-
Počet příspěvků
18 889 -
Registrace
-
Vyhraných dnů
21
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Ferry
-
napr od Wurth Bremsenpaste, tuba 3g cca 40Kc ma vydrzet az 1400st C [upravil dne 11/2/10 Ferry]
-
redukci z koule ISO 50 na oko DIN 40 jsem teda nikde nevidel
-
tak to pak jo, tam je 3.5 litru (z toho 0.4 ve filtru)
-
a to mluvime o te 407 2.0HDi 2008 ? tam by dle stranek Valvoline melo prijit 5.25l oleje 3.25 davam do 106tky 1.0 benzin, co maji rodice [upravil dne 11/2/10 Ferry]
-
a pixlu od oleje se zbytkem oleje \"na doliti\" ti nevratil ? davam Total 7000 z 5l pixly a pri naplni 4.2l mi zbyde 0.8l, ktery mam akorat tak na dolevani co mi motor sezere za tech 15000km k dalsi vymene. Vzdy, kdyz jsem si nekde nechal vymenit olej a mel jsem vlastni baleni, jsem chtel zbytek zpatky. Dlouho uz si ted ale olej menim sam, zajedu do garaze, zvednu pojizdnym heverem na jedne strane predek aby byl vypousteci otvor co nejnize, vypustim, necham vykapat klidne i pres noc (ale minimalne tu hodku, nez si dam mezitim kafe) a pak jen zaspuntovat, nasroubovat novej filtr a naplnit. Ono je to fakt prace na 20 minut, ale to vykapani stareho oleje je dobry nechat, kdyz se to dela hrc-prc tak tam fakt hodne staryho oleje zustane
-
kontakt zadny nemam, ani v CR, natoz SK, zkus najit na nejakem katalogu firem, kdo dela chemickou analyzu oleju pomoci FTIR
-
jedine chemickou analyzou s pomoci FTIR spektroskopie, doneses vzorek oleje z motoru a vzorek noveho oleje, analyza stoji cca 800Kc To ze je olej cerny uz po nekolika malo kilometrech, neni tak prekvapive, zvlast u dieslu. Z motoru nikdy nevypustis vsechen stary olej, vzdycky tam zustane az 10% stare naplne, zvlast kdyz se na vymenu specha a nenecha se poradne vytect, kazdopadne i pri spravnem postupu v motoru muze zustat kolem 7% mnozstvi stareho oleje, ktery pak znecisti novou napln [upravil dne 11/2/10 Ferry]
-
Provoz na ethanol v benzinových autech
Ferry odpověděl/a v tématu od Midloch v sekci Alternativní paliva
To Qcko, pac jednak alkohol neni nikdy 100%, vzdy na sebe vaze nejakou vodu, kterou neni mozne beznou destilaci odstranit a pak nedokonalou oxidaci ( spalovanim ) muze vzniknout male mnozstvi kyseliny octove, ktera, jelikoz je to kyselina ma korozivni ucinky. -
Provoz na ethanol v benzinových autech
Ferry odpověděl/a v tématu od Midloch v sekci Alternativní paliva
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=2458&start=15&sid=4c2ee6565667ab8baf30ff33fd182b03 -
tak at slouzi. BTW, me teda prekvapila ta obrovska krabice, do ktery by se tech kotoucu veslo 10
-
HPI je motor s primym vstrimem benzinu, takova raritka, delal se jen 4 nebo 5 let a pak se od nej upustilo, cokoliv se na tom posere, je problem a drahej kdysi jsem po tom taky patral Slaby brzdy jsou na 1,8 16V, kde jsou kotouce jen 260mm, na 2,0 uz jsou 283 a ty brzdi vyrazne lepe, maji teda treba oproti Berlingu, kde se staci na pedal krive podivat a jses nalepenej na prednim skle pomalejsi nastup, ale kdyz se na to dupne tak se kousnou taky dobre, vyhovuje mi to mozna vic, nez kdyby braly fest hned na zacatku, tim pozvolnejsim nastupem se lip davkuje brzdna sila [upravil dne 11/2/10 Ferry]
-
aha, tak pokud to nefunguje u ridice, tak bude fakt asi chyba v ovladaci, pripadne by mohla byt spatna jednotka na samotnem moturku stahovacky. Sekvence u ridice je standard i u nejnizsi vybavy
-
jj s tou cenou prace musim souhlasit, taky mi pocitali takhle strasne malo ( mam 406 r.v. 95 a i u 106 r.v. 98 mi pocitali stejne) a pritom makaj kvalitne Vetsinu servisu si sice stejne delam doma sam, ale kdyz potrebuju neco slozitejsiho, nebo neco, na co bych si musel pujcovat spesl naradi a nebo se mi do toho proste nechce, tak jedu do Humpolce do Peugeotu BTW 15,8 za rozvody na 3.0V6 je fakt slusna cena [upravil dne 10/2/10 Ferry]
-
sekvence se davala pouze u ridice, u stareho modelu neni velky problem dodelat ji i u spolujezdce (mam to u sebe a delal jsem to i Devils-Nightovi tady na klubu), novy model jsem zatim podrobne nezkoumal, jen schemata na papire, ale dle meho bude problem v predelani tlacitka na strane ridice, nebot bude nejspis soucasti celeho ovladaciho panelu (u stareho modelu jsou samostatne a muzou se libovolne prehodit a vymenit) a dle schemat a vnitrniho zapojeni toho panelu nepujde predelat tak, aby se s nim dala sekvencni stahovacka ovladat. Samozrejme by se muselo upravit i tlacitko a jeho zapojeni na strane spolujezdce Ale treba sestrenice 406 - C5ka od citroenu ma sekvenci i u spolujezdce [upravil dne 10/2/10 Ferry] [upravil dne 10/2/10 Ferry]
-
crash test 406
Ferry odpověděl/a v tématu od Free-style v sekci Zábava, videa, flashe, srandičky, legrácky,...
