Přejít na obsah

Relaxcz

Uživatel
 • Počet příspěvků

  18
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Relaxcz

 • ID člena 56794
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 17. březen

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  2015

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Já První
 • Město
  Stráž
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Relaxcz

  RT6 - BT audio

  Je vůbec podporován BT profil pro přenos hudby? Domnívám se, že BT handsfree slouží pouze k přenosu hlasu. Tudíž se muzika nepovede.
 2. Relaxcz

  Nabíjanie štart - stop batérie.

  Potlesk, jsem jako úžas pochopil napoprvé. Na ostatní odpovím jednoslovně- CHCI.
 3. Relaxcz

  Nabíjanie štart - stop batérie.

  Rozporoval jsem větu. Takže z mojí strany chybná interpretace, společně s trochou nepochopení souvislostí. Ano, nabíjím několikrát za měsíc- tedy v zimě. Nejvíc jsem připojoval nabíječku 4x, tedy co týden. V létě tak jednou až 2x do měsíce. Díky za potlesk....
 4. Relaxcz

  Nabíjanie štart - stop batérie.

  Já mám stopstart také, ale po nastartování ho ihned vypínám. Baterku jsem při nabíjení odpojil jen jednou- ano, je to v návodu- a pak mě ss asi 3 dny nešel a svítilo ještě něco, pak se to samo ztratilo. Na nabíjení 70Ah AGM baterie používám obyč nabíječku s trafem z nějakého obchodního řetězce. Baterka bere tak 4A a nabíjím klidně několikrát za měsíc. Ono je na to navázáno spousta dalších věcí, takže když poklesne napětí baterie pod určitou mez, autu se to nelíbí a ozve se protivným pískánim- to není moje zkušenost, pouze vědomosti posbírané po forech. Taky vzhledem k teplotě, protože když klesne teplota elektrolitu pod nulu, už není moc schopen ukládat náboj, takže při mínus 10 se to stejně začne dobíjet až po ohřátí motorového prostoru a baterie, což jsou desítky km. A když jezdíš krátké trasy, preventivně tomu neublížíš. Nesouhlasím s tím, že by altík dobíjel desítky A . Právě kvůli tomu má tu regulaci, aby nepřebíjel. A SS system je řešen reversibilním alternátorem.
 5. Relaxcz

  Klimatizace

  NAcpu to sem... Nemáte někdo možnost zjistit kolik chladiva a oleje se dává do automat klimy r. 2015? Díky
 6. Relaxcz

  Vypouštěcí šroub - prolis

  Jestli "ano" tak to je pak radost takový stroj koupit... Ozzy a jak to vypadá, když ten kryt motoru nesundáš? Jenom strčit ruku nad kryt, abys vyndal šroub a ještě tam mít něco na olej, to si těžko představím. Já mám plast a sundavám ho. A už vím, že při příští výměně musím zkrátit šrouby, jinak po zimě utrhnu ty nasuvací matky, jak jsou narezlý.
 7. Relaxcz

  Za kolik jezdíte?

  V létě dle PP 5,4/100 a zima 6,2/100. Zimu kazí krátké cesty do školy.
 8. Relaxcz

  Vypouštěcí šroub - prolis

  Mám to chápat, že bys protočil motor bez oleje?
 9. Relaxcz

  Vypouštěcí šroub - prolis

  Doplňuji fotky vypouštěcího šroubu po úpravě. Foceno mobilem a přisvětleno. Do motoru se vešlo 4.3l nového oleje- na dvakrát. Měrka byla plná při cca 3.5 litrech, pak protočení motoru a dolití na rysku.
 10. mmartinkovic - Nevím jestli jsme se pochopili.... Já myslel natankovat AdBlue ze stojanu na čs, ne kupovat kanystr. A můj příspěvek byl také myšlen jako info, jak ušetřit nějakou tu korunu. jarokare - Není to překlep, jen jsi to špatně pochopil. První prohlídka po 20 000, další po max 25 000 Km = 45 000. Auto má proměnný interval, PP si určí podle stylu jízd, kdy zobrazí hlášku o servisu.
 11. Pokud bys natankovat AdBlue na čerpačce dal bys tak 7,50 Eur. U nás v Čechách je rozdíl mezi natankováním a doplněním činidla v servisu 450 Kč (+ - 16 Eur). Je to provozní kapalina, která má uživatelsky přístupné hrdlo. Není třeba se bát o záruky atd... To jen info pro ty, kteří pojedou na garačku s úmyslem nechat si doplnit v servisu. Pro představu- 450Kč je cca 15l nafty, nebo basa 12, nebo polovina slušné večeře + doma pochvala......
 12. Díky za radu- tohle mě nenapadlo. Při další výměně to udělají na garančce, tohle byla moje iniciativa. Nemám balonek v motor. prostoru ani na rozkresu palivové soustavy a auto jezdí bez potíží.
 13. Jsem po výměně palivového filtru na 29185Km. Poskytnu zkratkovitý návod.... Není potřeba rozebírat hlukový kryt ani plasty pod stěrači. Nejdřív hadr kolem filtru, aby to nebylo všechno od nafty a pak vlastrní demontáž. Na konektoru snímače je oranžová pojistka- tu vysunout a pak přizdvihnout zobáček na protější straně. Tím je konektor volný. První trubička nafty má klasickou koncovku se dvěma ploškama na stisk u druhé se musí střed pojistky vytáhnout nahoru a zbytek zámku se stlačí dolu. Tím se uvolní sevření kolem koncovky trubičky a jde vytáhnout. Pak je potřeba po odpojení trubiček -trochu z nich vyteče- sundat "hřeben" který je za filtrem a zároveň drží hlukovou izolaci- má 2x 6 šroubek. Kdo to neudělá, oštípnete konektor na filtru. Ne moc a nic, co by bránilo funkci, ale štípne se. Pak normálně golou vytočit tělo, následně se ukáže vlastní vložka filtru. Při instalaci nové, pořádně vtlačit do spodku filtru- je to naslepo, protože hladina nafty je vysoko, ale nic složitého a samozřejmě to jde i odsát. Pak nasadit vršek filtru, pozor na "přes závit" a dotáhnout. Má to mechanický doraz, takže moment netřeba a přetažení nehrozí. Vše další je už vcelku jasné. Jen před startováním doporučuju několikrát donutit k práci podavací čerpadlo nafty. Já jsem jen 3x otočil klíčem ve spínačce a stejně mě to po chvilce zdechlo, než se to odvzdušnilo. Jen pro info- originál filtr měl označení SOGEFI a číslo C533A, což odpovídá označení Purfluxu.
 14. Relaxcz

  Vypouštěcí šroub - prolis

  Já to měl v rámci garančky a těch skoro 700Km jsem tomu dal. S vlastním olejem mě to stálo 2000 Kč. Ale s Citroenem..... Jak se postaví k bratru se lvem ve znaku, to si musíte domluvit.
 15. Relaxcz

  Vypouštěcí šroub - prolis

  Pokud vím, že je to dobrá věc, snažím se ji uskutečnit. Vykapat přes noc- ano, ale když víš, kolik a co zbyde.... https://www.youtube.com/watch?v=EgEO8WLY8HI Je to nějaká severské řeč, ale video je výmluvné.
×