Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. V tom případě se zkus spojit s Johnem, pro něj Kačák nebude až taková zajížďka (pokud osedlá gumy)
    • 65
  2. By mě zajímalo, kolik lidí mu hlídalo kola, aby nespadl dolů (event. kolik autobusů spadlo dolů)
  3. Osobně bych se nákupu hadrů přes net hodně bál - běžně kupuju třeba trika XXL a někdy je pomalu ani neobléknu, jindy bych je mohl směle používat místo noční košile (být ženou). Za mě hadry a boty jedině přímo na místě vyzkoušet - poštou si umím představit elektoniku, bílou techniku apod., ale tohle je pro mě opravdu moc riskantní.
    • 9
  4. No podle mě k tomuto motoru v tomhle autě musí být přibalen ještě dobrý kamarád na benzince, který nechá béňo za nákup - jinak těch 13l/100 km není legrace ufinancovat. Samozřejmě přeju Pe.Trovi ať slouží, určitě ví sám nejlíp klady i zápory s novým povozem spojené
  5. Jako už několikrát, ani v tomhle s Tebou v tomhle nemůžu souhlasit. Ten traktor, stavební stroj nebo náklaďák se na tu stavbu či pole musí nějak dostat a i když bys raději, aby tomu bylo jinak, silnice nepatří jen Tobě. Takže trochu tolerance by určitě nebylo na škodu. Mě na tom mém sobotním zážitku nevadil ten traktor, ale to, že jeho pilot měl namontované zařízení, které zcela zakrývalo jeho světla. Že měl světla špinavá je druhá věc, jako řidič dodávky jsem je kolikrát neměl čistší - ale když auto brzdilo či blikalo, tak i přes vrstvu bláta jsou světla vidět - přes nějakou kovovou konstrukci to fakt vidět nešlo. Další věc je to, že traktoristi se vůbec nezabývají takovou podružností, jako je svítící a blikající vlek - kolikrát mám pocit, že ani nevědí, kam se zapojuje ta zvláštní zástrčka u oje. Abych to shrnul - traktory mi nevadí, pokud se dá vyčíst co provedou než je dojedu a předjedu, to ať si jedou klidně 20, je mi to buřt (ostatně s tou rychlostí to už dávno není tak strašné, jel jsem nedávno za nějakým velkým strojem (John Deer to ale nebyl) který uháněl smělých 40 - 50 km/h a fakt se moc předjet nedal.
  6. házet všechny plzeňský fakulty do jednoho pytle je trochu nesmysl... Ne každá hláška musí být nutně míněna vážně, zde snad bylo jasně čitelné, že mi jde o pouhopouhý humor.
    • 24
  7. Každopádně ale pole traktorům sluší mnohem víc já měl v sobotu s traktorem docela \"příjemný\" zážitek. Byl jsem na Slovensku navštívit s manželkou příbuzné + samozřejmě hroby. Jel jsem po krásné rovné (naštěstí suché) silnici mezi vesnicemi a tudíž, protože se jednalo o jižní Slovensko z obou stran lemované poli. Jel jsem relativně svižně když jsem na obzoru zahlédl traktor s nějakýma hrablama (snad půlený pluh???) zvedlýma kolmo vzhůru. Tak jsem zpozorněl, proti mě jelo nějaké auto, tak jsem tedy zbrzdil a v momentu, kdy se auto s traktorem minulo najednou HUPS - traktor odbočuje vlevo na pole. Naštěstí bylo sucho, má rychlost někde kolem 50 a tak jsem s klepajícím ABS dokázal za traktorem zastavit. Ten prudce inteligentní traktorista měl světla a) zahnojená několikamilimetrovou vrstvou bláta (celý den bylo relativně sucho) b) schovaná za těmi kusy oceli, tudíž zcela neviditelná. Ne každý řidič ví, kde v jeho okolí všude může traktor uhnout ze silnice na pole - natožpak řidič, který tudy jede jednou za uherák. Věřím, že kdyby nejelo auto proti, tak se k němu budu blížit rychlostí někde kolem 90 a nic zlého netuše se ho budu pokoušet předjet - jestli by mi to tam hodil nebo ne, netuším, ale tak nějak si myslím, že klidně JO a ještě by tvrdil, že dávno dopředu blikal, takže nechápe, proč jsem ho (pražský chvátálek) musel předjíždět. [upravil dne 2/11/2009 Medvěd]
  8. Určitě nejde takhle házet řidiče do jednoho pytle - pro mě třeba dlouhou dobu bylo důvodem, proč zvýšit pozornost, seskupení písmenek BE nebo ME na SPZ (dnes v okolí Prahy mám respekt z S-kových řidičů, což jsou povětšinou náplavy z celé republiky, které se přestěhovaly do okolí Prahy za prací a zhusta znají jen cestu domov - práce - domov. Vyskytne-li se překážka ve formě objížďky nebo třeba nutně potřebují něco zařídit ve městě, často zmatkují jako prvničky). Pokud někdo chce zjistit, jak se nerespektuje zip - vypravte se do Brna nejlépe s A-čkem na RZ, pokud Vás někdo dobrovolně pustí nebo umožní přejet z pruhu do pruhu, na 98% to brňák nebude. Jinak vše je o vyježděnosti - můžu potkat i v Praze pražáka, který zmatkuje a vůbec se neorientuje - stejně tak můžu v Brně narazit na někoho, kdo ví k čemu byl zaveden systém zipu. Každopádně je nutné mít v sobě vrozený aspoň elementární základ slušnosti a předvídavosti (slušnost proto, že jednou se určitě i já dostanu do situace, že budu potřebovat, aby mi druhý řidič správnou reakcí pomohl (pustil mě před sebe do pruhu apod.), předvídavost zase proto, že těch, kteří \"jeli po hlavní\" jsou plné hřbitovy - mnohdy stačí jen vidět, jak jede auto 100 m přede mnou a vycítím, že tam je pánem auto nad řidičem a tudíž je potřeba být hodně ostražitý ). [upravil dne 2/11/2009 Medvěd]
  9. Škoda, že nestuduješ v Plzni, pak by Ti stačilo jen něčí diplomku opsat a bylo by vše O.K. (i když jsem tento weekend zjistil, že se i na Slovensku dělo něco podobného).
    • 24
  10. Medvěd

