Přejít na obsah

Relaxcz

Uživatel
 • Počet příspěvků

  26
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Relaxcz

 • ID člena 56794
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 17. březen

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  2015

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Já První
 • Město
  Stráž
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Upraveno a zmíněno, aby jste to měli komplet- jako Já.
 2. Zdravím, Po dotazech na foru jsem se pustil do výměny oleje v převodovce. Předesílám, že mám Citroen Berlingo. a drobné odchylky u Peugeotu mohou být. Než začnu popisovat vlastní práce spojené s výměnou oleje, uvedu odkaz na zdejší forum, kde jsou fotky vypouštěcích a " licích " otvorů pro moje auto a zároveń je tam odkaz na stránky Totalu, kde se po zadání vozu a typu motoru dozvíte, jaký olej a kolik se kam lije. Nejlepší je to dělat se zahřátým autem, aby to vše krásně vyteklo. Celé jsem to dělal na heveru a bez levého předního kola, protože se ukázalo, že musím sundat nadkolí. Je to jeden kus plastu, takže bohužel celý ven. Drží to asi na 8 plast. nýtech a 3 jsou pod nárazníkem a jeden u prahu. Plast je dost měkký a poddajný. Vše je krásně vidět a přístup v pohodě. Na netu je dost návodů, jak vyndat akumulátor z auta, takže tím se nebudu zabývat a začnu až od vyndané baterky. Ale jako bod jedna je třeba sundat kus sacího potrubí k vzduch. filtru, jako když se chcete dostat k olejovému filtru motoru. Plastová schránka na baterii drží na dvou šteftech, takže matky (klíč 13) ven a vytáhnout plast- bližší částí k sobě a nahoru. Nyní je vidět nosný plech pod baterkou. Nejdřív je třeba uvolnit úchyt kablíku ze zadní stěny plechu (šroubovák...). Plech drží vlevo na malém vrutu- torx 30 a v pravo na 4 šroubech + ty dva štefty- vše klíč 13. Jeden šroub je schovaný "ZA" pojistkovou skříňkou motoru a hlavu má z nadkolí. Plech se vyndavá nejlépe natočením levé strany nahoru a pak k sobě. Nyní je vidět odvzdušňovací krytka převodovky, ale je pod táhlem řazení. Táhlo je v té větší části na pružině, takže zatáhnout, tím se uvolní " pojistka " a pak druhou rukou chytit táhlo u zátky a trochu točit k pojistkám a zároveň nahoru. Tím se celé táhlo uvolní z držáku a jde sundat zátka. Ta není na závitu, je jen nacvaklá. Po nalití oleje je potřeba dát pozor na správné uchycení táhla řazení, protože v držáku jsou výstupky kam musí zapadnout, kvůli fixaci. Není třeba se toho bát, jen to dělat s citem. Mě to při domáčknutí cvaklo, jak si sedla pružina. Zpětnou montáž snad není potřeba popisovat nijak široce. Jen při montáži nosného plechu akumulátoru, nechte šrouby zprvu na volno, aby to mělo vakl. Trefíte snáz všechny závity, včetně toho torxu. Nezapomeňte nacvaknout držák kablíku na zadní stěnu plechu baterie a při montáži krytu baterky, pohlídejte vedení mínus pólu, aby nepřekáželo "pantu" krytu. Doufám, že vám to pomůže a ať to jezdí.
 3. Relaxcz

  Jaký olej do převodovky?

  Momentálně jsem ve fázi vykapávání, tak potom sesmolím něco jako návod. Zatím je to co do náročnosti na práci tak 6 z 10. A ta zátka, co jsem uvedl jako nalívací, je "odvzdušňovák", ale jde to přes něj nalít v pohodě. Malinko opravím ozzyho- podle odkazu je 2.2 litru do suché převodovky. Při servisní výměně "jen" 2.1 litru oleje.
 4. Relaxcz

  Jaký olej do převodovky?

  Tak jsem se do toho pustil s elánem a narazil jsem... Šroub co fotil ozzy nemám, vše stejně velké hlavy a tak jsem koukl do motor. prostoru na převodovku a tam našel (dle mého) nalívací zátku , ale tak blbě, že to je na vyndání baterky i s držákem. Viz foto.
 5. Relaxcz

  Jaký olej do převodovky?