rychlost je napsana v podminkach testu, ktere jsou stejne pro vsechna auta, je to 64km/h (40Mph) a 40% prekryv s pevnou deformovatelnou prekazkou Jinak tech 64km/h proti prekazce dle NCAP odpovida celni srazce 2 aut jedoucich proti sobe rychlosti 55kmh [upravil dne 10/2/10 Ferry] -
nepises ale co to \"stale to iste\" znamena vypadava? skace? nefunguje vubec ?
-
spis bych koukl na kabely ukostreni a kabel + polu
-
v Humpolci v peugeotu je to v pohode, jsem s nima taky spokojen, zkus jim zavolat a reknou ti pribliznou kalkulaci, rozvody na moji 406 na 1,8 16V byli schopni udelat za nejakou pausalni cenu 3500 i s origo materialem ( cca 2 roky zpatky, co jsem je tam nechaval delat)
-
zkus zavolat k Vasendovi ve Vysocanech na Harfe
-
no nejspis to bude trubka od turba [upravil dne 10/2/10 Ferry]
-
s diagnostikou je to ruzne, nekdy muze byt jednoducha a napise konkretni chybu, konkretni soucastku, po jejiz vymene se problem vyresi. Jindy mohou byt ulozene chyby nespecificke a diagnostika je pak jen drobnou pomuckou k navedeni na priblizne spravnou stopu problemu a jsou potreba i dalsi mereni napr. osciloskopem ruzne prubehy napeti, signalu z ruznych cidel apod. a az tenhle komplexni pristup vede k odstraneni poruchy. Kazdopadne na prvni nasmerovani muze dobre napovedet a stoji za to si ji nechat udelat, doporucil bych, aby byla udelana diagnostickym kabelem a softwarem Peugeot Planet/Citroen Lexia, ktery ma plnou podporu pro RJ pouzite u motoru PSA, jine univerzalni kabely a softwary nemusi dobre diagnostikovat. [upravil dne 10/2/10 Ferry]
-
napada me MAP senzor ( senzor podtlaku v sani - neco jako vaha vzduchu u dieslu) bud ucpany olejovou emulzi, ktera vznika pri kratkych jizdach v tomhle studenem pocasi, nebo uplne KO, pak muze byt spatna lambda sonda, netesnost sani, vyfuku, spatne svicky, spatne zapalovaci kabely a civka ( v pripade,ze ten motor ma zapalovaci rampu, tak ta nahrazuje v jednom celku tu civku i kabely), ucpany palivovy filtr, nedostatecny tlak paliva
-
http://www.peugeot.cz/uvod-a-cenik/ http://www.peugeot.cz/zakladni-program-udrzby/ http://www.peugeot.cz/doplnkove-operace/ [upravil dne 10/2/10 Ferry]
-
To cybertronic ehm pokud si z fyziky a ze zakladu obecne a anorganicke chemie (predmetu, kterych jsem si na VSCHT uzil bohate) dobre pamatuju, tak v kovovych vodivych latkach diry jako nosice naboje nefiguruji, to si asi trochu pletes s polovodici a vodivostmi typu P a N V kovech (coz wolfram, ktery tvori vlakno zarovky bezesporu je) je nosicem naboje a tim tedy transportuje elektricky proud tzv. elektronovy plyn, coz jsou dle teorie volne valencni elektrony jednotlivych atomu v krystalicke mrizce kovu. V polovodicich jsou pak ruzne energeticke pasy vznikle linearni kombinaci atomovovych orbitalu (viz. teorie MO LCAO) a vzdalenost jednotlivych pasu pak ovlivnuje miru vodivosti dane latky. Vzdalenost jednotlivych pasu a tedy velikost energie potrebne k preskoceni nosice naboje do vodivostniho pasu se da zmensit primesemi jinych prvku do krystalicke mrizky zakladniho prvku, tim pak vznikne vodivost typu P (napr. primes boru nebo gallia v kremiku) nebo N (napr. primes arsenu