Od Tebe jsem takový názor nečekal. Obličej je také osobní údaj, podle kterého můžeš jednoznačně identifikovat osobu. Chodí tedy všichni s pytlem na hlavě?
Jo, někdo může považovat za osobní údaj i svůj obličej, takový člověk ať klidně chodí v pytli od brambor. Jen nevim, jak to řešej jednovaječný dvojčata s těma svýma obličejema. VINko je u modernějších aut viditelné za čelnim sklem (jedná se taky o jednoznačně identifikující údaj ještě spíše než RZky) a nikdo si to nepřelepí páskou, aby to nemohl nikdo jiný přečíst. Jsou to sice údaje, které jednoznačně identifikují objekt, ale jejich ukazování nebo každodenní \"zveřejňování\" není člověku nebezpečné - tím, že někdo vidí obličej člověka nebo RZku auta, tak tyto \"údaje\" neboli informace nemůže hned zneužít, jsou mu k ničemu. Na obličej člověka ani RZku auta nikomu nedají půjčku v bance, nevystaví nové doklady k autu atd.........sna jsem dostatečně vysvětlil, jak to myslím s těmi osobními údaji.
Edit: Abych ti, Péťo, odpověděl - obličej nepodléhá zákonu na ochranu osobních údajů, takže proč by lidi museli chodit s pytlem na hlavě?
[upravil dne 14/7/09 Stifler]