Kujone - v Tvem vyctu nakladu mi chybi odpocet pridavku, ktere Tvi rodice dostavaji az dokud nedostudujes (nepostrehl jsem, ze by se to rusilo, i kdyz priznavam, ze jsem se o to hloubeji nezajimal).
Jinak investice do vzdelani neni vec, ke ktere by Te kdokoli nutil, ale diky ni mas na trhu prace podstatne lepsi pozici nez nekdo, kdo hned po ucnaku ci mature zacal hakovat. Takovy clovek se hned po zapojeni do prac. procesu stava na rodicich i spolecnosti nezavisly a tudiz nemusi nikde vypisovat, co ho stoji jizdne nebo jidlo - nikoho to totiz stejne jako mne v Tvem pripade nezajima. V mem okoli znam i lidi, kteri studovali na nekolika VS a i kdyz se jim zadnou nepodarilo dodelat, presto si nezili vubec spatne. Muj dotaz zni: \"Kdyby si museli skolne platit, fakt by studovali x let bez nejakeho vysledku? A z jakeho duvodu mame takove lidi nejak podporovat?\"
V dobe, kdy jsem maturoval bylo prijeti na VS silne vyberove. Sice se na VS dostalo urcite % studentu jen diky spravne barve knizky rodicu, ale ve sve postate platilo, ze kdo ziska VS titul, neco umi a zna - to, co na nas dnes v mnoha pripadech mava diplomem na mne v zadnem pripade nedela dojem vzdelanych odborniku, ale spis se muj nazor blizi tomu, ze VS skolstvi hodne hluboko kleslo. Tim, ze se za vzdelani ma platit podle mne dojdeme k tomu, ze VS budou studovat Ti, kteri o to budou mit zajem