Přejít na obsah

martys

Uživatel
 • Počet příspěvků

  38
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli martys

 • ID člena 56041
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Hencovce
 • Stát
  Slovenská republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. martys

  Drobné úpravy na 307-čke

  Tak zvedák nie je problém, keďže sused (vzdialená rodina) je automechanik a zvedák má. :-) Možno sa teraz opýtate, prečo to neriešim s ním a odpoveď by bola taká, že radšej sa opýtam „ostrieľaných“ chlapov z Peugeot clubu, ktorý už toho dosť prežili. :-) Čiže keď meniť brzdy, tak komplet? Snáď som to pochopil správne. Vedel by si mi poradiť aj nejaký fakt solídny obchod so solídnymi cenami?
 2. martys

  Drobné úpravy na 307-čke

  Ozzy - jednoznačne si na tom dám záležať a ešte tá závada, no neuviedol som ju v príspevku. Jedná sa o klepot od podvozku, keď prechádzam nejakými nerovnosťami a tyčky stabilizátora by to nemali byť. Môžu to byť uloženia? Hafity - takže odporúčaš TRW? Štýl jazdy, no vzhľadom na to, že motor už má aj ten „nemálo slávny“ FAP, občas to poriadne zbavím sadzí a samozrejme aj karbónu po nejakých serpentínkach na okreske.
 3. martys

  Drobné úpravy na 307-čke

  Hafity - jediný dôvod, prečo chcem lepšie kotúče je, že nejazdím autom iba ja a chcem investovať do niečoho, na čo sa fakt môžem spoľahnúť. :-) A aký je teda rozdiel medzi Alu a elektrónmi? Ozzy - o chiptuningu som neuvažoval, má to svoje pre a proti a práve kvôli tomu, že nechcem to auto ako závoďák, som nad tým fakt neuvažoval. Takže filter je teda nezmysel. Vďaka! :-)
 4. martys

  Drobné úpravy na 307-čke

  Vážne sú tie alu disky len pre efekt? A filter je vážne potrebný ten originál, keď mám možnosť hodiť tam bavlnku? Vďaka za odpoveď!
 5. Ahoj Pežoťáci, rád by som zase touto formou poďakoval užívateľovi ferinko2, ktorý mi pomohol vyriešiť závadu s turbom - podtlak. Autíčko ťahá ako má a dokáže potrápiť aj o dosť silnejších konkurentov, ale chcelo by to pár úprav. Nebudem to naťahovať a prejdem priamo k veci. Hliníkové kolesá (elektróny) Uvažoval som o kúpe elektrónov, ale rád by som sa opýtal, kde zohnať cenovo dostupné a zároveň kvalitné elektróny. Jedná sa o 16", takže klasika. Viem, že je tam výhoda najmä v lete, kedy sú brzdy lepšie chladené a celkovo ten výzor je omnoho lepší, než plechové disky s puklicami. Brzdy Zadné brzdy sú už zrelé na výmenu, na sústruh sa to už neoplatí dávať, budú ako papier. Sú tam ešte pôvodné od výroby, keďže sa snažím brzdiť častejšie motorom, než stredným pedálom. Vŕtané kotúče nepripadajú v úvahu, nakoľko nie sú tak efektívne chladené, ako napríklad drážkované. Takže určite mám záujem o drážkované a rád by som sa opýtal, či niekto máte skúsenosti s niečím fakt kvalitným. Vzduchový filter Najzanedbávanejšia časť celého auta - klasický, papierový a čo najlacnejší. Určite to chce zmenu. Rozmýšľal som nad vzduchovým filtrom francúzskej výroby, teda značka JR Filters. Čítal som množstvo pozitívnych hodnotení, je pravda, že to trochu zdvihne výkon (neočakávam neskutočný záťah a maximálku 300km/hod.)? Ide mi skôr o to, že motoru sa bude lepšie „dýchať“. Máte s tým niekto skúsenosti, alebo by ste vedeli poradiť lepšiu alternatívu? Palivové čerpadlo Nemám s tým žiadne skúsenosti a moc som to ani neskúmal, ale je nejaká možnosť vymeniť pôvodné palivové čerpadlo za nejaké „športové“? Aké sú zmeny v prípade výmeny palivového čerpadla za nejaké „športové“? Stručný popis auta Model: 307 HB Motor: 2.0 HDI (RHS), 79kW | 250Nm Ďakujem za každú radu! S pozdravom, martys
 6. martys

