Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Medvěd

    dlhe čakanie na členstvo

    Když jsem začínal podnikat, tak se často stávalo, že převod mezi bankami trval klidně týden (speciálně se to týkalo klientů ČS) a to nebyl žádný mezinárodní styk. Dnes se už praxe o hodně zlepšila, ale ze dne na den to opravdu ještě nefunguje.
    • 28
  2. Právě jsem se dozvěděl, že Helča má dnes školení a dorazí domů nejdříve kolem 18 hodiny. Můj příjezd na sraz se tedy bude odvíjet od toho, jak se ona dostaví domů (abych mohl předat Pavlíka) a já tímto žádám Ty z Vás, kteří se na sraz chystají, aby se pokusili být už kolem 18 hodiny na místě - http://www.klidpopraci.cz/. Rezervace je pro 10 - 15 lidí, tak by bylo blbé, kdyby nám jí pro neúčast v 18. 15 zrušili. [upravil dne 2/9/2010 Medvěd]
    • 16
  3. Dnes jsem zjistil, že už je průjezdná ulice Milady Horákové ve směru od Letné přes Hradčanskou - nemusí se tedy motat přes Špejchar. Byť je to jen krůček k návratu dopravy do normálu, i tak za něj :potlesk:potlesk
    • 8
  4. Medvěd

    já chci taky \"hlas\"

    Občas se ztrácí rozdíl mezi lidmi na našem fóru a v různých \"sociálních sítích\" (jak se některým internetovým uskupením moderně říká). Není to povzdech, je to konstatování - sám jsem tu založil bezpočet témat, která se o auta ani neotřela a vzhledem k tomu, kolik lidí P-C fórum navštěvuje a díky jejich profesnímu rozptylu jsem dostal mnohdy odpovědi mnohem fundovanější než na specializovaných serverech (a ještě s výhodou, že díky srazům si za některými konkrétními přispěvateli dokážu představit i konkrétní osobu). [upravil dne 1/9/2010 Medvěd]
    • 22
  5. Medvěd

    já chci taky \"hlas\"

    Přemo, jsem přesvědčenej, že rozumím o co Ti jde, ale: Co je to občas? Kdo by rozhodoval nad tím, které hlasování pustí na svět a které ne? Podle mně jsou varianty dvě - buď zakázat (asi těžko průchodné, páč příspěvky se vlastně ničeho nedopouští) nebo je aspoň odpálkovat do zvláštní sekce (ale riskujeme, že se jejich množství ještě znásobí).
    • 22
  6. Medvěd

    Bydlení v Praze

    No podle mně je 7 mega za 3+1 15 km od Prahy cena poněkud přehnaná a jelikož jsem to dnes náhodou zmerčil (a tedy po podobných bytech na rozdíl od Arta nepátrám), uznal jsem za vhodné se o svůj údiv podělit.
    • 42
  7. Medvěd

    já chci taky \"hlas\"

    Jsem rád, že to nevadí jenom mně - ale zbaběle přiznávám, že jsem držel hubu, páč jsem nechtěl být opět označen za prudila. Jak navrhovala Aka v úplně jiném vlákně, držím se její rady a tyto příspěvky ignoruju
    • 22
  8. Těm, kteří jsou stále přesvědčeni jak nám v Praze lítají holubi sami do pusy doporučuju v tomto odkazu http://lochkovlofts.cz/cs/byty-praha-5/rodinne-bydleni?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_content=Novy%2B4%2Bkk%2C%2B5%2Bkk%2Bmezonet&utm_campaign=Facebook_LL pohled na dolní tabulku s cenami. I jako pražákovi mi spadla spodní sanice
    • 42
  9. Medvěd

    P 405 TD, hlava-topení?

    Pokud se auto nehřeje ani není voda v oleji (emulze), tak by hlava měla být v pořádku. Volil bych tedy spíš cestu výměny topení, i když to může být docela porod.
    • 6
  10. Medvěd

