BlueVision, které ale mají ke xenonům pořád dost daleko. Ty jsou bezpečné, protože mají tónované sklo. Takové ty různé no-name \"Xenon blue\" žárovky ale umí zničit paraboly i pokud mají jen 55W, stačí když jsou místo tónování pokryté barvou.
    • 56
  9. Fakir

    Po naštartovaní zdochne 1.6 16V

    Poraď, jak jsi ručně otevřel klapku, poháněnou servomotorem... mně se to teda nepovedlo. A silou jsem to nezkoušel.
    • 15
  10. Fakir

    OSRAM COOL BLUE

    A hlavně tato napodobenina xenonu není homologovaná a může v extrémních případech zničit paraboly.
    • 56
  11. Fakir

    PC problém

    Ok... tak postupně: - kolik je tam paměťových modulů? - co tam je za procesor? - co rozlišuje, jestli se to spustí, nebo ne? Blbne to náhodně? - až se to pustí, přeměř zdroj multimetrem. Žluté dráty jsou +12V, červené +5V, oranžové +3,3V, fialový je +5V_standby (5V_SB), bílý, modrý a šedý neřeš. Hodnoty by měly být plus mínus kolem jmenovitých, obvykle bývají kousek pod. - vyndej všechny přídavné karty, nech tam jen procesor a jeden paměťový modul (pokud jich je víc) a zkus, co to udělá.
    • 17
  12. Třesení volantu za jízdy umí vyrobit i podhuštěné přední pneumatiky (na takhle jednoduchý blbiny se často zapomíná). Kotouče se můžou zkřivit nejen teplem, ale i vlhkostí, což je typické hlavně pro ty přední vzduchem chlazené. Do větracích žeber mezi třecí plochy se zákonitě dostane vlhkost a začne to reznout, až se v těch kotoučích objeví mikropraskliny, do kterých se taky dostane voda a začne to reznout zevnitř materiálu. Pak jsou kotouče zkroucené, házejí, a můžete je stáčet na soustruhu kolikrát chcete, ale za měsíc budou zase zkroucené. Nicméně toto se týká především aut s menším nájezdem, kde jsou kotouče starší a používají se relativně málo; u aut s velkým nájezdem toto příliš nehrozí, protože se kotouče často prohřívají a vlhkost vysoušejí, to proces prodlužuje a než se to projeví, tak budou stejně na výměnu. Toto info mám od kamaráda, který má firmu zabývající se kovovýrobou a navíc je fanda do aut. Takhle okamžitě podle mého popisu diagnostikoval problém, který jsem měl na autě před dvěma lety, jinak by mně něco takového vůbec nenapadlo.
    • 45
  13. Fakir

    co hovorite na tu 206ku?

    Mně to prostě přijde na takhle kulatý auto opticky moc tvrdý...
  14. Fakir

    modre ziarovky v parkovackach

    Počkej, to je nesmysl. Dvouvláknová žárovka do předních světel je akorát H4 a ta je kombinací dálkových a potkávacích světel. Pokud máš čtyřoko (zvlášť dálkové a potkávačky), tak tam máš 2x2 jednovláknové, H7, H1, nebo kombinaci. Žádná dvouvláknová kombinace dálkové/parkovačky neexistuje, pro parkovačky tam bude samostatná žárovka, obvykle W5W, která bude buď vykukovat bokem do nějaké z parabol (a tím ji osvětlovat), nebo bude umístěna někde jinde v světlometu samostatně (třeba u 206ky s čirou optikou). Co máš vůbec za auto?
    • 45
  15. Fakir

    modre ziarovky v parkovackach

    night breaker nemá světlejší - modřejší barvu, mají obrovskou svítivost (oproti standartu) - navíc v provedení w5w se nevyrábí Né, já myslel W5W BlueVision (ty se dělají, měl jsem) a NightBreakery do dálkových ke xenonům.
    • 45
  16. Fakir

    Policie a Tuning

    :D:D
  17. Fakir

    OSRAM COOL BLUE

    jojo0608: Není to přizpůsobený reflektor, ale přizpůsobená výbojka. Už jsem to tu psal několikrát, do reflektorů se dělají speciální, které mají určité vyzařovací úhly zakryté, nicméně tyto se v přestavbovkách jaksi nevyskytují. Tam se vyskytují výbojky čiré, které v žádném reflektoru klasické konstrukce nemají co dělat, protože ty reflektory prostě nebyly spočítané na 3x větší světelný tok, který výbojky poskytují. Na seřízení záleží jen minimálně, je to spíš náhoda, když ti reflektory s přestavbovkou nebudou svítit nepříjemně do očí. Ale abych nebyl , Cool Blue jsem taky měl a vydržely obě přesně na den tři měsíce. Teď mám xenony v projektorech a CB mám ještě v dálkových, ale plánuju výměnu za Night Breakery. Cool Blue sux.
    • 56
  18. Fakir

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Marlin: to bys musel používat nějakej normální webovej prohlížeč (čti: Operu), kterej ve vlastnostech obrázku EXIF standardně ukazuje.
  19. Fakir

    Policie a Tuning

    Teda promiň, ale v okamžiku, kdy se začne policajt chovat nekorektně a vymýšlet si píčoviny, tak bych šel taky po služebním čísle. Někteří si na silnicích hrajou na bohy.
  20. To je materiál, tohleto... Pane bože, do čehos to duši dal... A to jsem si říkal, že je to auto jako prase, když jsme to dopoledne tahali na laně z tý močůvky...
  21. Fakir

    Peugeot 206

    0W30 do benzínové 1.4ky? Někdo byl srandista... Jestli je tam patrona nebo vložka poznáš snadno - otevřeš haubnu a napravo od výfukových svodů by měl být černý plastový bazmek se šestihranem na vrcholu (na mojí fotce výše tam trochu vykukuje). Pokud tam není, budeš mít patronu (uprostřed bloku nad vanou, směrem k chladiči). Ale myslím si, že r.v. 03 bude mít vložku. Akorát ti neřeknu, kterou z těch dvou typů máš, protože to je vidět až po rozebrání. Co se týče oleje, od výroby se do tohohle motoru obvykle lije Total Quartz 7000 10W40, klidně můžeš dát Quartz 9000 5W40, je to velmi dobrý olej. 0W30 bych nedával, pokud nejezdíš na víkendy za polární kruh (motoru ale neuškodí, abyses nebál).
    • 19
  22. Nic, střeva to na rozdíl od chladiče stráví. oddie:
    • 19
  23. Fakir

    Přímé sání vzduchového filtru

    Jop, to sání máš řešené hezky. Nicméně, těžko dostaneš do válců víc směsi, pokud tam teda nedoděláš turbo (zabývá se tím holandská firma DP Engineering (www.dp-engineering.nl) a je to krásná práce). Sportovní ECU si moc nepomůžeš (vyhozené peníze), ta ti tam víc směsi nenacpe. To je právě ten háček, množství benzínu lze zvýšit celkem snadno, ale množství vzduchu nikoliv. Rozhodně bych ale na tvém místě nechal mapy v sériové ECU doladit pro tvůj konkrétní motor, aby počítaly s těmi mechanickými úpravami, které jsi na motorou už udělal. Pokud se to sladí, může to ještě něco přidat.
    • 21
  24. Fakir

    Zarovky plnene xenonem

    Osram NightBreaker Philips X-treme Power
    • 8
  25. Mně se spíš začíná čím dál víc líbit Volvo C70. S motorem T5 (přeplňovaný benzínový pětiválec, 230 PS) to musí být celkem sranda.
    • 10
×
×
  • Vytvořit...