  Led Osvětlení Interiéru a SPZ

  A ak vytiahneš kľúč a zamkneš autíčko, svietia stále? Nakoľko v týchto ledkách je stále prúd, hoc aj taký „zbytkový“. :-)
 7. martys

  Led Osvětlení Interiéru a SPZ

  Lukin, skús dať tie, ktoré som Ti odoslal ako odkaz. Kľudne by som Ti mohol pár odoslať cez poštu, aby si ich skúsil. :-)
 8. Sú tam urobené tie výrezy, takže si myslím, že správna tá zásuvka je. Dnes skúsim malý experiment a uvidím, čo to spraví.
 9. Zdravím, mám otázku, ktorá sa týka zásuvky na 12V. Dnes mi prišiel objednaný Roidmi 2S, ktorý po zapojení nefungoval. Mám pocit, že nefunguje kvôli tomu, lebo nemá kontakt so spomínaným Roidmi 2S (ďalej len „transmitter“). Otázka - 307 má len jednu autozásuvku? Žiadnu ďalšiu som totiž nenašiel. Poprípade, ako to vymeniť za tú správnu zásuvku? Transmitter má plochý kontakt - viď. na tomto obrázku. Zrejme by som nedokázal, aby som to spúšťal cez takúto zásuvku, že? Klasická nabíjačka má na kontakte taký „štuplík“, aby sa to dotýkalo toho šróbiku v autozásuvke a funguje. Vďaka za odpovede. Aktualizácia Problém bol vyriešený. Na šróbik v zásuvke som dosadil pružinku, takže prenáša prúd. Všetko funguje ako má. Ďakujem.
 10. martys

  Trvalá ztráta výkonu motoru

  Ahoj chlapi, mal som rovnaký problém, nebolo počuť ani turbo, diagnostika ale vypísala chybu plniaceho tlaku - vraj „chybný“ snímač plniaceho tlaku. Snímač som zakúpil, vymenil a problém stále pretrvával. Nakoniec sa zistilo, že je chyba v podtlaku - „naříznutá“ hadička. Aj touto cestou sa chcem poďakovať užívateľovi tohto fóra pod nickom ferinko2 za vyhľadanie a vyriešenie problému. Skús teda pozrieť aj ten podtlak, poprípade premeraj cez diagnostiku tlaky.
 11. martys

  Led Osvětlení Interiéru a SPZ

  Zdravím chlapi, rád by som sa pridal a pomohol vám. Lukin307CC Mohol by si skúsiť napríklad tieto, objednal som už 10 a svietia fakt perfektne, auto nevypisuje žiadnu chybu, tak som objednal ďalších 20 kusov. Wojtěch Skús takisto tie, ktoré som poslal ako odkaz Lukinovi - odkaz. Keďže sú to klasické LED, stále sa v nich zdržiava prúd, takže máš „funkciu slabého svietenia“, ak máš vypnuté vnútorné osvetlenie. Takisto uberú jas, ak otvoríš a zatvoríš dvere. Úplne prestanú svietiť, ak odstavíš auto, zamkneš a po približne 10-15 minútach sa vypnú. (dojde im šťava) Mám to vyskúšané na 307.
 12. martys

  Osvetlenie interiéru - LED

  No, musím uznať, vyzerá to skvele a je to dosť výrazné. Zajtra popozerám na ten svoj kufor, kam by som to ešte mohol dať, aby som neopičil po Tebe. :-) Ďakujem za tie fotky, aspoň mám predstavu, ako to vyzerá.
 13. martys

  Osvetlenie interiéru - LED

  Vďaka za tip. V aute a v kufri by som to chcel vymeniť samozrejme kvôli svietivosti počas noci, kvôli vzhľadu a samozrejme aj kvôli prehrievaniu sa klasických žiaroviek - ak otvorím počas dňa dvere a zabudnem to ručne vypnúť na strope, tie sklíčka sú strašne horúce, možno 10-15 minút, kým ma to neprehodí do Economy mode.
 14. martys

  Osvetlenie interiéru - LED

  Ahoj Drtikoll, mohol by som Ťa poprosiť o nejakú fotku, ako to vyzerá, resp. ako to máš poriešené? Kufor musí byť vysvietený perfektne.
 15. martys

  Osvetlenie interiéru - LED

  10 kusov za 1.72€? Dosť dobrá cena. Ďakujem za radu.
×