  Vkládám fotku toho vypoušťáku převodovky, ať je to tady komplet. Ještě jsem to nedělal, jen při výměně motor. oleje jsem koukal, co a jak. Mám šroub pouze na klíč s vnějším čtyřhranem 8mm.
 6. Relaxcz

  Jaký olej do převodovky?

  Díky ozzymu za foto. Koukám, že nalévat se to bude hadičkou, tak doufám, že aspoň vypoušťák bude dole a bez prolisu jako na motoru. Dobišar- díky za odkaz. Už jsem se k němu proklikal přes odkaz na pemu. Zajímavé je, že u auta rv. 2004 je servisní interval 60t a já mám doživotní náplň. Olej je přitom stejný.
 7. Relaxcz

  Jaký olej do převodovky?

  Mám 64, tak to je akorát. Díky
 8. Relaxcz

  Jaký olej do převodovky?

  Vložím sem příhodnou otázku. V jakém nájezdu je vhodné vyměnit olej v manuálu, když chci jen měnit olej ? Díky
 9. Relaxcz

  RT6 - BT audio

  Je vůbec podporován BT profil pro přenos hudby? Domnívám se, že BT handsfree slouží pouze k přenosu hlasu. Tudíž se muzika nepovede.
 10. Relaxcz

  Nabíjanie štart - stop batérie.

  Potlesk, jsem jako úžas pochopil napoprvé. Na ostatní odpovím jednoslovně- CHCI.
 11. Relaxcz

  Nabíjanie štart - stop batérie.

  Rozporoval jsem větu. Takže z mojí strany chybná interpretace, společně s trochou nepochopení souvislostí. Ano, nabíjím několikrát za měsíc- tedy v zimě. Nejvíc jsem připojoval nabíječku 4x, tedy co týden. V létě tak jednou až 2x do měsíce. Díky za potlesk....
 12. Relaxcz

  Nabíjanie štart - stop batérie.

  Já mám stopstart také, ale po nastartování ho ihned vypínám. Baterku jsem při nabíjení odpojil jen jednou- ano, je to v návodu- a pak mě ss asi 3 dny nešel a svítilo ještě něco, pak se to samo ztratilo. Na nabíjení 70Ah AGM baterie používám obyč nabíječku s trafem z nějakého obchodního řetězce. Baterka bere tak 4A a nabíjím klidně několikrát za měsíc. Ono je na to navázáno spousta dalších věcí, takže když poklesne napětí baterie pod určitou mez, autu se to nelíbí a ozve se protivným pískánim- to není moje zkušenost, pouze vědomosti posbírané po forech. Taky vzhledem k teplotě, protože když klesne teplota elektrolitu pod nulu, už není moc schopen ukládat náboj, takže při mínus 10 se to stejně začne dobíjet až po ohřátí motorového prostoru a baterie, což jsou desítky km. A když jezdíš krátké trasy, preventivně tomu neublížíš. Nesouhlasím s tím, že by altík dobíjel desítky A . Právě kvůli tomu má tu regulaci, aby nepřebíjel. A SS system je řešen reversibilním alternátorem.
 13. Relaxcz

  Klimatizace

  NAcpu to sem... Nemáte někdo možnost zjistit kolik chladiva a oleje se dává do automat klimy r. 2015? Díky
 14. Relaxcz

  Vypouštěcí šroub - prolis

  Jestli "ano" tak to je pak radost takový stroj koupit... Ozzy a jak to vypadá, když ten kryt motoru nesundáš? Jenom strčit ruku nad kryt, abys vyndal šroub a ještě tam mít něco na olej, to si těžko představím. Já mám plast a sundavám ho. A už vím, že při příští výměně musím zkrátit šrouby, jinak po zimě utrhnu ty nasuvací matky, jak jsou narezlý.
 15. Relaxcz

  Za kolik jezdíte?

  V létě dle PP 5,4/100 a zima 6,2/100. Zimu kazí krátké cesty do školy.
×