Přejít na obsah

Ferry

Uživatel
  • Počet příspěvků

    18 889
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele Ferry

  1. Ferry

    ostříkovače

    heh, nejak nerozumim dotazu, to jako, ze chces predelat ostrikovaci trysky umistene na kapote tak, aby byly ve forme ostrikovaci listy na raminku sterace, jako to mely napriklad 405tky ?
    • 7
  2. jj stejna udalost s kamosovou C5 na dalnici v Italii jedem 130kmh, predjizdime cisternu, zacne smrdet benzin, rikam, hmm asi vezou benzin a pekne jim to teda smrdi, jsme uz daleko (500m) pred cisternou a benzin smrdi cim dal vic, rikam sakra to je divny, cisterna je daleko za nama a ten benzin smrdi cim dal vic, trvalo mi to dalsich 20 sekund a rvu na nej, okamzite zastav v odstavnym a chcipni to. Vystrazna svetla, zaflekovani v odstavnem pruhu ( nastesti zrovna s takovym rozsirenym mistem pro nouzove zastaveni) Vyletime z auta, otevrem s odvracenou tvari kapotu a celej motor od benzinu, tlumici tapecirunk na kapote naprosto promocenej benzinem, tece z nej benzin proudem na motor a privodni hadicka do rampy vstrikovacu vyskocena z te plastove rychlospojky. (na chodu motoru jsme to nepoznali, pac jsme jeli na LPG, ale benzinove cerpadlo normalne bezelo) Takze jsme ujeli asi 1.5km s vypadnutou hadickou. Tapecirunk jsme pak vyzdimali a vetrali asi pul hodiny na slunicku a vetru na blizke benzince Zlaty LPG, tam je vsechno vysokotlaky v medene trubce se sroubovanyma spojema a kazdorocne se delaji revize tesnosti. [upravil dne 14/4/11 22:31 Ferry]
  3. Ferry

    Pružinová ocel - pasovina

    kdyz nezapomenu, zeptam se o vikendu svagrovyho brachy, ten dela do tehle veci
  4. Ferry

    306 lambda sondy

    u lambdy jde predevsim o rychlost oscilaci kolem hodnoty 0.5V ne o absolutni hodnotu napeti, co z ni leze, lambda muze davat nejake napeti v rozumnem rozmezi, ale muze byt KO to se da zmerit ale jenom osciloskopem navic to chce merit ne na odpojene lambde za behu motoru, ale lambda musi byt pripojena aby fungovala lambda regulace a jednotka nejela v nouzovem stavu [upravil dne 14/4/11 21:47 Ferry]
    • 8
  5. Ferry

    Servisní historie podle VIN kódu

    dej si to sem do spesl vlakna urceneho pro tyhle dotazy, nezakladej nove vlakno
  6. hledej zde na foru heslo \"krokac\" a ten pak vycisti, jinak po odpojeni baterky se z jednotky vymazou prizpusobeni, ktera si nacetla behem jezdeni, rika se tomu autoadaptivni data. Chvilku pak trva, nez si je zase obnovi, je na to i servisni postup, jak to auto po znovupripojeni baterky \"zajet\" zhruba: otocit klickem do pozice pred startem, nechat asi 30s a pak teprve startovat. Volnou jizdou pak motor ohrat na provozni teplotu 83stC a pak ho projet ve vsech jizdnich rezimech, tzn. nekolikrat akcelerovat a pak nekolikrat brzdit motorem z rychlosti cca 70kmh se zarazenou 4kou do asi 1500-1800 otacek. Pak by mela mit jednotka nacteny vsechna potrebna autoadaptivni data.
  7. Ferry

    zapis xenonov

    to oznaceni musi byt na kazdem svetlometu. Nekde pri kraji 100% bude Krome te homologace je tam i vyznaceno, pro jaky provoz je svetlomet urcen, zda pro levostranny ci pravostranny (sipky) [upravil dne 14/4/11 17:20 Ferry]
  8. to je tak, kdyz si nekdo pred montazi na elektroinstalaci neodpoji baterku mno merak do ruky a zkouset, muzu ti poslat akorat tak schema zapojeni ridici jednotky (predpokladam, ze budes mit Sagem SL96), ale vic asi pres forum nejde co znamena spatna elektroinstalace ? co presne rekla diagnostika, spojila se s ridici jednotkou motoru prip. jednotkou ABS ?
  9. Ferry

    Alarm a odemčení klíčem

    no dalkovym ovladacem se alarm aktivuje a deaktivuje, mechanickym otocenim v zamku ho nevypnes (je to delane proto, ze kdyz ti nekdo vyhackuje nebo vypaci zamek, aby alarm zustal aktivni), to same kdyz se v aute zamknes mechanicky, tak zase neni aktivovany alarm. Takze ovladani alarmu jedine tou dalkou (mozna pak je jeste v aute nejake skryte tlacitko, ale to zalezi na typu alarmu) Nejspis mas teda vybitou baterii v ovladaci ne ? a zkouseni prostorovych cidel jedine udelat tak, ze stahnes okynka, zamknes dalkovym ovladacem (aktivuje se soucasne alaram) a kdyz sahnes po nejake chvili dovnitr do auta, melo by to zacit houkat [upravil dne 14/4/11 12:36 Ferry]
  10. Ferry

    zadny naraznik

    je treba sunda tapecirunk v kufru z boku a uvidis tam matice, kteryma je na 3 mistech na kazde strane naraznik prisroubovan k blatniku. Nejaky srouby jsou jeste taky u nakladaci hrany. obrazek napovi
  11. Ferry