v kremiku) v polovidich pak dochazi k rekombinaci elektronu a der. AD 1: AHD, muzes mi priblizit o co se jedna ? google nejak mlci, ale dle tveho popisu bych rekl, ze se jedna o nejakou PWM - cili modulaci sirky impulsu ? zjednodusene \" sviti nesviti sviti nesviti\" a to x-krat opakovano za sekundu? AD 2: Proc to vlastne vsechno pisu a proc jsi to vlastne psal ty ? Zakladni otazka na zacatku znela, zda se da svitit tak, ze upravim originalni schvalene a homologovane zapojeni vyrobce automobilu a ve dne budu svitit pouze prednima potkavacima svetlama? Odpoved: NE, dle platneho zakona CR To zda BMW nebo Golf 6 pouziva sviceni 1/3 vykonu dalkovych svetel jakozto denni sviceni ( zkracenel RL z angl. running lights) je vec jina, pro tato dana auta to tak bylo schvaleno pri homologacnim procesu a maji to tak z vyroby, jiste pak maji na krycim polykarbonatovem skle daneho svetla patricne oznaceni ( zkratka RL) a neni mozno proti tomu vubec nic namitat a v podstate to ani nikoho nezajima A jeste dodatek k tomu dobijeni, nevim, zda jsi nekdy meril nabijeci napeti na kontaktech baterie, ale pokud mas v poradku svorky (a nemusi byt ani pozlaceny, staci jen ciste bez oxidu), tak primo na olovenych kontaktech akumulatoru (ne na svorkach na kabelu) nameris 14.3-14.5V, tedy zadny ubytek 1.75V na svorkach a minimalni prechodovy odpor 5Ohmu, takove svorky jako popisujes jsou zrale na vyhozeni, nebo alespon na opravu a diky teplu, ktere by tam vznikalo by opravdu dlouho nevydrzely ani ty svorky a ani ty kontakty baterie [upravil dne 9/2/10 Ferry]
-
porad pletes viskozitni specifikace se specifikacema vykonnostnima a do toho jeste michas slozeni oleje. Viskozitni specif., oznacovana na obalu jako SAE udava teplotni interval, ve kterem ma dany olej potrebnou viskozitu (tekutost oleje) a udrznost olejoveho filmu na stenach valcu a vsech mazanych plochach. Ta se ridi predevsim klimatem dane zeme a provoznimi podminkami daneho motoru, tedy pokud ma caste studene starty, je pro nej lepsi napr. 5W40, nic jineho ti tohle cislo nerekne, takze ani to, zda je dana znacka oleje pro tvuj motor vhodna a uz vubec ti nerekne jake slozeni ma dany olej ( to tvoje porad omylane syntetika, mineral, na to uz proboha jednou pro vzdy zapomen, je to prezitek a v dnesni dobe naprosty nesmysl) Vykonnostni specifikace, oznacovana na obalu jako ACEA (evropska) nebo API (americka) pripadne jeste specifikace konkretni znacky auta (VW, mercedes, peugeot atd.) udava prave vhodnost daneho oleje pro dany motor, je predepsana vyrobcem a je nutne ji dodrzet, muzes samozrejme koupit olej, ktery splnuje vyssi specifikaci, ale krome vetru v penezence ti asi nic lepsiho neprinese, vymennou lhutu predepsanou vyrobcem stejne musis dodrzet, takze drazsi olej ten motor stejne nevyuzije. Nech si to prosim vysvetlit a nemel porad dokola jedno a to same kdyz bych ti mel dat doporuceni, nalej tam Total Quartz 7000 diesel 10W40 za 580Kc 5l a ten motor bude mit stejnou sluzbu jak s Castrolem 2x drazsim, stejne ho vylejes po 15tis km nebo 1 roce, kdyz nenajedes tech 15 000km a prebytecny prachy muzes dat treba do lepsich brzd [upravil dne 9/2/10 Ferry]