Kupoval jsem si nafťáka abych jezdil levněji než s benzínem. Spotřeba kolem 7,5l/100 km mi nikdy zásadně nevadila, štvalo mě pouze srovnání s některými \"lehkonohými specialisty\", vůči čemuž jsem už ale také naštěstí imunní. Auto váží téměř 1,5 t a pokud s ním chci jezdit, musím mu i dopřát nějakou tu naftu (zdůrazňuju jezdit, courat se a přemýšlet jak šlapat na plyn, abych proboha nespálil o ml nafty navíc, by mě fakt nikdy nebavilo).
S tím, jak jsem si zvykl jezdit bych se s benzínem 2,0 spolehlivě dostal přes 10 l/100 km, pokud tedy s naftou jezdím pod 8l/100 km, jsem v podstatě v pohodě.