    dotaz na turbo

    no montovaly se bud KKK nebo Garett, presnej typ zalezi jakej je v tom aute motor. Do 406 se davaly myslim ty KKK (aspon na 1.9TD a 2.0HDi jsem je videl) odchazi lozisko, tak ze pak ma osicka vuli (turbo pak zacne brat olej), pripadne se muze stat, ze se prerazi osicka, takze turbina ve vyfuku se toci a ale dmychadlo v sani uz ne. Muze taky odejit regulace tlaku, pripadne u tech sofistikovanejsich turb naklapeni lopatek [upravil dne 14/4/11 11:03 Ferry]
    • 6
  12. Ferry

    zapis xenonov

    stejne, pokud na krycim skle svetlometu neni uvedena homologace DC nebo DCR (svetla pro halogenove zarovky maji HCR) tak je na prvni pohled, kdekoliv na silnici nebo ulici, jasne, ze tam xenonova vybojka nema co delat. Zalezi uz pak jen na situaci, s kym se budete dohadovat a zda o tom bude mit nejaky povedomi nebo ne. V krajnim pripade, kdyby se napriklad neco stalo, tak to bude asi pri rozhodovani o mire zavineni docela pritezujici okolnost jinak jeste vysvetlivky C - oznaceni potkavacich svetel R - oznaceni dalkovych svetel H - svetla s homologaci pro halogenovou zarovku (odvozeno od halogen) D - svetla s homologaci pro vybojky ( odvozeno od discharge - vyboj) [upravil dne 14/4/11 10:52 Ferry]
  13. chlapi, resilo se to tu pred mesice
  14. nejlepsi reseni je vlozka do origo filtr boxu napr K&N nebo Green, vse ostatni je vetsinou na prd (nedostatecne stineni tepla a pak to nejede, mam ten samy motor ve 406, takze vlastni zkusenost)
  15. Ferry

    Vyznam tychto nalepiek

    http://www.sirtom-sedan.fr/index.php nejaka firma na zpracovani odpadu, samolepka asi opravnovala k vjezdu do fabriky ta druha nevim, asi taky neco podobneho
    • 6
  16. Ferry

    konvektor E85

    LEDky? aspon svitit to za ty prachy musi, no ne ?
  17. Ferry

    BOV pre HDi?

    ale jo, tahle blbost je stara jak vsechny tuzerske upravy tady na foru to bylo minimalne uz 5x
  18. Ferry

    BOV pre HDi?

    kazdy turbo ma turbodiru, BOV ovsem odstranuje sekundarni problem turbodiry a to je vliv skrtici klapky, ktera kdyz se zavre, nema vzduch z turba kam jit a tim se turbo zbytecne brzdi. Pri opetovnem otevreni skrtici klapky mu pak dele trva, nez se zase roztoci a zacne plnit celym tlakem. Diesel jak znamo skrtici klapku nema, tedy BOV tak nejak postrada smysl
  19. Ferry

    Vyfuk .... K.O

    pripadne www.spei.cz - partner klubu a sleva myslim 25% pro platici cleny klubu
  20. Ferry

    Vin kod dotaz

    jestli se tu neorientujes na foru, tak si to vyzkousej nejprve v sekci Pokusy zde http://www.peugeot-club.com/forum/forumdisplay.php?fid=13 a uz proboha nevkladej dalsi a dalsi dotazy na VIN do spatnych sekci
  21. ale jo, okynek je na vrakacich dost, tak to klidne zkus, a taky priprav nejaky penize na pokuty a bude to OK ... samozrejme ironie, je to blbost
  22. Ferry

    Ventilator problem

    zalezi, jakej ventilator tam je, jsou 4 druhy, vsechny jednovrtulovy, nicmene mrknul bych na predradnej odpor, kterej je umisten v chladicove stene, jestli neni problem v nem (je umisten nad takovou tou \"roletkou\") [upravil dne 11/4/11 22:11 Ferry]
    • 9
  23. Ferry

    Airbag snimac

    zadna cidla vepredu nejsou, airbagy a predpinace pasu spina ridici jednotka umistena pod stredovym tunelem u paky rucni brzdy. Je v ni kulicka, ktera vlivem pretizeni pri narazu sepne bud jen pyropasy (naraz cca do 30km/h) nebo ve zlomku vteriny po pasech i airbagy. Kazdopadne odpalenim i jen tech pasu se do RJ zapise jeji aktivace a tim se v podstate znehodnoti. Oficialni postup by mel byt takovy, ze se vymeni jednotka a take vsechny vystrelene komponenty a daji se nove. V praxi je mozne jednotku tzv. reaktivovat, tzn. vypaji se pamet EEPROM (nekdy se to da delat i bez vypajeni jen pres konektor) a v pameti se vymaze zapis o aktivaci, jednotka se namontuje zpet do auta. Vymeni se pak jen vybouchle pasy prip. airbagy, extra prasacka metoda je pak misto nich dat jen 2.7Ohm odpor a auto jako nebourane prodat bez techto aktivnich bezpecnostnich prvku (kontrolka na palubce po startu zhasne jako ze je vse OK) na bocni airbagy jsou pak ridici jednotky extra na bocnich prazich, zhruba u B sloupku [upravil dne 11/4/11 21:33 Ferry]
  24. Ferry

    teplota vody

    ja mel asi tri roky starej termostat a zase se nedoviral, takze byla porad voda na 70st
    • 6
  25. Ferry

    teče olej

    na obrazku pod c.11 proste kdyz sundas prevodovku z motoru, tak z prevodovky trci hridel, na ni je nasazeny lozisko spojky a ta hridel prochazi guferem v takovym plechovym domecku nasazenym na ty hrideli a prisroubovany k prevodovce
×
×
  • Vytvořit...