    407 vs. S60

    Osobně bych volil z obou možností zcela jistě VOLVO - ale je pravda, že žádná značka není zárukou zcela bezchybného provozu, vždy záleží na jaký kousek a hlavně po kom narazíš.
    • 19
  11. Podle mě povinné ručení hradí škodu do několika desítek milionů (tuším 100 milionů, ale hlavu za to nedám). to by musel být náklad jak hovado, aby to pojišťovna nezaplatila.
  12. Dobře - pokud je to tak, kamioňák se dopustil přestupku, viníkem podle mě ale i nadále zůstává Tvoje žena, která mu vjela do cesty. [upravil dne 1/11/2009 Medvěd]
  13. Svislé značení je nadřazeno značení vodorovnému, místní úpravu neznáme (není vyloučené, že tam nějaká cedule být může)
  14. Zákaz předjíždění se týká 100%ně úplně stejně kamionu jako Tvé ženy - pokud by ona nezačala v tom \"zákazu\" také předjíždět, asi by Clio bylo celé.
  15. Nikde jsem o zákazu předjíždění kolony aut neslyšel - ostatně v mnoha případech se nedá dělat nic jiného než předjet třeba 5 váhavců současně (tento prodloužený víkend k tomuto počínání přímo vyzýval - VIVAT DUŠIČKY + ŘIDIČI 70+). Jediné rozhodující je podle mě to, zda je dostatek prostoru k provedení celého manévru - pokud se pak náhle třeba prostřední auto rozhodne, že by si taky \"zapředjíždělo\", tak se přece řidič MUSÍ podívat do zrcátka, zda už ho někdo nepředjíždí. Mimoto si trochu protiřečíš - kamion \"páchá\" přestupek, když chce předjet Tvou manželku jedoucí jako poslední v koloně, ona ale může kolonu na rozdíl od kamionu předjet - PROČ? za mě shoda s Ozzym - nekoukla do zrcátka a pak už holt přišla rána - každopádně to Clio je pomačkaný docela dost. [upravil dne 1/11/2009 Medvěd]
  16. Medvěd

