No, co se týče mě, tak na plnou nádrž, když natankuju do 70 litrů, najedu vždy přes 1200 km, když natankuju nad 70 litrů, tak najedu více. Naposled jsem natankoval 79 litrů a najel jsem přes 1400 km, teď jsem rekord překonal a nalil do nádrže (ani kapka vedle) rovných 80 litrů, tak jsem zvědavej, jak to pojede. Je pravda, že od benzínky jsem odjížděl s citelně těžším autem, ale i tak jsem momentálně po Trutnovskym minisrazu a jinak samých souračkách do práce do 8 km na spotřebě 5,2 litru. Vesměs jezdím do práce a z výfuku se nezakouří ani bílý dým, natož černý - jako by to jezdilo na vzduch. Auto jede krásně plynule a rozhodně ho nešetřim, nejezdim příliš na spotřebu. Takže je asi nekde chyba, když máte stabilně spotřebu nad těch již zmiňovaných 6,2 litru ať už u sedana nebo breaka. Sedan má taky přes 1400 kg a jde to. Je fakt, že jsem taky míval spotřebu 6,2 nebo 6,3 - přes zimu, ale teď to kleslo, přestože stále jezdim na zimákách, protože na letní gumy nejsou prachy
Takže shrnuto a podtrženo - neřikejte mi, že to nejde. S HDičkem jde jezdit pod 6 litrů, pokud neni něco špatně v motoru, a to už netankuju V-Power diesel, jako jsem bral dřív, když byl pod 33,- Kč/litr.
P.S.: spotřeby v mym podpisu si nevšímejte, už dlouho není vyplňována spotřeba. Až sednu k netu a dopíšu to, tak to klesne.
[upravil dne 16/8/10 Stifler]