    Spotřeba HDI

    Tak od neděle mám jiný motor, uvidíme, co na to spotřeba (nižším hodnotám se nebráním, ale na rovinu tomu moc nevěřím a tancovat po uších kvůli jejich snížení fakt nehodlám).
  11. Těšil jsem se, leč osud si zahrál zvláštní hru spojenou s vírem v peněžence a tak se z účasti již poněkolikáté omlouvám
  12. V ceně opravy nebyla \"jen\" výměna motoru, ale třeba kontrola vstřiků, rozvody na původním motoru, v rámci toho se objevila špatná řemenice na altíku, měnily se i přední brzd. kotouče s destičkama, nový motor se také musel přestrojit, vyměnit náplně .... No, bylo toho najednou víc, ale ten problém s pístem mě stál určitě minimálně 20 tKč, což, uvědomím-li si kolik kolem toho bylo práce a že to PPčko dělal od čtvrtka do neděle, mi přijde jako cena přiměřená.
  13. I Rencek - stejně jako všechny ostatní značky - má své \"páteční\" vozy. V mém okolí jezdí čtyři renolty (3x Scénic, 1x Megane) a žádné zásadní problémy s nima nejsou (a to jeden Scénic je 4x4, což je podle různých referencí a interfernetových diskuzí problém na kolečkách).
  14. Tak to si piš, že kdybyste mně ukecali do chipu, určitě bych tomu dával přímou souvislost. :D Bohužel (bohudík) je můj motor čipsuprostý a tak si můžu jen \"drbat\" hlavu, kde se stala chyba, že mi ten píst rupnul. [upravil dne 30/8/2010 Medvěd]
  15. Oddie jistě může potvrdit, že kdyby mi nenabídl motor, tak už mou 406ku někdo rozebíral na díly. Auto jsem kupoval v roce 2006 za X, ale dnešní cena je dle mého tak 70 - 80 tKč (a to si ještě hodně fandím). Tahle oprava mě stála 25 000,- Kč, což je téměř polovina ceny auta. Kdybych ho za 30 prodal s vadným motorem a přihodil cenu \"generálky\" motoru, mohl bych si koupit novější kousek a po výměně rozvodů a oleje z fleku jezdit - oprava tohoto motoru tak, aby za něco stála, je akce určitě kolem těch 50 tKč (jak už psal výš Olda) a za tu cenu se dá nějaké to auto koupit. [upravil dne 30/8/2010 Medvěd]
  16. Medvěd

    vymena motora 3,0 V6 152 kW

    Sorry, ale v tomto plně podporuju Oldu. Jak řekl nějaký antický filosof myslet znamená ho*no vědět (volný překlad) a tady se nabízí šance, jak minimálně opravdu vědět. Jet na sraz kupátek do Brna 100 km tam a 100 zpátky, to bys neváhal ale jet jednou tolik, abys zjistil co auto fakt trápí, to se Ti moc nechce.
  17. Medvěd

    vymena motora 3,0 V6 152 kW

    Ty 3 hodiny na demontáž určitě není nereálný čas, vzhledem k tomu, co mi psal do U2U PP 205 stran mého motoru (ve 20.15 jsem si přivezl motor a pustil se do auta, ve 23.00 motor venku a odstrojen)
  18. Co mi říkal PPčko, tak doposud žádný HDI motor s takovou vadou neviděl (a to ani chipsnutý). Každopádně to odhaduje z 90% na vadu materiálu, kterou jsem já nijak nemohl ovlivnit. Jsem rád, že se podařilo motor vyměnit kus za kus - kdysi se mi na legendární MAZDĚ E 2200 při najetých 163 000 km uvolnil pístní čep a firma se tehdy rozhodla motor nechat opravit. Od té doby se auto začalo sypat a baštit olej, polooprava holt není nejlepší řešení (na kompletní G.O. tehdy firma neměla peníze).
  19. Medvěd

    Tuning motoru 1.9 TD

    Motor 1,9 TD je pracant, nikoli závoďák a jakýmkoli amatérským zvyšováním výkonu mu jedině ublížíš. Na závodění si pořiď třeba 3,0 béňo a nafťáčka prodej někomu, kdo si ho bude vážit.
  20. Vzhledem k průvanu ve financích to s podzimním srazem fakt nevidím reálně. Co se týče nového motoru, na trase Kly - Praha (20 km ?) se moc poznat nedá - jen že jede a nehulí. V úterý se chystáme do Chomoutova a zpět, to už bych mohl být chytřejší.
  21. Vyměnil celý motor - sehnali jsme od Oddieho za super cenu, za tu bychom generálku motoru 100% neudělali (vyměnit píst samostatně je podle mne nesmysl, generálka motoru je nesmysl finanční).
  22. Takže ani vstřiky, ani rozvody - ale křuplej píst (bohužel to je věc, která asi nemá souvislost ani s jízdním stylem, ani s výměnami olejů (měním po 10 tkm), takže se tomu nějak vyvarovat nedá). Každopádně večer si auto přebírám a PPčkovi děkuju za rychlou nabídku pokusu vyřešit problém (a doufám, že už bude pokoj).
  23. Up
  24. Vzhledem k mé osobní současné zkušenosti bych se takového nájezdu (160 000 km !!!) na měněných rozvodech bál. Jak už jsem psal výše, je to každého volba - já si ale vážně docela drbu hlavu (a to jsem se snažil získat informace z více míst a byl jsem ujišťován, že 120 tkm v pohodě najedu).
  25. Volba je na Tobě - já na rozvodech najel 95 000 km (87 000 - 182 000) a výsledek vidíme o kousek výš (taky jsem na nich chtěl najet 120 000 km)
×
×
  • Vytvořit...