    zima je tady, diesel je v hajzlu

    Nejde jen o to jak je baterka silná, důležité je i její stáří. Nech někde změřit zda drží proud i při zátěži a uvidíš na čem jsi.
    • 15
  17. Medvěd

    zima je tady, diesel je v hajzlu

    kloube - trochu slušnosti by neškodilo (fakt musí být hajzl v každém příspěvku?) Abych nebyl jen , co třeba koupit jinou baterku? [upravil dne 1/11/2009 Medvěd]
    • 15
  18. Právě kvůli tomu, že začínám mít podobné pocity se snažím probudit pražáky k nějakému výkonu. Myslím si, že nové místo bylo vybráno tak, aby svým umístěním vyhovovalo co možná největšímu množství lidiček, kteří na pražské srazy jezdí a bylo by smutné to hned napoprvé zabít tím, že nás tam přijde 5.
    • 65
  19. Možná to zní blbě, ale když se tak restaurace jmenuje ............................. Ale možná, když tam budeme nechávat pravidelně dostatečný finanční obnos, tak si budeme moci zakoupit akcie a coby podílníci budeme moci restauraci dát poněkud jiný název, třeba \"U lva s otevřenou věčně hladovou tlamou\"
    • 65
  20. Připomínám, že ČTVRTEK 5. 11. 2009 se blíží !!!!! Máme zamluvený salonek pro 25 lidí (1000,- Kč záloha složena mnou osobně), myslím si, že by bylo přinejmenším vhodné salonek zaplnit (bude-li nás 20, asi z toho nikdo střílet nebude - pokud by nás ale mělo přijít třeba 5, asi bych o ten litr přišel). Doufám tedy, že se ve čtvrtek sejdeme Na radnici v hojném počtu (a když ne hojném, tak aspoň dostatečném).
    • 65
  21. Popravdě řečeno taky považuju auto za 600 € zhruba na stejné úrovni, jako když tu sumu vezmeš a vyhodíš. Zkus se domluvit s Budvarem - aspoň budeš mít pocit, že jsi těma éčkama někomu pomohl
    • 70
  22. pokud má rozpočet, do kterého se nevejde s nákupem feldy, tak ať šetří a zatím chodí pěšky. Nákup auta přece není jen vysypání penízků prodejci, ale i rezerva na opravy (koupí-li starýho FIATa nebo forda, tak určitě servis bude dražší než u tý škodovky).
    • 70
  23. Feldu - jednoduchý a levný servis který udělá každý trošku zručný mechanik v kterékoli garáži. Náhradních dílů jsou všude kupy, jen ta koroze je velké minus (ale dá se najít i slušný kousek). Jinak souhlas s Honzou - Tipo je kupa problémů, hlavně elektronik (to už raději UNO), Ford mě od roku 84 taky moc nebere. [upravil dne 27/10/2009 Medvěd]
    • 70
  24. Na řidičově sesli jsem neseděl, nicméně jsem se v ní vezl a vzhledem k tomu, že jsem i několik jiných nákupních tašek měl možnost řídit, myslím si, že představu o vnitřní prostoru mám docela jasnou. Mimoto třeba v tomto vlákně MJSytič také něco o prostornosti auta píše:
    • 30
  25. Medvěd

    Zila REPASUJE 405 grdt

    Kloube, pokud myslíš zlatou 405ku prodávanou slovákem na českých dokladech, tak tu jsem nadělil bráchovi (ale je to už víc než rok).
    • 59
×
×
  • Vytvořit...